bugün

evin günün birinde pirelenmesine sebep anlaşılamayan bir hayvan sevgisinin ürünüdür.
Sanki kedinin, sizin sahibiniz oldudugunu dusunmenize neden olur bi sure sonra.
sevimli bir hayvanı evde beslemek demektir.

Bu hayvanlar sürekli evin içinde sıkılır. Ama kırsal bir kesimde yaşıyorsanız, kedi beslemek çok zevkli yönleri olan bir eylemdir.

Lazer yardımıyla onunla oyun oynayabilirsiniz. hiç şikayet etmez.

Sırtüstü yatmaktan nefret ettikleri için, onu sırtüstü yatırıp, elinizi döşüne koyup salladığınız zaman, patileriyle (elleriyle) bileğinizi kavrayıp, ayaklarıyla kolunuzu tekmeleyecektir. Elinizle çenesini de tutarsanız, eğlencenin daha çabuk zevkine varırsınız.

Ayrıca küçük çocukların en büyük eğlencesidir kedi.

Güzel kardeşlerim, Çocuklara da küçük yaşta hayvan sevgisi aşılamamız lazım.
dünyanın en güzel duygularından biridir. hele ki kediyi yavruyken alıp büyütmüşseniz ne kadar söz dinlediğini görürsünüz. gelip sizinle uyumaları bile harikadır. sabahları suratınıza öpücükler kondurarak uyandırır ve saat ne kadar erken olursa olsun kızamazsınız. belli bir süre sonra o da canınızın bir parçası oluverir. cani yansa gözleriniz dolar başına birşey gelecek diye ödünüz patlar..
Bir evde köpek beslemek değildir.
ilerde eğer tek başıma bir evde kalırsam hayalimdir. Kendisini bulgur pilavıyla besleyip, ona önemli günlerde süt ısmarlarım. Beraber uyuruz. Kucağımdan düşürmem falan.
Kedidir kedi sözü boşa gitmez mesela.
Yoldaş olurlar size bazen. Bazen sarılıp uyursunuz, bazen burnunu öper huzur bulurusunuz.

Keşke bu kadar fazla şehir dışına çıkmasaydım pembe patili bi bebeğim olsaydı. Ama ne onu peşimde sürüklemeye ne de, eve kapatmaya hakkım var...

Edit: hay ağzımı sikeyim yaa. Böyle işin ben. Lan tam bavul hazirlicam aşağıda viyak viyak bağırıyo bi kedi. Indim aldim mecbur, ufacık bi şey, 2 gün sonra gidicem ne bok yicem ben? Bu nasıl bi baht yaaa
Tüy dökmese iyi kedi aslında.
yalancı gebeliğe şahit olmak ve kızın gibi olan kedine üzülmenin de dahil olduğu durum.
Diye bir şey yoktur. Kedi sizi besler. O sizin kediniz olmaz, siz onun insanı olursunuz. Huzur vericidir.
Kopekten daha kolay ve eglendirici oldugu kesin. Kopekleride sevmem ayrica.
tuvalet egitimi yoksa, koktuklarin arkalarinin b.k ile; evin de esrarli bir koku ile dolma sebebidir.

tam 1 hafta o koku ile yasadik. biz fark edene kadar b.klar bile kurumus.
Aman efendim iyi düşünün almadan önce. iki adet var biri van un bağrından kopup geldi diğeri ise issiz ve karanlik sokaklardan. Sokaktan gelen sıkıntısı ama van kökenli arkadaş bir siciyor oda degil ev iptal günde iki defa maşallah.
Sevmediğim bir durumdur.

Yani kedi bu sağa sola yatar heryeri kıl yapar ve o görüntü güzel olmayacağı için sevmiyorum.
evini kedi kılından Arındırıp tertemiz bir şekilde bakabilen varsa helal olsun derim.
Odanın salonun her tarafın kıl olmasına vesiledir. Ayrıca canı sıkıldığında gelip sizi uyandırması da cabasıdır. Verdiğiniz yemeği eve saçar.
Ama sevimli hayvanlardir. Hele oyun oynamayı seven biriyse evin neşe kaynağı olur.
evde dinleyen ve değer veren bir dostla birlikte yaşamaktır.
4 yaşımdan beri içinde bulunduğum durumdur. (Gerçek)

Kıçını yıkamayı bilmeyen, odası taşak kokusundan girilmeyen gergedanların, insandan kat be kat hijyen olan kedilere bok atmasını hayretle görüyorum. Odanı havalandır ergen önce.
kaynana beslemekten iyi olandır.
Yakin zamanda yapacak olacağim durumdur.
Evde kazakla dolaşmadığınız sürece huzur verir. Kedim öleli yıllar oluyor. Arada kazaklarımda tüylerine rastlıyorum. Gözler bir doluyor, geçiyor sonra.
bir kez başlandığında bahsi geçen evin tarihini 'kediden önce' ve 'kediden sonra' olmak üzere ikiye ayıran eylemdir.
Benim gibi gür sakal uzatan (kirli degil bayagi bildigin sac gibi uzatmak) erkekler icin cok guzel bi durumdur. Bahsi gecen kedi gece siz uyurken gelir yastiginiza yaslanip uyur, rahat edemezse (evet rahatina cok duskun hayvanlardir) gelir sakallarinizin icine gomer kendini, kuyrugunu da kendi bedenine dolayip yatar.

Ne kadar sert bi erkek olursaniz olun. Kedinizle basbasa kalinca oylesine uysallasirsiniz ki, hele oyun oynamayi seviyorsa sebek olursunuz onunla, bazen aynada kendine denk gelir kedi, gulmekten karniniz agrir.

Kedi beslemek iyidir.

Gun icinde ne kadar sinirli stresli olursaniz olun evde alir sinirinizi o, melek gibi olursunuz. Eve geldiginizde, hic ummadiginiz ev esyalarina kafayi takip casusculuk oynadigini gorunce (benim silahla nisan alan jax teller maketime)
Istemsizce gulersiniz. Hele ki halinizdaki bi desene taktiysa eger o desene basmaz, her gecisinde kafasini yaklastirip inceler, patisiyle vurup haliyi etkisiz hale getirmeye calisir. Bak yazarken bile icimdeki stres gitti benim.

Tuy doker, evet ama belli bi donem sadece. Kumunu degistirirseniz kokmaz. Bazen huysuz olurlar. Cok nadir sinirlendirirler ama cok nadirdir o gunler. Sizi gun icinde ne kadar kizdirirsa kizdirsin ama. gun bitiminde siz uyurken kapiniza patisiyle vurup iceri girmek ister, uykunuza eder o an, kapiyi acar acmaz kosturarak yataginizda her zamanki yerine (yastiginizin kenarina) uzanir.
Oyle guzel uyur ki. Bi seni sinirlendiren kedi icindeki tum siniri almis. Bi bakmissin uyumayi birakip kediyi izliyorsun. Bi bakmissin sabaha karsi yine sakaliniza uyumus sabah burnunuza patisiyle vurarak uyandirmis.
evinde kedi besleyen erkekten zarar gelmez. koşa koşa sinirinizi stresinizi alır gelince.
kedi, evde büyümeyen bir çocuktur. bakımı çok zordur ama bir hareketiyle sizi mutlu edebilir.