bugün

Tayyip çok güçlü olur. Tek adam olur muhahaha.
saray ve hükümet, ohalden sonra yaptıklarımızı halk destekliyor tamamdır diyerek 1 yıldır yürüttükleri politikarını ivmelendirerek yürürtürler. khk ihraçları tüm muhalifleri kapayacak şekilde genişleyerek sürer, her türlü demokratik hak ve özgürlüklerin rafa kaldırımı devam eder, pkk ile çatışma kesinlikle artar ve can kayıpları çoğalır vb...
hiç bir bok olmaz. bişeyler değişecek deyip milleti kandırıyorlar. şimdi yapamayan o zaman nasıl yapacak? zaten şuan eli organı değilmi yasalar yargılar istediği boku yemiyormu?
bitmiş olan muhalefet tamamen biter. kendini seküler, laik, kemalist diye tanımlayan insanlar ekonomik sistemin iyice dışına itilir, artan yerli ve milli vurgusu ile farklı düşünen, farklı yaşayan insanların sesi çıkmaz, sesi çıkanlar terörist, anarşist, fetöcü diye yaftalanır. bilim, spor, sanat gibi gelişmişliğin belirtisi alanlarda yerinde saymaya devam edilir...

yani tablo daha da ağırlaşır ve birçok insan bu ülkeye aidiyet duygusunu kaybetmeye devam eder.
https://www.youtube.com/watch?v=iC3xBgiZ53w
Beyni uçkurunda olan insanlar kalacak memlekette. Bunu neden mi söylüyorum? Çünkü yazısının arkasında evet yazan bazı sözlük yazarları var ve yazılarını okuduğumda ne beni heyecanlandırıyor ne de düşündürüyor. Hep belaltı vurmalar mevcuttur. Sanatçı ve aydınlar ya başka ülkelere gidecek ya da hapse atılacaktır. Bir bakarsınız ben de başka ülkeden yazarım size.
ülkeyi terk etmek.
Ülke bölünecek erdoğanın diktatörlüğü tamamen ilan edildiği için kendi hakkında konuşmaya cürret eden veya onun fikirlerinin aksini düşünen herkes ya idam edilecek yada hapislere atılacak ülke yaşanamaz bir hal alacak iç savaş çıkacak.
Şu anki durumdan daha istikrarlı ve güvende olacağımız kesin. Şu an khk ile zaten yasa çıkartılabiliyor. O zaman korkunuz ne anlamiyorum.
17 25 Aralık bir daha olmayacak.
15 temmuz olmayacak
Daha güçlü bir Türkiye olacak
Laiklik elden gidecek zaten laik değilim sıkıntı yapmam.
Cumhurbaşkanı istediği kadar bakan atayabilecek.
Daha hızlı karar alınacak
18 yaşında milletvekili olunabilecek.
Cumhurbaşkanı istediği kişiyi 18 yaşını doldurması yeter Cumhurbaşkanı yardımcısı atayabilecek.
Bütçeyi kendisi hazırlayacak meclis onaylamasa bile geçen seneki bütçeye paralel bir bütçe seçip harcama yapabilecek mesela yeni cumhurbaşkanı uçağı yetmezse a380 alabilecek yada Beştepe yetmedi yedi tepeye çıkarabilecek size soracak değil.
Artısı da var eksisi de ama ya kandırılırsa?
Yada damat Ferit gibi biri Cumhurbaşkanı olursa?
Bilmiyorum karar sizin.