bugün

Bunadamı sıra geldi dedirten haber.

--spoiler--
Beşiktaş'ın teknik direktör tercihinde 'başörtüsü' tartışması iddiası... Ertuğrul Sağlam'a bazı yöneticiler eşinin başı kapalı olduğu için itiraz etti, istifa tehdidinde bulundu.

Sağlam Beşiktaş'la anlaştığını açıklamasına karşın siyah-beyazlı yönetim teknik direktör konusunu pazartesi gününe bıraktı.

CNN Türk'ün haberine göre, Beşiktaş yönetimi Ümraniye'deki tesislerde yaptığı toplantıda Futbol Şube Sorumlusu Celal Kolot başta olmak üzere bazı yöneticiler Ertuğrul Sağlam'ın göreve getirilmesine eşinin başörtüsü nedeniyle karşı çıktı ve istifa tehdidinde bulundu.

Başkan Yıldırım Demirören'in büyük ölçüde anlaştığı Ertuğrul Sağlam'ın, resmi olmasa dahi, bazı yöneticiler ve camianın önde gelenleri tarafından, 'eşinin başı kapalı olduğu için' istenmediği iddia edildi.

Başkan Yıldırım Demirören, bu gelişmelerin ardından 2-3 alternatifi daha değerlendirip kararını pazartesi günü yapılacak yönetim kurulu toplantısından sonra açıklayacak.
--spoiler--

Kaynak : http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=244751

Bir Galatasaray taraftarı olarak, beşiktaş yönetiminin bu yaptığı hareketi kınıyorum. inşallah "yalan" haberdir.
Bir fenerbahçeli olarak ertuğtul sağlamın beşiktasa gelmesi olayı canımı sıkmıştı başarılı bir çalıştıcı dır eğer beşiktaşta bu sebeple göreve gelemezse kütahyasporun kapıları sonuna kadar açıktır .
devletin tapulu malı olan, beşiktaş'ın 49 yıllığına kiracısı olduğu inönü stadyumu'nda maçları protokol tribününden arka sıralarda da olsa izlemeye gelmesi durumunda ciddi rejim sorununa neden olacak başörtüsüdür. *
(bkz: tehlikenin farkında mısınız)*
bu ertuğrul sağlam bir dönem beşkitaş'da futbolcu değilmiydi bu adamın eşinin başı o zamanlarda da kapalı değilmiydi, neden şimdi problem yapıyorsun be kardeşim.
provakatif yalandır, ertuğrul sağlam o klupte top oynamıştır, teknik direktörlük te klübün çalışanı olmak yönünden farksızdır. ha adam başkan adayı olur, kongre üyeleri oy verirken kriter olarak kullanır bu durumu ayrı. ha bence kriter dahi olmamalı oda ayrı.laiklik nasıl din i devlet işlerinden ayırmaksa , özel ve profesyonel hayattan da dinsel inançları belirleyici kriter olarak kullanmamak gerekir. tabi ki tam tersi olarak eşi başörtülü olmayanların kariyer dezavantajları olduğu bazılarının bürokrasi derken ağzından köpük çıkartarak kendisiyle çeliştiği kurumları da unutmamak lazımdır.
yeter artık dedirten olaydır. birileri göz göregöre bizleri kışkırtıyor, birbirimize düşürüyor, senelerdir kardeşçe yaşayan bu toplumu ayırmaya çalışıyor. ne kadar gaz yiyen ve gaz veren bir millet olduk. utanıyorum, futbolun içinede mi serpiceksiniz nifak tohumlarınızı. utanıyorum hepimizden!.kendi adıma utanıyorum, atatürk adına utanıyorum, din adına utanıyorum, ertugrulun eşi adına utanıyorum.. kusmak istiyorum artık hepinizin üstüne. yeter yahu yeter!
hanımının başına geçen başörtü, ertuğrul sağlam ın beşiktaş ın başına geçmemesi için bir kriter değildir. ne beşiktaş başkanı ne de herhangi bir yönetim kurulu üyesinin böyle bir konuyu dile getireceğini düşünmek bile ayıptır. bu haberi yapan muhabir arkadaşa ve bu arkadaşın patronuna sormak lazım durup dururken bu haberi yapmanda ki amaç neydi neyin peşindesin ?

http://www.bjk.com.tr/tr/haberler.php?h_no=10195

http://www.bjk.com.tr/tr/haberler.php?h_no=10191
eşi kulübede durup maça müdahale etmeyeceğine göre lüzumsuz bir tartışmadır.
zico, gerets veya tigana, veya onlardan öncekiler eşleriyle mi kulübeden maça müdahale ediyorlardı.**
ertuğrul sağlam'ın eşinin başörtüsü değildir bir de konu. alenen türbandır eşinin taktığı onu bir ekleyelim. ha ama eşi türbanlı olmuş, annesi türbanlı olmuş, anneannesi veya başka bir akrabası daha türbanlı olmuş. ne olacak ki? onlar oturmuyor kulübede, onlar çıkıp basın toplantısı yapmıyorlar. beşiktaş'ın korktuğu klüp imajının lekelenmesiyse, biraz lüzumsuz bir korku bu. zira günümüze kadar ertuğrul sağlam'ın eşinin saçının gözüküp gözükmemesinden çok teknik direktörlüğü konuşulmuş ve takdir edilmiştir.

bir fenerbahçe taraftarı ve türban dahil bilimum din içeren her şeyin başka bir konuya malzeme edilmesinden aşırı derecede rahatsız olan bir kişi olarak beşiktaş yönetimini şiddetle kınadığım ve allahtan akıl vermesini dilediğim olaydır.
(bkz: hakan ünsal)
verildiği internet sitesine bakılırsa çakma haber olma ihtimali yüksek olan zımbırtı.

