bugün

entry'ler (15)

uyanmama isteği

hayatında uykudan daha zevkli şeylerin olduğuna inanmayan kişilerin isteğidir.annesi sabahları dövse, su ile ıslatacağım deyip tehdit etse bile uyanmaz.anca çok çişi gelirse uyanır ve gününe devam eder.

para ödeyip tıklım tıklım otobüsle işe gitmek

belediyenin vatandaş yoğunluklarını tam hesaplayamamasından kaynaklanan sorun.

beşiktaş türkiye nin barcelona sı dır

yalandır.türkiye'nin barcelona'sı diyarbakırspor'dur.

toplumun boşanmış kadınlara bakış açısı

toplumun sokak ortasında boşalan kadınlara olan bakışına yakın bir bakış açısıdır.

bolivya da benzin zamı protestosunun sonuç vermesi

melih gökçek gibi bir idareci yaptıysa bu indirimi büyük ihtimalle eski fiyattan daha fazlasıyla geri dönecektir o benzin.

sigarayı hayatın merkezine oturtmak

sigara merkeze oturtulur.her duygu her düşünce sigarayla ilişmeye başlar artık sigarasız o duyguyu tam hissedemezsiniz.

beşiktaş a saldırmanın moda haline gelmesi

beşiktaş'ın bir arap kulübü gibi davranmaya başlamasıyla trend olan moda.

tıklım tıklım otobüslere rağmen ulaşıma zam yapmak

uyuz olduğum bir vatandaş kitlesinin "adamlar haklı benzin olmuş kaç lira zam lazım" diye savundukları zam.

facebooktan doğum günü kutlamanın samimiyetsizliği

hiç kutlamamaktan iyidir facebooktan doğum günü kutlamak.insanın facebook'tan da olsa hatırlandığını bilmek iyi hissettirir.

belediye otobüsünde midesi bulanan adam

üstüme kussa bile yer vermeyeceğim adam. kendi suçudur midesinin bulanması büyük ihtimalle.

türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

bak şimdi ne oldu?
kadehim boş,bu son sigaram.
bir seni bitiremedim ya
içimdesin kadeh kadeh,duman duman.

hakan taşıyan - bir seni bitiremedim

bağımlılık yapan küçük oyunlar

claw oyunu bu oyun türlerine bir örnektir.en sevdiğimde oradaki köpeklerin geğirdikten sonra "excuse me" demeleriydi.

şeyhbizin aşireti

genelde iç anadoluda ankara'nın haymana ilçesi civarlarında yaşayan kürt topluluğu.aşiret dediysek de öyle doğuda ki gibi her olayda birbirleri için toplanan aşiret tipinden bahsetmiyorum, genel olarak birbirlerini fazla tanımayan köylere ayrılmış ama kendilerine şeyhbızın diyen tanımlayan bir grupdur bahsettiğim.siyasi yapı olarak şeyhbızın aşiretinin yaşadığı yerlerde genelde sağ partiler oy toplar dtp gibi partilere ise fazla oy çıkmaz.yunanın haymana'dan dönmesi ve çanakkale ve kurtuluş savaşında verilen şehitlerden dolayı genelde gurur duyarlar ve kendilerini devlete bağımlı olarak görürler.trt6'da konuşulan ve diğer bazı kürt aşiretlerinin konuştuğu kürtçeyi anlamazlar.
edit: yeni siteleri http://www.seyhbizini.com/index.php

buz gibi havada mini etek giyen kadınlar

dün şişko bir amcanın yanıma gelip " yav kardeşim bunlar hiç mi üşümüyorlar donuyorum ben allahıma" diye sorduğu sorusuna bilmiş bir edayla "amca onların vücut ısıları bizimkilerden daha yüksek" diye bahsettiğim kız cinsleri.

etrafında onca insan olmasına rağmen yalnız olmak

yeni insanlarla tanışarak , etrafımızdaki insanların değerini anladığımız zaman geçecek durum .