bugün

adamın resmen a.ına koyan bir şeydir.

(bkz: ben bugün bunu gördüm)
eğer hala içinizde birşeyler varsa insana hayatını en uzun saniyelerini geçirtir.
göz göze gelmedikten sonra kolaylıkla toparlanabilecek, göz göze gelme durumunda ise kişide yeri yarıp da yedi kat dibine girme isteğini uyandıracak olan kötü durum.

kafanı çevirsen ayrı dert, konuşsan ayrı dert. düşük bir ihtimal olmasının yanı sıra kimsenin başına gelmemesini umduğum durum.
bir kere daha aşık olursun. kimden ayrılsan zaman geçtikten sonra grdüğünde gözüne daha bir güzel gözükür.
bunda ne var denecek durumdur.

sonuçta yaşanmış ve bitmiştir. bir insan sevgisine sahip çıkmayıp en kolay yolu seçip, ayrılıyorsa o zaman yapılacak tek şey, bsg demektir.
Aman bana ne yaa.. durumudur.
sikimde olur mu
başıma ekstra halleriyle gelen olaydır. en yakın arkadaşımın doğum günü için buluştuğumuz mekanda karşı masada kendi arkadaş gurubuyla oturmaktaydı beyfendi. daha sonra aynı anda mekanı terkedip yine aynı anda başka bir mekana doğru yöneldik. yine karşılıklı masalarda oturarak saatler geçirdik. neyse ki aynı anda eve dönmüyoruz diye sevinmiştim çünkü erken kalkmıştı. ama ben de eve dönmek için kalktığımda yollar bizi buluşturdu ve ikimizin de suratındaki şaşkın ifade görülmeye değerdi. hayatımda hiç bu kadar tesadüfü aynı günde yaşamadım ve mümkünse son olmasını istiyorum.

not1: ona karşı bir şeyler hissettiğim için değil, hoş bir şekilde ayrılmadığımız için bu tesadüfler hoşuma gitmedi.
not2: hoş bir şekilde ayrılmadık, hoş ayrılık nasıl olur onu da bilmiyorum. *
küçük şiddette bir depremin sebebidir. bir zamanlar tutkuyla bakılan gözler, bırakılmak istenmeyen eller artık hem uzak hem de yabancıdır. hele kolunda bir yabancı varsa o güzelin, depremin şiddeti artar. uzaklara gitmek ister insan, uykusu gelinceye kadar sokaklarda dolaşmak.
bu durumda yanınızda yeni sevgiliniz varsa, o zaman onunla ne kadar mutlu olduğunuzu gösterin, bırakın sizi kıskansın, sonra bir bakmışsınız yeni bir sevgiliniz daha olmuş.
aranızda hiç bir şey kalmamışsa n'aber/iyi senden muhabbetleriyle geçer.
ancak hala bir şeyler hissediyor durumdaysanız yüzünüze bakamazsınız ama uzun süre de bunun etkisinden çıkamazsınız.
aynı zamanda yanlız da değilseniz! farkettiğiniz anda; fenalık geçirip yere yığılacak gibi olursunuz...
hele ki kötü bitmişse.! sizin tarafınızdan bitirilen bir ilişki olmuşsa.! allahtan hava kararmıştı, etraf da kalabalıktı diye baygınlıkla, sevinç arası gidip gelirsiniz...

"allah düşmanımın başına vermesin"
saçları savurarak önünden geçilir, zaten başka bir şey yapmanıza gerek kalmaz bu yeterince etkilidir dumur olması için.

(bkz: bence şimdi sende herkes gibisin)
aynı kaldırımda uzaktan uzağa görülünce senden önce kaldırım değiştirirse iç burkulmasının yerini öfke alır.
ebili höbülü hödölö gibi cümleler kurulmasına, ellerin kolların nereye gideceğini sapıtmasına ve saçma sapan yapmacık gülücüklerin atılmasına sebebiyet verir.
adı üstünde sokak bu; hemen karşı kaldırıma geçilir, sevgili olan tarafa kesinlikle bakılmadan hızlı adımlarla ilerlenir.
daha kötüsü (bkz: eski eş ile sokakta karşılaşmak)
geçenlerde başıma gelen hadisedir.işten dönüşte yolda karşılaştık tam iki yıl hiç karşılaşmamıştık.birbirimize o kadar yakın oturmamıza ve aynı semtte çalışmamıza rağmen.çok şaşırdı bende tabi.benim için o kadar değerli olan birini görmek heleki iki yıl sonra.
aşk bitmiş olabilirdi ama eski günlerdeki kadar heyecanlıydık ikimizde.yaşlanmışmıyım, kilo mu almışım dedi.onu tanıdığım ve bu tarz şeylere takıntılı olduğunu bildiğim için belki 'hayır hayır aynısın hiç değişmemişşin' dedim.
amma velakin ısrarla eve bırakmak istedi.yolları uzattı.gözleri doldu.eskiden aynı işte çalışırken beni aldığı yere her sabah baktığını söyledi.gözlerim doldu ama o soğuk tavrımdan ödün veremedim nedense.
aynı mahallede oturuluyorsa gayet doğal bir durumdur. ayrınıldı diye tarafların birisinin mahhalleden taşınması abesle iştikal olur tabi. bu işin teknik tanımı. bir de işin duygusal tanımı var.
eski sevgili görüldüğü anda iç burkan hissiyatlara kapılabilir kişi. büyük bir aşk beslemiştir belki de zamanında. ya da nefret duygusu falan kabarır. o kişi ile iyi bitmemiştir ilişki vs.
küçük bir şehirde yaşayanların daha çok karşılaştığı durumdur. eğer ilk gören siz olduysanız onun sizi görmemiş olmasını dilersiniz ancak çok geçtir tam siz bunları düşünürken göz göze gelmişsinizdir. kafanızı başka tarafa çevirip yola devam etmeye çalışırken arkanızdan bağırır ve hiçbir şey olmamış gibi selam verip hatır sorar. işte bunları kaynar kazanlara atmak artık farz olmuştur.
dünya küçük, türkiye daha küçük, istanbul'sa en küçük olarak; normal bir durumdur. selam verilir, hal hatır sorulur ve vedalaşılarak, yola devam edilir.
ıssız adam final sahnesi ile acıklanabilecek durumdur, tabi sizin durumunuz o kadar kötü olmayabilir.
Eski sevgililrden birinin yanında yada her ikisinin, yeni sevgilileri varsa bir selam verilir baş hafif önde geçilir.
Ama yalnızsa her iki eski sevgili ve kavgasız gürültüsüz sadece sevgiyi tükketikleri için ayrıldılarsa ayak üstü sohbet edip eski günler akıllarında yollarına devam ederler.
Karşılaşmalar kötü olmamalı nede olsa sizin yaşamınıza geçmişinize anılarınıza ait biri.