bugün

(bkz: ÜÇ BUÇUK MiLYAR MI)
Tek tokatla yere serilmesi gereken kızdır. Sike sike çalışacaktır.
Daha ne istiyorsunuz ki evinize gelince sıcak yemek, sıcak bir gülüş, bir çift tatlı söz bulacaksınız. Ama hakiki ev hanımı olmak isteyen kız için geçerli bunlar.yoksa tembel, işlevsiz, aptal kızlar değil kastım.
Anasının evinde kalması gereken kızdır. yok öyle ben çalışayım o yesin. Babasının evi değil burası.
Kadin evlenince çalışmak zorunda değil. Çocuklarına bakar , ev işlerini yapar. Ev geçindirme yükümlülüğü yoktur. Erkek de ona gore biriyle evlenir. Bakıcıya güvenip cocuk emanet etmek istemeyebilir.
açıkçası ben de karımın çalışmamasını isterim ama niyet önemli. karşıdakine sırtından geçinilecek enayi gözüyle bakmak ayrı hayat sorumluluklarını paylaştığın insan gözüyle bakmak farklı.
e hani bayılıyordunuz size muhtaç kızlara(?)
Bence de dogru olan kadının calismaması gerektigi
Nedenlerine gelecek olursak

1-) kadın ise gidiyor saatlerce calisiyor haliyle yipraniyor yoruluyor saat 6 gibi isden ciksa trafigiydi yoluydu derken eve gelmesi 8 i bulacak o saatten sonra evi mi temizleyecek utu mu yapacak dinlecenek mi cocuk mu bakacak. Yemek mi yapcak iclerinden bir tanesini daha yapsa sanslidir. Kaldi ki kocasini da ihmal etmesinden mutevellit esler arasina sogukluk girecek hemen akabinde esler kadıköy aile mahkemesinin yolunu tutacaklar.

2-) kadın nazik zarif bir cinsdir. Siz onu is hayatinin o rekabetci ve zor sartlarina tabi tutarsaniz kadin kendi oz duygularini kaybedip erkeklesecektir. Kendi duygularini kaybedecek ve kendisini erkeklerle yaris halinde bulacaktir. Ne yazik ki bu da kadınlarin zamanla bozulmasina baskalasima ugramasina sebebiyet verecektir.

3-) kadin ise gitmesinden dolayi cocugunu bir hayli boslayacakdir. Onunla ilgilenemeyecek nitekim cocuk anne sevgisinde sefkatinden ve terbiyesinden uzak bir bicimde buyuyecektir. Bu da ileride cocugun ailesinden uzaklasip belli grup ve belli kotu aliskanliklar altina girmesine adeta zemin hazirlayacaktir,
Salak kızdır. Cidden erkeğin eline bakacak kadar mal mısın demek istediğim kızdır. Çalışmak paranı kazanmak huzurun yanında bir miktar özgürlükte getirir. Bunun bilincinde olmayıp böyle kızları kabul eden erkeklere de diyecek bir şeyim de olmaz.
Bu yine iyiymiş.
Yengeniz evlenince 'sen evde otur çocuklara bak ben çalışayım' diyor. Beterin beteri var arkadaşlar.
Asalaktır.
Tadından yenmez kimse kusura bakmasın.

Hiç öyle o zaman kocasının parasını yiyorsa ağzını açmasın falan demeyin. Bal gibi de açısındır ağzını. O senin maaşını yiyorsa, sen de onun yemeğini yiyorsun, ütülediği gömleği giyiyorsun, temizlediği evde yaşıyorsun.

Oğlum özellikle biz 90 nesli erkekleri çok şanssız varlıklarız. Annelerimiz gözünü açıp babalarımızla evlenmiş, gencecik yaşta bizi kucaklarına almış, hayatlarını bize vakfetmiş ışık gibi kadınlar. Haliyle gördüğümüz ve ileride hayatımıza devam etmek istediğiniz kadın figürü hep annelerimiz oldu.

Ne zaman büyüdük ve kafamızı dışarı çıkardık, işte o zaman saçmalamaya başladık. Çünkü büyürken gördüklerimiz ve dışarıda gördüğümüz kadınlar aynı değildi. Bu yüzden çok tökezliyoruz amk.

