bugün

yeni midyat diyede geçen memlekettir. güzeldir vesselam.
ağır işsizliğine çareler araması gereken yazar. yaşı olmuş kaç.
gece gece kahkaha atmama sebep olmuştur, canım ya. daha beni tanımıyor.
(#20469421) şu girisiyle insan sarraflığına soyunan yazar arkadaşımızdır. doğru tespittir. saygı duyulasıcadır.
adeta kurtarıcı bir melek kendisi.

kendisi örnekleme sınavım için bana yardım etmekte şu an. lütfen rahatsız etmeyiniz!!!
(bkz: ester)
kendisi arşivcinin tekidir. herşeyi herşeyi ama herşeyi kaydeder ve saklar, sanırım aynı zamanda ileri görüşlü biri. çünkü bugün başına neler gelebileceğini önceden sezmiş, en yakın arkadaşım dediği kişilerle bile bütün yazışmalarını kaydetmiş. bu zamana kadar hiç kimsenin arkasından kötü konuşmamış, hatta yakın çevresi kötü konuştuğunda bile onları uyarmış. şimdi de olanlara bakıp gülüyor, sadece gülüyor. çünkü bi insan bu kadar unutkan olamaz yada olmamalı. zamanında yaptığı hakaretleri yazdığı yazıları unutmamalı. yazar hiç birini unutmadı çünkü kimseye hakaret etmedi. **
birde ailesi ve sevgilisiyle herşeyi paylaşan yazar. *
1111. entryim bana ait olsun istedim.
mardin midyatlı olduğundan şüphe ettiğim yazar. estel midyat arası misali.
yemek yiyip kilo almaktan zlyade yüzünde güller açtığından yanakları oluşan yazar. Hem ben yemekten değil yemeği yaptığım kişi ve yediğim yerden dolayı mutluyum. *
ayrıca gün olup devran dönüp kilo alsam bile beyaz bir post giyip fotoğraflarımı sosyal paylaşım sitelerine koymam, yani enazından gizlerim. *
günün birinde doktorun biri kendisine şeyler birşey demiştir:
"insanlar ikiye ayrılır estel, biri üzülünce yemek yiyemeyenler, diğeri üzülünce yemek yiyenler, sen birinci kısımda oluyorsun ben ikinci kısımdayım halimdende anlaşılacağı gibi"
mesela sizce bir insan günde kaç kilo verebilir?
bugün ölmezsem başka bigün ölemem.
elma cayini epeyn seven yazardir. * * *
yeni yılını en içten dileklerimle kutladığım,

kendisine sevgi, dostluk ve huzur dolu sağlıklı bir yıl dilediğim uludağ sözlük yazarı.
midyat ilcesinin bati kesimidir ve mahallemi'lerin yogunlukta oldugu bolge.
çok küçük şeylerle çok mutlu olabilen bir yazar(mış).*
ozlenen suan cok uzaklarda olan yollari gozlenen yazardir tarafimca ozlenmistir. *.
dost canlısı olan şahane bi yazardır kendisi. özgürlüğü benimseyen kişiliği ile beğenimi kazanmıştır. adaleti savunan demokratik bir hayat felsefesine sahip. yarınlarımıza umutla ve güvenle bakabilmemizi sağlıyor bu idealist kardeşimiz. laik devlet anlayışının en büyük savunucusu olduğundan şüphem yok.
iyi olması gereken ve iyi olacak yazar, tabi zamanla.
güzel insandır... artık okulda rastlaşamamk üzücü...
bildiğin içindekini kusmuş yazar.
(#11731717)
izlediği bir videoyu sözlükte paylaşmak isteyip, paylaşacak başlık bulamayan yazar.
mükemmel:
http://www.facebook.com/#.../video.php?v=448803519868
Mardin de Midyat sınırları içinde, artık adı pek söylenmeyen semt.. daha çok arap ve süryani halkı bulunurdu bundan 50 sene önce..
sözlük sayesinde gelir dağılımı adaleti ile kişi başına düşen milli gelirin farklı şeyler olduğunu öğrenmesini umduğum zattır.
(#10077473)

edit: okumak cahilliği alır eşşeklik baki kalır
ülkenin gelişiminden nasibini alamamış zattır. (#10019886)
midyat'ın iki bölümünden birini oluşturur. diğeri de zaten midyat'tır. estel'de genellikle araplar yaşar. ilçenin yeni yerleşimleri de bu bölüme kaymıştır. ve bence midyat'tan daha düzgün bir yerdir.
yeni bi ilişkim olursa haberi ilk olarak kendilerine ileteceğim yazardır. * *