sevgiliden cv isteyen kişiye, 'ben sana referans vereyim o sana aşk hayatımda nasıl olduğumu anlatsın' mantığıyla yapılabilecek bir eylemdir... en az sevgiliden cv istemek kadar saçmadır...
(bkz: yüzsüzlük)
(bkz: eceline susamak)
(bkz: bayılmayı ölmek sanmak)
Yeni sevgilinizin teklifinizi kabul etmesi için, eski sevgilinizin size kefil olmasını isteme durumudur. Güzellikle ya da çok zorunlu nedenlerle ayrılık gerçekleşmişse eski sevgiliniz iyi bir referans olabilir.
insan kaynakları ve halkla ilişkilerde son nokta.
gerdekten önce telaşlanan kayınvalideye de sunulabilir.
aşka saplanacak gerçek oktur.
+ kişisel özelliklerin neler?
- çıkarmadan 5, aralıksız 3 saat ereksiyon, pozisyon zenginliği ve cezmi ersöz kadar romantik olmam
+ etkileyici cidden! peki bunları teyit edebileceğim birinin telefon numarasını verebilir misin bana?
- tabii! orda sol alt köşede eski sevgilimin ismi ve telefonu vardı zaten, referansım o'dur.
+ arasam ulaşabilirim yani, doğru mu anladım?
- evet tabii ki. gerçi kendisi şu an tekerlekli sandalyede ve konuşurken zorlanıyo ama olsun! cevap verir size yinede
+ aa öyle mii? neden o hale geldi?
- eheh iş kazası diyelim ona. abarttık sanırım olayı biraz. rahatsızlıkları geçici gerçi, tekrar ayağa kalkıcak inşallah.
+ peki teşekkürler, ben seni arıycam!
- ara ama lütfen!
+ hiç merak etme!

A:sibel ne oldu ebruyla konuştun mu
s:ali şey konuştum da yok gibi bir şey dedi
A:nasıl lan nasıl yok gibi birşey
S:anlayış işte ali ya yok dedi
A:sen dedin mi okulun en havalı kızı gizem ile çıktı zamanında diye
s:off saçmalama be ali
A:boyle işi zikim ben ya gizem diyorum daha ne yapayim.
eğer ki eski sevgili,üniversitede hocalık yapıyorsa gayet de normal olan eylemdir.

edit:cidden olabiliyor böyle şeyler.hatta ve hatta evlenen bile var şahsen ben tanıyorum,hocamlarından biri ki çok yakın zamanda bir öğrencisi ile evlendi.**
su sekilde yapilir;

(bkz: eski sevgili)
-bak hayatım bu benim eski sevgilimin bikinili fotoğrafı..gördüğün üzere hatun taş gibi.maşallahı var.bide kendine bak..
+aaa hastasın seen biliyosun demiiii??
-bak hayatım ya yola gel ya yol al.referans noktan bu hatun olcak tamam mı? al fotoğrafta sende kalsın..
+aa? ama kamil?? *
(bkz: eski sevgili ile cehennemin dibinde karşılaşmak)
eskiyi karıştırmamanızı tavsiye ediyorum.Yoksa olay karışıyor.
başlık açacaktım; "sevgili adayına eski sevgiliyi referans göstermek" ama karşıma zırt diye bu başlık çıkınca buraya pöykürmek istedim, başlık kalabalığı yapmayalım.
tanım; (#872479) bak burdan uğraştırma beni hacı.

günlerden bir gün! mavi gözlü kızı gördüğüm gün!
işte o gün; sen de "aşık olduğun gün" ben deyim "ne aşkı aq bu devirde manyak"
böyle düşüncelerle beynimin amcıklama geçirdiğini hissettiğim gün işte üff.

-merhaba scott.
+%&%!!
-hey ordamısın?

ben o sırada arkadaşımın yanındaki mavi gözlü, sarışın(ama çakma belli yani boya olduğu) şirin mi şirin kıza bakarken, gözümün önünden çeşitli türk filmleri geçiyordu. ferdi tayfur la necl.. yok o bu kızda değildi, tarık akan la gülşen bubikoğlu nun birbirlerini ilk gördüğü anda kızın pas vermemesiyle başlayan ve sonunda ikisininde aşık olduğu film gözümün önüne geldi usta, ne güzel ilk görüşte aşk konulu filmlerimiz varken bu gözüme geldi. illa uğraştıracaklar adamı.
filmden de anlaşılacağı üzere kız hiç pas vermedi. içimden dedim; "elbet açılacaksın du bakalım)

-kızım nerdesin sen ya aylardır gözükmüyorsun?
+dershane felan filan öyle işte ya zaman yok.
-arkadaşın da gelsin bi yerde oturalım, en sevdiğim arkadaşımı yakalamısım bırakmam valla.

yalana bak aq. hiç te sevmezdim o kızı ama o ilahi "aşk" ihtimalinin gölgesin de yalan da söylerim eşek te s.kerim o derece diyorum sana.

-bu arada isminiz nedir tanışamadık ?
+aysel benim adım.
-bende scott memnun oldum.
+(kafa sallama şeysi)

abi ismini söylerken kendimi ünlü bir boksörden sol kroşe yer gibi hissettim. bir memnuniyetsizlik vardı yüzünde, zaten ismide beklediğim gibi çıkmamıştı merve beklerken neyse...

-ee ne yapıyorsun canım görmeyeli?
+valla ne olsun serap bildiğin gibi( burda klasik sorulara klasik cevaplar var ama bu aysel e odaklanmamla alakalı)

-oldu scott çum biz kaçalım artık.
+nereye ya daha tavernaya gidecektik?
-haha ilahi yha canım değişmemişsin sen hiç. (ulan 6 ayda neyim değişecek)
*iyi akşamlar
+iyi akşamlar aysel(tokalaşma ile gelen bir belirti felan yok, elim titredi vs.)

ertesi gün; aklımda hayali an ve an, anıları ise sürekli yanımda kalan( evet anısı yarım saatlik cafe, döndürüp döndürüp şey yapıyom) modundaydım.
bir şekilde ulaşmam lazımdı ismini ikide bir söylemek sitemediğim aysel e.

-alo serap nasılsın canım?
+iyidir de tanıyamadım (silmiş orspu)
-scott ben, niye sildin numaramı sen?
+ya telefon bozuldu tüm numarallar gitti o yüzden.
-neyse tamam. ya şu aysel vardı ya dün yanındaki kız, sevgilisi varmı onun?
+yok sevgilisi ama kimseyle çıkmaz o, dersten başka bir şey bilmez sana gelmez scott çum. ama yine de bir söyleyim.
-hay allah razı olsun hadi bekliyorum canımsın benim ya.

her yerim yalama yıkama da çalışan temizlikçiler gibi oldu. ama değecekti ümidim vardı.

-he ne oldu serap?
+ya hayır demedi ama eski sevgilini sordu !
-eski sevgilimi mi?
+evet tanımıyorum demesem numara isteyecekti.
-aa süper fikir ben eski sevgilim diye başka arkadaşımın numarasını veririm, garanti referans olur.
.
.

ne mi oldu?
referans vardı hemde ezberlettim arkadaşıma.
ama
aysel(isme bak tövbee)hanım aramamış doğal olarak, bizim plan boş ve fıs kaldı.
neymiş zamana ihtiyacı varmış,
dedim; zamana ihtiyacı varsa, s.kerim ben böyle aşkın ızdırabını. istemiyorum zaten soğudum o nasıl isim haha...

not; tüm aysel'lerden özür dilemek farz oldu.
açık yüzsüzlüktür.
Yeni sevgilisinin güvenini kazanmak için, eski sevgilisini referans gösteren kişidir.
Boylece kaliteli bir ilişkiye yelken acarlar.