bugün

eski sevgiliye itiraflar'ın pozitif halidir.
edit: bende yok iltifat.
o ayrılmışsa iltifat edilmez genellikle.
iltifattan çok kötü eleştiriler yapılır.
tavlama ihtimalinin diğerlerine oranla daha fazla olduğunu kabul edersek, iltifat normaldir.
- bu kız bana bakmaz oğlum!
diyeceğin bir durum yoktur.
memelerin candı. kalçalarınsa zalım.
zekisin, güzelsin ve benim kadar sıra dışısın. Seni sevme nedenlerimden sadece bazılarıydı bunlar. Gereksiz insanlar için savaşmışken senin Gidişine seyirci kalmam ne kadar ironik. Aslında seni tanıdığım için, biliyordum bir şey yapamayacağımı.

Yanıbaşımda hayal etmeye cesaret ettiğim ilk kadındın...
senle en çok balık ekmek yemeyi sever, sen filme odaklanmışken konsantrasyonun içine istemeden de olsa etmekten keyif alırdım ve bunlar bana göre aşkın en basit ama en derin haliydi . sen derindin aşk basitti..
ayrılmamızın üzerinden onca zaman geçmesine rağmen, her kadında seni aramaktır en büyük iltifat sevgili.
kimler geldi kimler geçti hiç birisi senin kadar sevilmedi (bkz: ajda pekkan)
kimse senin gibi gülümseyemiyor. sen başkasın. başkaydın.
iyi sıçtın ağzıma..
maçın ardından pozisyon değerlendirmesi yapan şansal ve erman kıvamında ilişki sonrası değerlendirme eski çiftler arasında kimi zaman hak teslimi, kimi zaman biraz yağlayayım da sakin kapansın mevzu atılımı, kimi zaman geri dönüş çırpınışı, bazense itiraftır.

bi gün yine şansal ve erman nidalarında takılıyoruz; şöyle demişti biri..

"bitirdim çünkü; çok zekisin, çok akıllısın, benden zeki olmana katlanamıyordum."

ben de daha fazla perişan olmasın diye bir rahatlatma konuşması yaptım;
"ben o kadar da zeki değilim. mesela bir einstein değilim. sadece sen gerizekalısın"

ama haketti!
Sevgi dolu yumuşacık sesinle konuşurdun ya sen; sesin herşeyden çok ihtiyaç duyduğum huzurumdu.
bunu yapabilen gerçekten samimi insanlardır.
güzeldin sen, evet güzeldin yahu. mavi gözler falan. bak gene güzelsin.
her insanın söyleyemeyeceği iltifatlar. malum sevgili "eski" kategorisine alınınca; en kötü, en karaktersiz, en iğrenç oluveriyor bir anda.
eski sevgilime iltifat edecek olsam:ilişkimizin ilk iki yılı çok masumdun, sonraki bir yıl, uykudan uyanan bir çocuk gibiydin, sonraki iki yıl ise tecavüze uğramış bir kız çocuğu gibiydin.