bugün

maksimum 2 hafta.
Benim iki buçuk sene sürdü. Zor zamanlardı be.
21 gün. Alışkanlıklardan vazgeçme süresi teknik olarak tabi eğer istikrarliysan 21 gündür. 21 gün sonra 21 gün önceki kadar istek duymazsin. Zamanla varlığına alıştığımız şeyin yokluğuna da alisiriz elbet. Bu arada unutmak diye bişey yok ama hatirlamamak mümkün.
Kızların 1 hafta erkekleri bilemiyorum ama benim 1 gün bile sürmüyo.
Hayatıma hiç kalitesiz insan sokmadım, çok zor beğenirim o yüzden naat yapabileceğim insanları sevdim ve sadece öylelerinin beni sevmesine müsade ettim.

O yüzdendir ki hiçbirini unutmak için sevmedim, hepsinin bende yeri ayrıdır ve hiçbirinden kötü ayrılmadım hiçbiri ondan ayrılmamı da istemedi.

Her birinin anıları aklıma gelince Gülerim, üzülürüm bazen aklıma gelen anıya binaen, ama asla unutmak için sevmem geçmişime ihanettir kendi zekama hakarettir, unutmak için seveceksem zaten niteliksiz birini sevmiş olurdum onu da hiç yapmadım.

Buradan tüm eski sevgililerime kucak dolusu sevgilerimi yolluyorum özlüyorum sizi iyi ki vardınız. Te amo, carpe dias.
Henüz 2 senedir devam ediyor.
Arada bir hatırlamaysa insan geçmişini hatırlaya biliyor. Kişiden kişiye değişebilir.
Verbana Rabbena zira açlık pek fena bozdurma niyeti nasibet kuzu eti vel kaz eti vel tavşan vel yahni elpilaveküm kebabelleziyne dolmahüm vel sarma vel hurma.
Arada ki bağa göre değişir. Ama ortalama unutma süresi 1000 yıl, yani insan ömrü sınırları dışındadır.
Yeni biri ile sevişirken haz alana kadarki süredir.

Haz almazsan daha da uzar.

Böyle boktan bir zamanlama halidir işte.
Unuttuğumda buraya yazacağım.
ilk dakikada unutmuşum gibi gelmişti. Egzotik uyuşturucu maddeler gibi '' kafası '' sonradan gelmeye başladı. Günler geçtikçe yokluğu daha da şiddetlendi. Özellikle doruklarda gıdıklamaya başladı havayı yeni bir erkek arkadaşı olduğunu görünce. Tüm ayrılık kararının doğruluğunun ve yanlışlığının yargılandığı o iç hesaplaşma ise acının zirvesi idi. Ancak yine de zaman barajlarından boşalmış azgın sular misali o zirveden alıp söndürdü hislerimi.

Erkek ve kadının aşk acısının da farkı bu. Kadınlarda eğri sürekli aşağıya doğru işliyor. Acının doruğu taze iken yaşanıyor. Zamanla ise azalıyor. Erkekler de ise en dipte başlıyor. ilk anda özgür hissediyorsunuz. Zaman geçtikçe zirve yapıyor. Sonra yine çöküşe geçip duruluyor.

Erkeğin aşk acısının sürece dağılan değişimi

görsel

Kadının aşk acısının sürece dağılan değişimi

görsel

Not: Grafikler temsilen ve rastgele seçilmiştir. Amaç okuyucunun zihninde somutlama yapmaktır.

Son not: Bahsi geçen eski sevgiliyi unutma süreci bende 1.5 yıl sürdü.
Anca mezarda ama sadece bir kişiyi.
bizim kuşakta uzundu o süre... sanki kısa sürse sevmemişiz, sanki kendimize ihanet etmiş gibi hissederdik. kimininki aylar sürerdi, kiminin bir kaç yıl...

hatta kızı olduğunda ilk aşkının adını verenler vardır bu kuşakta.

unutma unutmama denmez belki ama... kafam iyiyken mesaj attığımı... mesaj değil lan bildiğin kendi kendime re:rerererererere yapıyormuşum gibi yaptığımı görünce bari kafamda son bir nokta koyayım diye bir kaç ay önce:
- benimle evlenir misin geçminizi ziktiğimin kızı!
diye mesaj atmışlığım da var... 20 küsür sene önce aşık olmuş olduğum 2 evlilik geçirmiş birisine.

kamu spotu: içip içip mesaj atmayınız aq.
Hiçbirini unutmuyorum.

Ama hatırlamıyorum da.
Kendi özelimde konuşacak olursam 1 gece yeterli. Bir gecede tüm iç hesaplaşmamı yapıp, ona olan aşkımı, verdiğim emeği, geçirdiğim zamanı bolca alkol eşliğinde söküp atabiliyorum ben.

Sabahı biraz tuhaf oluyor ama ayılıp kendime geldiğimde ne aşk acısı kalıyor geride ne de umutsuz tek bir düşünce. 1 gece yetiyor kısaca, her şeyi unutmaya.
Bazen bir gün bazen bir ömür.
güncel Önemli Başlıklar