evet efendim...

evinin duvarında herhangi bir yere atatürk resmi asan insandır. genelde kemalistlerde görülen bir durumdur. atatürk sevgisi enginlere sığmamış taşmış kişilerin yaptığı bir hareket olarak, çevresi tarafından -vay be, -ne de çok vatansevermiş gibi laflar ile pohpohlanmak isteyen kişilerin yaptığı harekette olabilir. ayrıca bu hareketi yapan, muhtemelen dinen caiz olmadığını bilmiyordur.
dinimizde;
canlı resmi bulunan odaya rahmet melekleri girmez. Resimli gazete bile bulunsa girmez. Gazeteyi okuduktan sonra kapalı bir yere koymalıdır! Her türlü resmi albümde saklamalıdır. Resimler kapalı yerde olursa, rahmet melekleri girer. diye buyurulmuştur.

kişinin her ne kadar atatürk sevgisi çok olsa dahi, atatürk resmi asarak evde yapılan ibadete zarar getirmesi mümkün olabilir.

kişi önderinin izinden gidiyorsa, resim mesim hikayedir. manevi olarak kalbindedir zaten ama bizimkilerde nerdeeee.

ilk be hey dürzü bkz. verene hediyem var.
atatürk ilkelerine bağlı, atatürk'ü unutturmak isteyenlerin tersine doğru olanı yapan kişidir.

hamiş: ata'ma düşman ne çok vatan haini varmış!
benimdir.
amacım ne pohpohlanmak ne de yobazlara bir şey anlatmaya çalışmaktır.
atatürk resminin ibadete engel olduğunu savunan gerizekalılardan ise tek isteğim, böyle dini bilgileri cemaat abilerinden değil de kuran ı kerim den öğrenmeleridir.
ha unutmadan:
(bkz: biz üç kişiyiz ben keyfim ve kahyası)
Boş yere, artık sıkılmadan tekrar tekrar aynı konularda polemik yaratmak isteyen, ergen zihniyetli, içli köfte kokulu, insancıkların öyle böyle açtıkları başlıklardan yalnızca biri, efenim itibar etmeyin, lütfen.
ben kişisidir de...
ulu önder yüce insan atatürk'ün resmini iftiharla asmaktadır anılan insan. unutmadı, unutmayacak ve unutturmayacaktır. resmi dine imana aykırı görenler ise hareketlisini ne b.kuma izler bilemedim.
rte nin resmini asmaktan iyidir. (bkz: ben ikisini de gördüm)
evine rahmet melekleri girmeyen insanmış, öğrendik iyi oldu. bir duyuma göre rahmet melekleri benjamin franklin' resmine sahip 100 dolarlık banknotların olduğu ve duvarında fethullah'ın ağlayan çocuk görünümlü posterlerinin olduğu odaları tercih ediyorlarmış. ama önce o odadakilerin bi siktirip gitmesi gerekiyormuş...
devlet dairelerinden atatürk'ün resmini indirtmek isteyen zihneyetten bir insan daha.indiremeyeceksiniz arkadaşım.defolup gideceksiniz bu ülkeden,hak ettiğiniz gibi ırak'ta suriye'de filan yaşayacaksınız.abd de gelecek bir gün soyunuzu kurutacak.
evinin duvarına bob marley resmi asan lavuklardan daha çok bizden biridir...
atatürk'ü çok sevdiği için sürekli görmek isteyen insandır.***
(bkz: bi siktir git çay koy aklın karışmış)
evin duvarına esma'ül hüsna, hadis - ayet* asmaktan farksız olmayan durumdur.

ama troller anlamaz naparsın!
(bkz: postmodern Kemalist) *
atatürk'ü sevip sayan insandır.
ataürk gibi bir önderin hem bir toplmu açığa çıkarmasına ithafen hem de karizmatik bir duruş sergilemesinden ötürü posterleri benimde odamı süsler,her defsaında hayranlıkla hatta gözlerim dolarak bakar ve ruhunu şad ederim.
işte benim atatürk'e olan aşkım,hayranlığım.
istemiş ve asmıştır. Rahmet Melekleri isterlerse kapıda beklesinler;

Anlatalım madem;

Düşün ki bir ressam, mümin. Yaptığı potreleri duvarına asamayacaksa ressam olmasının anlamı nedir ? Sanatı kendisi için değil de, Tanrının en sevdikleri olan insanlık için yapmakta bu ressam. Rahmet melekleri kıskanıyor olsa gerek. Götün varsa söyle o insana; Birşeyler yaratıyorsun, resim yapıyorsun ama bunları sergileyemezsin, caiz değil.

