bugün

Chp /Kemalizm+Laiklik/Tsk/irticayla Mücadele= Eski Chp

Chp+Hdp/Apoculuk+Alevilik+Ateizm /Pkk+Dhkp-c/ Türk Milletiyle Mücadele = Yeni Chp

Chp'nin 90 küsür yılda geldiği son durum . . içler acısı.

Atatürk ilkeleri ?
Eski CHP seküler milliyetçidir,otoriterdir.Atatürk ilkelerine sonuna kadar bağlıdır.

Yeni CHP oy almak ve entelektüel görünmek için azınlıkları daha çok önemser,AKP Sünnilere ve Ortadoğululara nasıl çok değer veriyorsa yeni CHP'de alevileri ve batılıları çok önemser.

Günümüzde CHP destekçisi çoğu genci 1930'lara yollasak "biz köle miyiz, Amerika'daki gibi hayat yaşamamız gerekmiyor muydu" diye ağlayıp şimdiki döneme geri dönmek ister.

Günümüzde yeni CHP'ye destek veren gençlerin ve çoğu kişinin gerçek Atatürkçü olduğunu hiç düşünmüyorum.

Yeni CHP'ye hala destek verip Atatürkçü olduğunu düşünenlere sözüm;

Siz aslında Atatürkçü değilsiniz, aşırı özgürlük yanlısı olan liberal zihniyete sahip kişilersiniz.Bu zihniyetinizle 1930'lara ve 1940'lara gitseniz büyük ihtimal hapiste olurdunuz.O yüzden gelip de bize "Atatürkçüyüm" demeyin arkadaşım.Atatürkçülük sjw kesimi tarafından benimsenebilecek bir ideoloji değil.

Tanıdığım yaşlı bir kadın var, Almanya'da yaşıyor.Koluna Atatürk portresi dövmesi yaptırmış ortalıkta Atatürkçüyüm diye geziyor,ama ne zaman Almanya hakkında konuşsa "Almanya benim vatanım, çok seviyorum onları" diyor.

Yeni CHP bu tarz kişilerle dolu maalesef, Kemal Kılıçdaroğlu ve tayfasının Atatürkçülüğe verdiği bu zararı akp bile vermedi.
Aslında birazda öz eleştiriden zarar gelmez. Maalesef ülkemizde atatürkçülüğü senelerce m.e.b kitaplarında aynen bahasettiğin gibi lanse ettiler. Ulu önderin her zaman hedeflediği şey her alanda en iyisi olmaya layık milletinin ter dökerek çağdaş medeniyetler düzeyinde köle değil, uygar bir medeniyet olması fikriydi. Yeni nesil CHP maalesef ulu önderin mirasına sahip çıkamadığı gibi, üzerine birde özellikle 12 Eylül sonrasında ki 80'lerde kısılıp kaldılar. Ben CHP' de ki gerçekten Atatürk ilkelerine bağlı olan kesimin yerinde olsam şu anda ki mevcut 80'lerden kalma zihniyeti yıkmak için elimden geleni yapardım.
--spoiler--
günümüzde chp destekçisi çoğu genci 1930'lara yollasak "biz köle miyiz, amerika'daki gibi hayat yaşamamız gerekmiyor muydu" diye ağlayıp şimdiki döneme geri dönmek ister.
--spoiler--
ama atatürk köle olmamızı istemezdi bence. iyi ki 1930'larda yaşamıyoruz o zaman.
--spoiler--
tanıdığım yaşlı bir kadın var, almanya'da yaşıyor.koluna atatürk portresi dövmesi yaptırmış ortalıkta atatürkçüyüm diye geziyor,ama ne zaman almanya hakkında konuşsa "almanya benim vatanım, çok seviyorum onları" diyor.
--spoiler--
bunda anormal olan bir durum yok bence. bir türk almanya'yı sevemez mi!
Kılışlar ekreme vermemek için koltuğunu faik öztrak'a bıraktı. Ekreme vereydi iyiydi. O adam çok konuşuyor. Bir de güler yüzlü. Sevdilerdi kendisini. Ben şahsen mansur yavaşçıyım. O olmadıktan keri isterse Sabahattin ali olsun fark etmez.