bugün

Uluslararası arge ve inovasyon işbirliği projelerini desteklemek üzere kurulmuş bir ab ajansı.
1943 yılında Roosevelt, Churchill ve Stalin arasında yapılan Tahran konferansının şifreli adı.
1990 yılında keşfedilen astroit.
Dx-Ball şifresidir, bilmeyen yoktur sanırsam.
5. sezonu itibariyle sonlanmış olan dizi.
bir amerikan dizisi severek izliyoruz.
benide alırlar mı bu memlekete.
tarz olarak bilimkurgu-komedi-gizem-suç tarzı ortaya karışık bişeydir. hepsi de var zaten ama gülme garantili.
ayrıca,

(bkz: avrupa teknolojik işbirliği ajansı).
yunan alfabesi ile yazıldığında "eurhka*", "buldum" kelimesini yunancaya çevirdiğimizde ise "vrhka" çıkan kelime. yani bu kelime modern değil, eski yunanca'ya aittir.

kendimi nihat doğan gibi hissetmeye başladım, ıyyyy...*
2006 yapımı imdb puanı 8.3 olan hastası olduğum dizi...*
Archiemedes'in kibarlığını gösterir. buldum mına koyim falan da diyebilirdi o coşkuyla. ya da dedi de bizim haberimiz yok.
(bkz: tarihin gerçek yüzü)
gizli bir kasabada saece bilim insanlari yasamaktadir. Bu kasabada gerceklesen enteresan olaylar ve onlari cozemeye calisan polis konu edilmistir...
eski yunanca'da buldum demektir. şimdiki yunanlar "vrika!" derler.
1080p bluray ripleri mükemmel olan takip edilmesi gereken rip grubu.
rumcada buldum anlamına gelmektedir.*
vodafone sözlüğe reklam verelim teklifini zall a sunduğunda zall ın aklından geçen kelime.
ayrıca inanılmaz iyi bir arch enemy şarkısıdır.
Stumbling through
This complex puzzle that is my life
Thirsty for knowledge
But drinking from poisoned fountains
Flashbacks from my past
God knows how long I'll last
Images of you
Leading my soul astray

These four walls
Are closing in, suffocating me
My last wish is to
Transcend from this dimension of boredom
Wrap your arms around me
Like a circle around the sun
I loved you so
Why couldn't you love me?

Chorus:
EUREKA! - I found the secret of life!?
EUREKA!
kaygı ve sıkıntının olduğu zamanlarda tavsiyeleriyle iç ferahlatan hoş sohbet insan.
yunanca'da buldum demektir.
'Eureka!' 'Eureka!'
6.nesil çaylak.* *
arcata, mckinleyville gibi yerleri kapsayan bolge.
(bkz: eureka city)
matematik dünyası dergisinde aslı nesin'in hazırladığı bilmecelerden ve zeka sorularından oluşan bi kısım.bir örnekle devam etmek istiyorum:
ugabuga adlı kahramanımız gilivagili adasında yaşıyor. bu ada çok tuhaf bi ada. 10 km uzunlığunda çok dar, şerit şeklinde. adanın bir ucuna A diğer ucuna B diyelim. günün birinde A'da bir yangın başlıyor. yangın saatte 1km hızla B'ye doğru yoluna çıkan herşeyi yakarak ilerliyor. aynı zamanda A'dan B'ye doğru güçlü bir rüzgar esiyor. (yani yangının sönme ve yön değiştirme ihtimali yok) ugabuga kızararak ölmemek için ne yapmalı? ugabuga yüzme de bilmiyor ve adamız teknolojiden yoksun, tekne bile yok, hadi kurtarın!!
evreka şeklinde dilimize usul usul girmekte olan sözcük.
*ingilizce'de "yureka" diye okunduğunu duyduğum kelime.*
tefal in tencere setidir. ayrıca cok pratik, cok kullanıslıdır. teflon kaplamadır. sapları ayrıdır. icice gecirerek yer kaplama problemine pratik cozum sunar. hangi olcude tencereyi secerseniz secin, aynı tutacak * cozumu sunar. temizligi de oldukca kolaydır.
http://www.eureka.tubitak.gov.tr/
güncel Önemli Başlıklar