bugün

evde sigara içildiğini nerden bilecek merak edilendir.
ihbarcılarla tesbit edilecekmiş. kim kendini şikayet eder ki _?
vakti geldiğinde şeriat polisinin " bu evde sigara içiliyor muş ? alın aileyi alalalalalal " diye naralar atarak milleti merkeze götürmesine bahane olması beklenen uygulamadır.
bir sigara tiryakisi olarak destekleyebileceğim yasaktır. *
zaten görmesinler diye kırk takla atıyoruz amk. koyarım çocukları kapının önüne rahat rahat içerim. bitirince gelir girerler.
kimsenin uygulamayacağı bir yasak daha. tıpkı 18 yaşından küçüklere sigara satma yasağında olduğu gibi.
(bkz: ben bu oyunu bozarım)
kanada'da yıllardır süregelen uygulama. adamlar lahana gibi giyinip evinin önünde içiyor sonra geri giriyor. gerçi onlarınki ihbar değil, her eve zorunlu olarak yerleştirilen duman dedektörleriyle tespit ediliyor. gerçekten de muazzam medeniyet üstü bir uygulama. ama yarrağam orası kanada burası türkiye. her bir sikimi kanada ile eşitledin, medeniyette onlarla yarışıyoruz da bi bu mu eksik kaldı? ben hala kapalı alanda sigara yasağına bile sinir olan adamım(en azından zorunlu sigara odaları konmalı o zaman her yere) bir de böyle bir uygulama olursa (ki imkansız görüyorum, en azından önümüzde 20 yıl içinde) polis katili, tecavüzcüyü bırakır tek tek ev gezer artık.
bir sabah kapı çalar.
- kim o?
+ polis, hakkınızda ihbar var.
- vay orospu !!!
anlayın ki ispiyoncu bir manitayla evlisiniz.

not: 3 yıldır polise hakaret etmekten içerdeyim. üzerine alınmış zaar. çok pişmanım.
görsel
Babamın bana koymaya çalıştığı yasaktır. Her zaman bu yasak karşısında dirençli olmalıyız arkadaşlar. Kime ne abi?