bugün

uyuşamamazlık, anlaşamamazlıktır. yada sizi o topluluğa karşı iten bir şey vardır. ama anormallikte sezilir bu gibi durumlarda. mesela söz yine sevgili konusuna gelecek ama kanımca bu gibi durumların altında yatan tek şey ilişkinin olmamasıdır. ee tabi haklısın abicim, arkadaşlarınızın iyi giden ilişkileri var, mutlular, yeri geldiginde anılarını, yaptıklarını anlatıyorlar. size sorulunca siz ne yapıyorsunuz? tek cevap şu, ben o işleri geçtim be kanka oluyor genelde. yalnızlık cok genel bi kavram ama püf noktası, zayıf yeri çok ama çok belli: sevgilin yoksa yalnızsın.. dostlar, arkadaşlar hepsi gelir geçer. sevgililerde öyle ama, eger sevgililer olmasaydı, insanı yaşama bağlayacak etken bir durum olmazdı. * *
uzun yolculuklar sırasında otobüste olur.
yalnızlığı seçmiş olan insandır. kişisel tercihtir.
(bkz: yalnızlık paylaşılmaz)
aslında tanışmak, samimi olmak birlikte bir yerlere gitmek, yapılan programlarda filan aranmak istersiniz ama belli de edebilmenin pek yolu yoktur gibi.alkol ve sigaraya düşkünlük olarak geri dönebilir, özgüven eksikliğinden kaynaklıdır genellikle.olsun ama bira içip nette takılmak, bi yandan müzik dinlemek filan da güzel di mi cevat abi,

+ heralde lan deli misin.

sağol cevat abi, bira getirsene, bi tane de kendine al.
yanınızda olması gereken tek insanın olmadığı, olamadığı durumda kaçınılmaz bir gerçek.
içine kapanan yanındakilerle bir şey paylaşmayan psikolojisi bozuk kişidir.
o kadar insanın içinde asıl kişinin olmamasından kaynaklanan durumdur. sadece bir kişi son verebilir buna..
genelde yalnızlık tek kişilik bir olgu değildir.
en az 2 kişilik olmalı.
yada böyle bir toplumda, insanımsı yaratıklar içinde yaşanılan duygu.
yeni insanlarla tanışarak , etrafımızdaki insanların değerini anladığımız zaman geçecek durum .
yalnızlığın dibinde bıcı bıcı yapı(t)yorum kimse bozmasın. her gün hatırlarda yorganımın altına girer gizli gizli ağlarım.
içimde bypass patlaması yaşıyorum sanki o biçim parça parça oluyorum. kimse gözlerimin altını şiştiğini görmesin diye gözlük takıyorum. ve daha ağlanası haller.
ne dedi bu şimdi?
Diğer insanlar bahanedir sizin en sevdiğiniz insan sevmiyorsa hep yalnız hissedersiniz.
olum benden abi ya da kardeş tavsiyesi ya da dost tavsiyesi nasıl algılarsanız:

"bu hayatta yalnız kalmayın"

bakmayın siz bu ergenlerin yalnızlık edebiyatı düzmelerine, gerçek yalnızlık demirden gülle gibidir başınıza başınıza iner, sizi duvarlarla arkadaş eder, yalnızlık acıtıri daraltır, bunaltır. kalmayın yani mümkünse kalmayın.

sizin "yalnızlık" dediğiniz şey olsa olsa "biraz kafa dinleme isteiğidir" ki bu da normaldir bu başka bir şey. kafanızı dinleyin, insanlarla aranızda tatlı bir mesafe olsun, her gün göt göte kankişlerle, sevgilişkolarla yaşamayın, aptal bi kalabalığa dahil olmayın ama tümüyle de yalnızlaştırmayın kendinizi (hoş isteseniz de yapamazsınız ya neyse).

insanlardan kaçmadan ama onlarla aranıza güzel bir mesafe koyarak yaşayın gidin işte, samimiyetle. ha bi de insanları tanımayı becerin artık ağlayıp zırlıyorsunuz "ühühüh x bana kazık attı" "ühühüh y çok deyyyişti" diye, sıkıntı onlarda değil sende. güzel insanlar katın hayatınıza, yaşamayı becerebilen, sağlam zihinli insanlar, klasik bir gerçek: az ama öz insanlar.