O zaman ya Ressamı müminlikten çıkartırsın, ya da o ressam en hırçın deniz tablosunu çizerken futursuzca salladığı o fırçayı senin götüne sokar.
yobaz insandır. gericidir.

(bkz: bu da bir bakış açısı)

edit: beklediğim gibi eksiler geliyor. duvarına "allah" yazısı asana yobaz demek güzel halbuki değilmi!
içinden gelerek asıyorsa en asil duygunun insanıdır. gösteriş yapıyorsa zaten koy götüne...

diğer mevzuya gelirsek, madem resim asmak yasak o zaman televizyon da koymayalım. aynı işlevi görüyor sayılırlar. böyle saçma şey mi olur? kur'an yoruma açık. isteyen istediği gibi anlam çıkarıyor. sonra da gelip din çığırtkanlığı yapıyor...
Saygı duyulası muhterem kişidir. hemen oracıkta o insana şahsen kanım ısınıverir. Ayrıca nereden bulduğunu benimde istediğimi söylerim adres alırım. o insanla ilişkimi kesmemeye çalışırım.
çok saygın insandır. ben dükkanlara girince atatürk resmi ararım . yoksa bişey almamaya özen gösteririm. paramın yobazlarla bölücü kürtçüklere gitmemesi için faydalı birşeydir..
sözlükte benden önce yazı yazan arkadaşların hepsinin aksine Atatürk resmini duvara asmak ne tepkidir nede saygıdır.resimle ne saygı olur nede saygısızlık bence sadece özlemdir bunun amacı.özlüyorum Atatürk'ü birisinin çıkıp onu özlemenin bile yasak olduğunu söyleyeceği zamana kadar özlemlerimle yaşayacağım ve onu hayatımın her anında saygıyla anacağım. nutukta anlatmaya çalıştığı tek bir kişi kalacağımı bilsem bile okumaya, yaşatmaya,yaşatmaya, aydınlatmaya devam edeceğim.gerisi laf ü güzaf arkadaşlar unutmayın bunu.
atatürk bağımlılığı yapmış insandır. kimseyi ırgalamaması gereken insandır.
evet evime atatürk resimleri var bakın birden çok hatta ayrıca türk vede müslümanımda bu halimlede gurur duyuyorum ayrıca.
elleri öpülesi insandır. gel gelelim; vatan sevgisini göstermek veya pohpohlanmak için evin duvarına atatürk resmi asmak, ilgi çekmek yada taraflar arasında olası bir kavga çıkarmak için başlık açmaktan daha iyidir.
yabancı liderlerin, müzik gruplarının resimlerinden önce Atatürk resmi asmanın önemini kavramış insandır.
şu an benim odamda olan resimdir. Bu ülkenin kurucusunun resmidir. Trollere gün doğdurur. Ama hayalim hiç gocunmadan bunu söyleyebildiğim bir sözlüktür. Bu ülkede dini diyaneti siyasete alet edenlerin, insanların kutsallarıyla oynayanların adam sayılmakla kalmayıp şıh, şeyh, hazret ilan edildiği bir ülkedeyiz maalesef.
bu cemaatleşme olayı, bizim insanımızın dinin yasakladığı her boku yapıp, sonra sığınma hissiyatından gelir aslında. Biz de yaparız bunu, şimdi yalan değil. Sadece dini bütün gözüken kardeşlerimiz yapıyor diye onlara bok atmak olmaz. Ama göründüğü gibi dosdoğru olabilmek meselesi mühimdir.
LAkin benim bir hayalim daha var:
En üstünde Kitabımız Kur'an-ı Kerim'in olduğu, altında al renkli Türk bayrağımızın olduğu, altında Atamızın fotoğrafı olduğu bir odadır. Ama ben makam odamı böyle yapacağım. Peygamber efendimizin sözleri, ayet-i kerimeler olacak o güzel odada. Biz layık olabiliriz inşallah bu güzel odaya, yoksa böyle gözükmek herkesin yapacağı bir şey.
Bir şey eksik kaldı. Bozkurt olmadan olmaz o da...**