bugün

(Öncelikle belirteyim başlık bana ait değil)

Ne yaparım bilmiyorum, eşimi aldatmam ama sanırım daha fazla sürdüremezdim de. Benim için çok daha doğru olan insanın eşim olmadığını bilmek beni çok farklı bir bunalıma sürükler. Yanlış yolda yürüdüğümü düşünmek vs.
Edit: vurmayın öldüm. Aşk evliliği yapmazsam başıma gelir ancak bu tamam.
Bu tahminimce ancak şu şekilde gerçekleşebilir:
Aile ve toplum baskısı birde yaşım geçiyor artık diye alelacele uygun olduğunu düşündüğün birisi ile evlendikten sonra hayallerindeki gibi bir insanla tesadüfen tanışır keşke bekleseydim ya da keşke zamanında hayatıma girmiş olsaydı diyebilirsin.

Ama asıl sorun şu ki evliyken bir insanı hayatının aşkı şeklinde nitelendirecek kadar tanıman etik olmayabilir.
Bir arayış içerisinde değilseniz bulamassınız. Önceden yerinin yapılması lazım. Evliyken Bir insanı hayatınızın aşkı olduğunu anlayacak kadar çok tanımayın, samimiyet kurmayın bir zahmet. Evet.
Olmaması gereken durumdur. Zaten sevdiğin aşık olduğun kişiyle bir ömrü birlikte yaşamak için evlenir insan. Demek ki hala arayış içindesin.. bu saçma sapan şeylere aşk diye şirin göstermeye çalışmayın boş yere. Aşk gibi tarifsiz duyguyu böyle çirkinliklere alet etmeyin.
ooo onun sonu gelmez elindekinin kıymetini bilmeyen yaya kalır.
mesela bir kız var iyi diyorsun, sonra daha iyisi çıkıyor, onunda iyisi. evlilikte namaz gibi bir kez niyet edince sağa sola bakılmaz.evet boktan bir durum olabilir. ama evlendiğin kişi iyi birisi ise onla devam etmeli insan vebal, ah almaya gerek yok.

yola çıkıldı mı bir insan yarı yolda bırakılmaz. evlilik böyle birşey. bir seçim hakkın var. bu şey gibi mesela bir yiyeceği alırsın tam yemeye başlarsın istediğin yemekte varmış ama sen görmemişsin sonradan farketmişsin artık yemişsin bırakamazsın ve doymuşsun.
Yanlış bir insanla yapılmış mutsuz bir evlilik sürecinde fark edilen bir durum olabilir.
Yanındakiyle yaşlanır aklındakiyle ölürsün, hadi iyi geceler.
Edit: yanımızda olan kişiyle aklımızdaki kişinin aynı kişi olması dileğiyle.
hayatının aşkının olduğunu sanan meriçlerin düştüğü durum.