avrupa gönüllü hizmeti.gönüllü iseniz avrupada kalabilir,maaş almadan belirli süreler gönüllü hizmetlerde bulunabilirsiniz.
toplum gönüllüeri vakfının gönderen kuruluş olarak hizmet etti alan. misafir gönüllü de kabul etmektedir.
daha detaylı bilgi için;
http://www.tog.org.tr ve
http://www.ua.gov.tr
2-12 ay süreleri arasında değişik projelere ev sahipliği yapan 27 avrupa ülkesinden birine gidip hiçbir ücret ödemeden gönüllü hizmeti verip dil öğrenebilinecek ve ulusal ajans kaynaklı bir gençlik programı.
ulusal ajansın, avrupa birliği hibe fonundan ayırdıgı paralarla gönderdiği ve karsıladığı müthiş fırsat.

eylem 1,1,2,3...seklinde devam eden kategorilerden biri. genclerin ab ülklerinde cesitli programlarda kendilerini geliştirmesi için yapılmitir.

avrupa da bir dag kasabasında bile evs öğrencileri görebilirken türkiye de istanbul dısında nerde var oldugunu bilmiyorum.

üniversite gencleri icin bulunmaz fırsattır.stklar ve yerel gündem 21 aracılıği ile gidilebilir.koşturmak lazım!
gittiğiniz yerde kesinlikle maaşlı bir işte çalışmanıza izin verilmeyen organizasyondur. ayrıca sakın yabancı dilimi geliştirmek istiyorum amacıyla gittiğinizi beyan etmeyin yetkililere.
kısa dönem projelerde gönüllü olmanın, uzun dönem projelerdekine oranla cok daha zor oldugu uygulamadır. daha 2 gun once sınıf arkadasımı metz e gonderdim hatta. (bkz: darısı başıma)
Projelerin içeriğine şöyle bir baktıktan sonra mail yazılması tavsiye edilir, çoğunun olumsuz bile geri dönmediğini düşünürsek her projeyi ayrıntılı incelemek zaman kaybından başka birşey değil; cevap gelirse bu proje neymiş diye bir bakarsınız.
imkanı kısıtlı gençlerden ziyade Avrupa yüzü görmüş gençlerin olduğu ve gönüllü hizmeti yarı turist olarak algılayan Türk gençlerinin de bulunduğu bir program.
Yapmayı düşündüğüm, lâkin hala proje aradığım, avrupada yaşamaya imkân veren en ucuz hede. *
(bkz: birgin bende avrupalı olacağım)
aylardır peşinde koştuğum ve motivasyon mektubumu, cv'mi, önyazımı hazırlayıp gönderdiğim, eylül dönemi başvurularının yanıtlanmasını beklediğim organizasyon.

artık neredeyse bu proje ile alakalı herşeyi biliyorum. ama bu projenin birçok kişi tarafından hala bilinmemesi de beni şaşırtıyor. ayrıca erasmus erasmus diyorsunuz ya, afedersiniz ama "erasmus, evs'nin yanında bok yemiş". bu kadar da netim yani. erasmus da hibe çıkmazsa ne yapacaksınız? evs'de uçak masrafından tutun, yiyecek ve barınmaya kadar herşeyiniz karşılanıyor. tabii ilk atacağınız adım önemli. o da, gönderici kuruluş bulmak.

ayrıntılı bilgi vermedim, ancak sorusu olan varsa elimden geldiğince yardımcı olabilirim.

ayrıca, eylül döneminde onay almam için bana pozitif enerjinizi yollamayı da ihmal etmeyin. *
keşke sadece avrupaya olmasa idi dediğim hizmet.
nasipse bu sene deneyeceğim program erasmusdan sonra fena gider dedim kendi kendime herne kadar bi erasmus kadar eğlence olayı olmasada amaç hizmet, insanlarla tanışmak, kaynaşmak.
bir avrupa ülkesinde beleşe kalmanın en ideal yolu.
10 aydir yapmakta oldugum, an itibari ile proje derneginde bulundugum, calismak zorunda oldugum ama hem yalniz oldugumdan, hem de yapcak bi bok olmadigindan kendimi sözlüge verdigim bos beles dil ögrenme, avrupayi kesfetme, bol bol icme sicma, yan gelip yatma yeridir. Herkeslere tavsiye. Sonunda bir de on unmara youthpass aliyon avrupa birligi onayli referans niyetine.Mis.
Olsa da gitsem diye çabaladığım, tüm dikkatimi verdiğim gönüllülük hizmeti. gidip memnun olmayan kimseyi duymadım. Çok mantıklı bir olaydır. şansı olan herkesin değerlendirmesi gereken olaydır.
şu aralar gitmeyi düşündüğüm gönüllülük programı. hakkında bildiklerim sadece internet sitelerinde okuduklarımdan ibaret. şayet giden ya da gören duyan varsa, pm yolu ile deneyimlerini paylaşıp, beni bir aydınlatırsa sevinirim.
şuan ispanya'nın güneyinde ikamet etmeme sebebiyet veren program. bedavaya Avrupa görme,gezme tozma, yeme içme falan filan iyi fakat bunları yapabilmek için gerekli olan parayı size vereceklerini düşünmeyin. haa ama ben 200 euro ile gül gibi yaşarım derseniz kolay gelsin.
o zaman bi bakican projelist'e sonrasi tamam zaten.
30 yaşına kadar yararlanabileceğiniz güzide bir avrupa birliği olayıdır.

fırsatı olan gitsin. dünyaya azıcık faydanız olsun ibişler.
Sayesinde 2 ay Polonya da bedava yaşayıp Avrupayı da gezmeme vesile olmuş programdır. Şiddetle tavsiye edilir.