bugün

yeniden aşık olmak en kestirme yoludur.
götü parmaklamak. bol bol hemde.
(bkz: zorsa basarırız imkansızsa biraz zaman alır)
(bkz: zaman yolculuğu)
(bkz: zaman zaman)
(bkz: zaman)
bir adet bülent ersoy posteri alınır akabinde sevgilinin aynı boyutlarda bir resminin baş kısmı kesilip posterdeki baş kısmına yapıştırılır. son olarak ta duvara asılıp bakılır. maksimum beş dakika sonra olay tamamdır.
bir bextiyar vahabzade şiirinin çok güzel dile getirdiği konu.

sevdinse ...
aşkında yitip yok oldun,
karıştıracaksın günü, ayları.
sevgi yollarında ne kaide, kanun
kendin aşmalısın bu dolayları.

eriyip kendini yok sanacaksın
bu derdin olmayıp özge çaresi;
sen hız hız 'kazaya' uğrayacaksın.
yoktur bu yollarda yol işareti.
amuda kalkıp burnunu karıştıran eski sevgilini düşünme, olmuyorsa bu haldeyken ayak parmaklarına oje sürmeye çalıştığını hayal etme, yine de olmazsa alternatif armaya devam etme durumudur.
kum, güneş, deniz, karpuz!.* * *
hurda sevgiliyi eskiciye verip karşılığında mandal almak. **
(bkz: geri dönüşüm kutusuna at bütün fotoğrafları)
ortak şarkınızı telefonunuzun çalar saati olarak ayarlayınız. sevdiğiniz kişiyi bilmem ama ortak şarkıdan nefret ettirir bu hareket. e bu da bir adımdır.
Bir süre elizabeth adlı ingiliz asilzadesiyle takılmak
yoktur...

şu vardır;

(bkz: acıya alışmak)
unutmak için kasmaya ne gerek var seviyorsan seversin, sevmiyorsan bitmiştir. illa unutmak istenilirse sadece bu duyguyu bastırmak olur bundan öteye geçemez.
en büyük ilacı zamandır.
kendini asmak, öldürmek vs. *
(bkz: yeni sevgiliyi sevmenin yolları)
(bkz: çivi)
(bkz: rol yapmak)
ya iyi bir el yada yeni bir eş.
(bkz: yeni baslayanlar icin platonik ask)
beraber dinlenilen şarkılar silinir, ortak arkadaşlarla dialog kesilir. birlikte gidilen mekanlara adım atılmaz. kısacası hayatınıza yeniden bir yön verirsiniz. onu,ona dair ve onu hatırlatan her şeyi önce hayatınızdan çıkarırsınız sonra onlardan uzak durursunuz.
(bkz: #2326569)
onu öldürmek.
kesinlikle kendini sozluge vererek yazip durmak degildir. ben bu yaziyi sana yazdim tadinda bir entrynin en sevilenler arasina girmesi ve ona hitaben yazdiginiz entrynin ben butonuna her bastigininzda karsiniza cikmasi unutmak icin iyi bir yontem olmasa gerektir.
zamanın geçmesini sabırla beklemek, sabırla beklerken de onun ne kadar kötü, adi, boktan biri olduğunu kendine hatırlatmaktır. Zamandan başka ilacı yoktur unutmanın. Köprünün altından başka sular akana dek eski sevgili unutulmaz.
sözlükte eski sevgiliyi unutmanın yolları başlığın altında yazılan 8sayfadaki yazıları sıra sıra okumak.*