Neyse, çalışmak isteyen kadını zorla eve tıkacak kadar barzo değilim. Ama şahsen evleneceğim kadın çalışmak istemezse büyük saygı duyarım. ilerde çocuklar olunca gözüm arkada kalmaz en azından. Akşam eve gelirken karım, çocuklarım evde diye koşa koşa gelirim eve.

Çalışmayan kadın kimseye muhtaç değildir bu arada. O size ne kadar muhtaçsa siz de ona o kadar muhtaçsınız sonuçta. Hayat müşterek.
kociskosu ona bakacaktır. Sunum hazırlıklarına şimdiden başlasın.
Tok esnaf gibidir ya da malına güvenen esnafın fiyatta pazarlığa yanaşmadan etiketi bu kardeşim yaklaşımdır.

Bir açıdan dürüst bir tavırdır. Bazıları gibi doğan görünümlü serçe misali truva atı gibi çocuk doğurmak için evlenen sonra da instagram annesi olan tiplerden değildir.
evlenmeden oncede calistigi soylenemez.

tek gayesi uygun koca adayini bulup onu somurmek ve bir sure sonra ayrilip ozgur olup kendisini nafakaya baglatmaktir.
mutlu bir evlilik hayatı isteyen erkeklerin hayallerini süsleyen kızdır.
Keşke 5 6 bin kazanıyor olsam ben de çalışma derdim ama geçim zor.

Arkadaşlar tabiş ki bizim toplum yapımız yetişme tarzımız gereği imkanı olan erkek eşi çalışsın istemez ama insan var insan var.kimi kadın eve kapanır çürür afedersiniz. Kimisi sadece altın günü komşuyla laklak. Ama kimi kadın da vardır ev hanımıdır kendine uğraşlar edinir illa gelir getirmek anlamında değil, okur yazar çizer.

Yani mesele insanda bitiyor. Keşke kendini bilen kadınlar olsa tüm gün evde oturmasa psikolojisi bozulup çöpe dönmese. Keşke biz erkeklerin hepsi de rahatça ev geçindirebilecek kadar kazansak.

Ama ne yazık ki modern toplum müsaadeaade etmiyor.
bir gün çocuğum olursa onları sağlıklı yetiştirebilmek için eğer imkanım varsa çalışmaya ara vermeyi ben de düşünüyorum. ancak bu yine benim kararımla olur. çünkü eşinin çalışmasını istemeyen erkekler de tuhaf bir şekilde çok fazla. hatta üniversite mezunu olsun ama çalışmasın diyenine rastladım. zaten bir konu üzerinde kesin yargıları olan insanları hiç anlamamışımdır. evlenirsem çalışmamla eşimi çalıştırmam bence aynı düşünce yapısından geliyor. zaman, şartlar, kişilere göre her şey değişebilir. her şarta uyum sağlayabilmek gerektiğini düşünüyorum.
Kadın çalışsın o halde aldığı 3500 lira maaş ile de çocuğunuza bakıcı tutun. Maaş + sgk ayrıca hadi ayda bir kere eve temizlikçi getirin gitti zaten 3000 küsur para. ne olacaktı? Bakıcı yemekte yapmayacak sonuçta. Kadın erkenden işe gidecek. Fiziken ve manen yorulacak. Çocuğunun yanına geldiğinde hâli kalmamış olacak. Çocuğuyla ilgilenemeyecek. Çocuk anne şevkatinden mahrum büyüyecek. Şu durumda kadın çalışmasa ev ve çocuk için daha iyi.evlilik birliği için de. Evde ütü ,çamaşır izin gününde çocukla etkinlik...

inatla bu şekilde çalışan kadınlar var maalesef. bence evden kaçıyorlar. Öte yandan kira vermek zorunda olup çocugunu annesine birakabilenler var. Onlar gerçekten çalışmak zorunda. Memuriyeti olan kadınlar var onlarda çalışmak zorunda. Ee diğer türlü 3500 lira maaş alıp çalışmanın bence hiç bir numarası yok. Hiç hiç hiç! Mantıklı olan bir erkek bu durumda niye eşini çalıştırsın? En azından 5 yaşına kadar çocukların annelerine müthiş derecede ihtiyaçları var. Özellikle yorgun olmayan ve enerjik annelere.