(bkz: kanal 7)
(bkz: haber 7)
benzeri merkez bankasi baskanligi atanmasinda yasanan saptirmadir. olayin turbanla ilgisi yoktur (besiktas yonetimi bu yonde aciklamasini yapti). iddia sahiplerinin iddialarini ispatlama yukumlulugu vardir. merkez bankasi secimi sirasinda da "cumhurbaskani esi turbanli diye merkez bankasina atamadi" tantanasi cikarilmis ama esi turbanli olan makam icin yeterli bir aday geldiginde cumhurbaskanimizi atamayi onaylamistir. oyle bir hava yaratiliyor ki, bundan sonra esi turbanli olanlari ise almamamk suc olacak. amerika'daki zencilerin yaptigi gibi gariban edebiyati yapip avanta koparma cabalarindan baska birsey degil bu.
bir beşiktaşlı olarak, bu yönetim'den beklediğim bir tartışma konusudur.

kendileri, yönetimden çok bir kumpanyayı andırmaktadır. ertuğrul, beşiktaş'a transfer olduğunda da eşinin başı örtülüydü. beşiktaş kulübesi de, kamusal alan değil... hangi akla hizmet böyle bir tartışma konusu çıkarılmış anlamakta güçlük çekiyorum. "oha, yok artık" diyorum ancak, bu magazinsel yönetimden ben her şeyi beklerim. olur mu olur...

(bkz: beşiktaş yönetim kurulu/@paleface)
ilk defa dün akşam cnn turk kanalında alt yazı ile geçilen zımbırtıdır ( en azından benim gördüğüm kadarıyla). haberin çakma olduğu kesindir fakat haberin hangi amaçla kimin tarafından çıkarıldığı önemlidir. bu ne aymazlıktır ki suçlanlar prim kazanan gibi gösterilmeye çalışılanlar yine dindar insanlardır. ilk entry i okusana cnn turk ün haberine göre diyor hala mı anlamıyorsun ?
besiktas'in ertugrul saglam disinda birisiyle anlasmasinin onunu kesmek icin dinci cenah tarafindan cikarilmis yalan haberdir. besiktas'in bugun ertugrul saglam ile anlasmasi haberin yalanligini dogrulamaktadir. bu tip tartismalarin gittikce yayginlasmasi esi turbanli olanlarin ayricalikli yapilmasina neden olacaktir. oss'yi mi kazanamadin bas bagirtiyi, ise mi alinmadin, sinavdan kotu not mu aldin, bir baltaya sap mi olamadin "esim turbanli diye bana haksizlik yapiyorlar" diye bas bagirtiyi...
Provokasyon kokan, kanımı donduran olaydır. Laiklik için halkın tek yürek olması, meydanları doldurması hepimizin göğsünü kabartmış, ülke sahipsiz değil dedirtmiştir. Gelin görün ki kantarın topuzunu kaçıranlar, halkı kutuplaştırmak isteyenler var. Kime nedir bir teknik direktörün eşinin başörtüsünden, yapmayın etmeyin. Yarın birileri gelir neden eşinin başı açık der adama, ekmeğine yağ sürmeyelim örümcek kafalıların.
(bkz: lucescu esi turban takimiyor diye getirilmedi)
(bkz: saka lan saka)
(bkz: anladin sen)
ertugrul saglamin sansini ortmustur.
*
celal kolot kişisinin ve birkaç yöneticinin ertuğrul sağlamı istemediği doğrudur ancak; sebep başörtüsü değil, sözkonusu teknik direktörün beşiktaşımız için yeterli olup olmaması durumudur.
yani ertuğrul sağlamın eşinin başörtüsü konu ile ilgisiz bir durumdur. Ayrıca haber kaynağına dikkatinizi çekmek istiyorum.
(bkz: kanal 7)
kimseyi ilgilendirmeyen yaşam şeklidir. konu yapılıp, yobazlara malzeme verilmemelidir. bizim kavgamız kamusal alanda türbandır.
burada dikkat edilmesi gereken nokta tartışmanın başladığı yerin siyasi duruşudur. Mesela cumhuriyet'în spor sayfalarında ertuğrul sağlam sadece teknik direktör olarak anılırken, vakit ve zaman'da "laikler şimdi ne yapacaksınız kuzum" şeklinde bir anlayışla olayı gündeme getirmiştir. Şimdi biz de durduk yere gözümüzü bu şeyle örtüyoruz.
beşiktaş jimnastik kulübü'nün kamusal alan olduğunu bizlere gösteren bez parçası.
başörtüsü değil türbandır.. sanırım aradaki fark iyice anlaşıldığında insanların neden rahatsız olduğu da anlaşılacaktır.*
dün gece itibariyle beşiktaş yönetiminde birilerine kapak olmuştur sanırsam.
kimsenin götüne girmemesi gereken baş örtüsüdür. size nedir.