1. 1.
    inceliklerini merak ettiğim hadise.

yeni taşındığım evde ne eksik diye düşünürken bitki olmadığını fark ettim. evde bitki beslemek istiyorum ama hangisi daha mantıklı olur, hangisinin bakımı daha kolaydır vs. hiçbir fikrim yok.

venus flytrap falan besleyen varsa yeşillendirsin.
    ... nesgayfe
  2. 2.
    Hayatıma bir renk katan yorucu ama bir o kadar da mutluluk verici eylem. Evinde bitki beslemek isteyen arkadaşlar için birkaç maddede önemli gördüğüm hususları paylaşayım,

Öncelikle sahiplenin arkadaşlar illa benimki atatürk çiçeği olcak diye tutturmayın bi aralar o tür çok revaştaydı şimdi sokağa bakın heryer atatürk çiçeği, ev gezmesine gelirken hediye olarak alınıyor zavallı yavrucaklar sonra da bakılamayıp sokağa atılıyorlar.

Bahçeli ev çok büyük avantaj. Her ne kadar yok ben hergün toprağını değiştiririm deseniz de o iş öyle olmuyor saksıda cidden sıkılıp bunalıyorlar arada bahçeye gömüp akşamları geri saksıya koymak bitkiye de güzel bi değişiklik oluyor. Ama akşamları mutlaka eve alın hava soğuyor çünkü.

Manyak komşular ev sahibi ve apartman yönetimine karşı temkinli olun. Neymiş bitki eve zarar veriyomuş yok apartman yönetiminde bitki beslemek yasak, bi gün komşunun biri gelip çok gürültünüz oluyo dedi.. bi sinirlendim ne gürültüsü hiç sesi çıkmıyo bitkinin varlığı yokluğu bir, ne istiyosunuz bitkimden kardeşim!!! Neyse televizyona diyomuş sesini kıstım yolladım hehe

Bi de tuvalet sorunu var arkadaşlar daha filizken mutlaka öğretmeniz gerek tuvaletini saksının içine yapması lazım. Kimi bahçeye yaptırıyomuş ama çok zahmetli bence. Tabi bitki kendi yaşadığı yere sıçmayı reddedebiliyo bazen kaç kere başıma geldi gitmiş saksının iki adım ötesine çişini yapmış. Ufak kazalar herzaman olabilir bitkinize sakın bağırıp dövmeyin yaprakları küsüyo sonra çiçek açmıyolar.

Son olarak söylemek istediğim şu, zahmetli bir iş ciddi sorumluluk istiyor bir canlının bakımını üstlenmek. Ama akşam eve gelince yapraklarını bi sallıyo bi mutlu oluyo beni görünce işte o zaman tüm yorgunluğumu unutuyorum. Çok güzel bir his gerçekten.
    1 ... kucuktur uc
  3. 3.
    ya bu başlığı görünce kahkaha attım resmen. Geçen gün yan komşumuz 10 tane su bardağına mango dikmiş ve 5 aydır öyle duruyolarmış. Su bardaklarını boşa harcamış ya ben ona üzüldüm.
    ... anaconde