bugün

eski sevgiliye dönmek; ev tişörtüyle sokağa çıkmak gibi. rahat, bildik ama özel değil. hep bir huzursuzluk hep bir keşke giymeseydim yahu hissi. *
hiç bir şey eskisi gibi olmayacağı için saçmadır ama bir sıkımlık dönüş yapmakta fena olmaz nihayetinde.tıpkı çok sevdiğiniz ama eskiyen bir kazağı giyip sadece aynanın karşısına geçip bakmak gibidir.
hatadır. aynı sıcaklık, aynı bağ kurulamayacaktır. vazgeçmek en mantıklı karardır.
geçmişe dönmektir.
şu anı bırakıp geçmişe dönmeyi istemenin tek nedeni geçmişin daha güzel olmasıdır.
eski sevgili de öyleyse doğru yoldasınız.
zorda kalmışlık durumudur.
şimdi öncelikle bu eski kavramından başlamak gerekir.
bazılarına göre eski ilişki bittiği an bazılarına göre de yıllar sonra ancak aşk bittiği unuttuğu zaman eskidir.
bak eski sevgilisine dönen sevgili. aşağıda yazılanları iyice oku.

şimdi gelgelim mevzuya tamam bi tartışma geçmiştir her iki taraf da hassas bir dönem
yaşıyordur belki bir sürü sebep var işte hadi ayrılsınlar diyelim bir anlık öfkeyle.
ha aradan en az bir hafta maksimum 1 ay geçip hatalarını anlayan sevgili dönüyorsa
eyvallah hala gönlümde yeri vardır derim. tabi devamlı ayrılık olmamak koşuluyla bokunu çıkarmadan işin.
şimdi bir de başka bir açıdan bakalım. yine bir anlık öfkeyle ayrılmış olsunlar.
aradan aylar geçmiş tarflar kendilerine başka sevgili bulmuş ondan da ayrılıp tekrar
dönmüşse açık söylüyorum yarrağı yediğinin resmidir. bi siktirsin gitsin derim.

ama yukarıda birinci koşulda hadi bir anlık öfkedir ortada aldatmak vs. gibi ciddi bir
problem yoksa dönsün. güle güle bir aşkta büyüyün derim. ama ikincisi kesinikle kabullenemez.
yalnız adı eskidir sizde bıraktığı iz hergün yenilenir cinsten.. hay cinsini si*tiğim neden hep ben.. eski sevgiliye dönmek çok tehlikeli bir atlayıştır, dikkatli olmak lazım keza kadere karşı koyamıycaksak hepten koyver gitsin.. hala seviyorsak tekrar bir ayrılığı göz önünde bulundurarak devam edelim bekleme yapmayalım..

http://www.youtube.com/watch?v=zG9iMEZ5EnE
insanın ancak boşluktan acaba sorusunu düşündürten birşeydir. tekrardan hayatınızın tam orta yerine defalarca bir güzel pisletmesine izin verecek kadar zor durumdaysanız siz bilirsiniz dedirten hadisedir. (bkz: bırakınız şeettirsin ordan efenim)
hatadır. eski duygular artık ilk sıcaklığında değildir. geçmiş tekrar yaşanamaz.
"ne varsa eskilerde var" anlayışının eseridir.
yalnız kalmamak için kolay olanı seçmektir ve sonuçta zaman kaybetmektir.
ıslak havluya el silmek demektir.
başlarda güzel olsa da sonra "eski" kelimesinin getirdiği sorunlarla geçmişte yaptıklarını sorun etmek fln fln derken kendinizi en yakın tekel bayide bulursunuz. yapmayın etmeyin. gerek yok. gidin "yeni"lerle takılın. yeni rakıdan vazgeçmeyin.
(bkz: komisyon alıyorum)
http://www.youtube.com/watch?v=ERiePKypvN8&feature=relmfu
Aptallıktır. Birşey bitmişse asla eskisi gibi olunamaz.
(bkz: yaşadım gördüm)
arabayla arkana bakarak gitmek gibi ... bile bile kazaya sebebiyet verir. olagan durum budur ama donmesini bekliyorum. don bana yeniden nolur . aklıma gelmedigi bir gun bile yok. umarım onu unutturacak birini severim de kurtulurum baska bir umut goremiyorum onla yasamaya devam ediyorum ve sinirleniyorum . haydin gecmiste kalan herkese gecmis olsun
eski sevgiliyle kaldiğin yerden değil, kandiğIn yerden başlarsin, diye bir sözle açIklanabilir.
kendine olan saygını yitirmektir. okeye dönmek ama asla bitememektir. bir süre sonra kendinden nefret etmektir. şeytan kulağına kurşun.
arada bi kaç ay geçer unutmadım cümleleri sıralanır, ilerleyen aylar hatta senelerin zaman diliminde vazgeçilmezlik baz alınır.hayatlar değişmiş, başka kişiler var edilmiştir. sevgi mi dersiniz? takıntı mı? ya da ara ara özleyiş mi?ya da gerçekten sevilmişlik mi? bilinmez lakin yine vazgeçilmezlikten dem vurulur.* "ne tuhaf kaç yıl, onca zamana rağmen vazgeçemiyoruz sence neden?" hatta başka bir sevgilisi varken dahi yapan türleri var olabiliyor.sevemediğine sığınabiliyor, yüzünü ısıtan yere tekrar dönmek istiyor insanoğlu demekki.lakin dönmeyi pas geçin, verilen cevap can yaksa da kayda değer olabilir bazen."benim değil senin vazgeçmemek hissin artık o".
kıssadan hisse aynı yerde güneşlenilmiyor ikince kez.
iyi bir şey değildir. zira eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı.
" Denenmişi denemek ahmaklıktır. "
eski sevgili ahh..

bugün farkettim ki eski sevgiliye dönmeyi başka birşeyle bağdaştırdım

uyumak üzereydim ve burnumun sol deliğinde beni hem yapısıyla hem sesiyle huzursuz eden bir sümük parçası vardı..
bir an içime çektim ve o ses aniden kayboldu. o an o sümük eski sevgiliyle birdi benim için...
tekrar sümkürsem gelicek ama burnumda tekrar durcak mı yoksa tamamen çıkıp gidecek mi soruları takıldı kafama. sonra düşündüm ki, sümkürmesem de bir zaman sonra illa ki tekrar gelicek ama o zaman ya daha sıvılaşmış bir şekilde kayıp gidecek yada daha da katılaşıp beni daha daha rahatsız edecek. sonra kendi kendime dedim ki bırak düşünme kafayı yersin!
böyledir bu eski sevgili meselesi karışıktır irdelememek lazım rahatsız eder
çaresizliğin resmidir. eski sevgiliye dönmek aptallıkların en büyüğüdür. en kötü yeni sevgili bile eski sevgiliden iyidir.
Çok sakat bir durumdur. Seversin ama tekrar başlayınca ne olucağını bilirsin öylede bok birşey.
başka birini bulamayınca yapılan durum, en fazla 3 gün sürer sonra yine oltayı atarsınız.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar