bugün

milli takımımızın güven veren oyuncularından bir tanesi.
nba'de geçirdiği çok da iyi olmayan son sezonunun ardından kendine güvenini tamamen yitirmişe benzeyen yetenekli basketbolcu. dış atışlarda çok etkili olduğunu hepimiz biliyoruz. ama öyle bir güvensizlik var ki üzerinde elindeki her topla ya içeri kat ediyor ya da pas veriyor. dış atışı denemiyor. deneyecek gibi oluyor vazgeçiyor. bir an önce güvenini geri kazanması lazım. bunun için de elinden geldiğince dış şut atması gerek. attıkça gerisi gelecektir ve eski ersan'ımız gibi oynayacaktır. şu anki haline, atamadıkça umutsuzlaşıp üzülmesine, ben de çok üzülüyorum. umarım kendisini toparlamanın bir yolunu bulur.

şu turnuvada içimde kalan ve beni üzen tek konudur ersan'ın düşük performansı. yemin ederim o atamadıkça ben üzülüyorum. kendisini toparlaması için takım arkadaşlarının da ona yardım etmesi, moral vermesi, daha çok pas atması ve ona güvendiklerini hissettirmesi gerek. eminim onlar da bunun farkındadır.
eşinin açtığı facebook hayran sayfası

http://www.facebook.com/p...-Ilyasova/227654387282749
2 eylül 2011 türkiye litvanya basketbol maçının en iyi tarafıdır bu adamın yüksek performansı. sonunda kendini buldu ama bu da maalesef mağlup olduğumuz bir maça denk geldi. önemi yok. diğer maçlarda bu kadar düşük yüzdeli üçlük atmayacağımıza inanıyorum. ersan da böyle oynamaya devam etsin sorun yaşamayız.
colin morgan* a benzettiğim basketçi.
bugünkü maçta aldığı ribaund kadar halı sahada gol atmışlığım yoktur.*
hidayetin boşa attığı şutları bizim potadan geri topladı. helal olsun adama.
bu adam az önce ispanya maçını tek başına kurtardı.
türk basketbolunun başına gelen en iyi şeylerden biridir.
ben phil jackson'ın yerinde olsaydım eğer, ki düşün yani yani koca phil jackson, karıyla kızla lüküs arabalarla parayı yemezden evveel bu herifi alırdım takıma.

çok sağlam bir nesil yetişti çok...
mükemmel oyuncumuzdur. iyi ki varsındır. performansını izleyen nba seni kapacaktır. canımdır. ciğerimdir. daha ne diyeyimdir.
ispanya maçının içinde çok görünmese de son periyot öyle reboundlar çekti ki öyle şeyler çekti ki inanılmazdı. biraz kıpırdandığında avrupa'nın en iyi 4 numarasıdır. milliyetçi duygularla alakası yok bunun. avrupa'da kime sorsanız aynı şeyi söyler.
'toparlansın artık' diye diye, sonunda milletçe pozitif enerjimizle toparlanmasına yardımcı olduğumuzu düşündüğüm adamdır. eşinin ve kardeşinin açtığı resmi facebook sayfası üzerinden az gaz vermedim kendisine.** ayrıca iyi ki vardır. iyi ki bizim oyuncumuzdur. o ne reboundlardı arkadaş öyle. ipten aldı valla bizi.
göstermiştir ki biraz kıpırdandığında milli takımı 2 gömlek üste çıkaran bir oyuncudur. sayı anlamında istikrarsız bir turnuva geçirse de ribaundlarda gerçekten inanılmaz oynuyor. ispanya maçı alındıysa, fransa maçını alma noktasına getirdiysek onun payı büyüktür.
bir zamanlar en iyi şutörümüzken bugün oynadığı maçta, hatta bu turnuva boyunca, nasıl şut atmaktan kaçtığını gördüğüm basketbolcu.

halbuki müthiş bir şutördür. dip çizgiden, cepheden, her noktadan atabilir. atamasada kimse niye atamadın demez.

ama adamda bir güvensizlik var.

sebebi bilinmiyor. nba'de aldığı süreler çokta kısıtlı değil. ayrıca takımının güvendiği bir isim. geçmiş dönemlerdeki başarıları ve topu kullanması ise herkes tarafından malum olmuştur.

fakat yanaşmıyor. o yanaşmayınca biz de batırıyoruz hücumu. sonra 6/0 üçlük atışı ile bu işi kerem yapıyor.

eyvallah kerem de iyi oyuncu ama istatistik diye de bir kavram var. heleki basketbolda bu istatistik çok önemli.

ersan allah aşkına!

geriye iki önemli maç kaldı. çok iyi ve takımın kaderini etkileyecek bir oyuncu.

ribaunt ve bloklar zaten süper. bir de sayı attın mı, sen mutlu, ben mutlu, türk halkı mutlu...

yeterki şu özgüven meselesini bir daha gözden geçir. zira geçmiş senin geleceğinin önsözüdür.

bu takımın kilidi sensin. açacaksak senle açacağız.

taa zaman ötesinden gelme edüttt: maalesef okumamış galiba burayı, yoksa yapardı bişeyler.
skor konusunda kendini bulursa milli takıma 1 level artırır. çok önemli bir basketbolcu çok.
yeri gelir 4 numaramızdır yeri gelir pivotumuzdur. bak mesela bu adamda formsuz dimi kıvırma şimdi bildiğin formsuz ama gir bir bak bakayım istatistiklerine. formsuz dediğin adamın devamlılığı yoktur kötü oynamaz ama sürekli performans alamazsın. o yüzden kerem tunçeriye forumsuz diyerek ersanın hakkını yedirtmem kimselere.
skora katkı vermedikçe türkiye'nin maç kazanması epey zor. Oyuna aldığı ribauntlarla olduğu kadar, attığı sayılarla da etki etmeli. Hücumda daha etkin rol oynaması şart. Kendisine oyuna dahil etme görevi oyun kuruculara düşüyor. Devre dışı bırakılacak adam değil. Gününde oldu mu maç kazandırır. Bunu da her fırsatta göstermekten geri kalmıyor.
kızlar için basketbolu daha çok sevme sebebidir.
topla içeri girmekten vazgeçip 3lük denemesi gerekiyor artık kendisinin. şu son iki maçta her zamankinden çok ihtiyacımız var ona. artık yazmaktan bıktım ama, bu adam bizim en iyi şutörümüz yahu! attıkça gerisi gelecektir yeter ki denesin.
3 lük atmaya cesareti neden yok anlamıyorum. halbu ki denediğinde de oluyor. kerem tunçeriye pas vereceğine kendi denemeli. her yönden daha başarılı. (bkz: biri gazı versin)
bugün oynanacak almanya maçında double- double yapmak sureti ile almanyayı perişan edeceğine inandığım basketbolcu.

turnuva boyunca çok sustu. artık ersan için patlama zamanı.

üçlüklerini ve rebountlarınu şimdiden alkışlıyorum.

bloklar da cabası olsun.
4 numarada neden oynatıldığını hala anlayamadığım basketbolcudur.
en verimli oynadığı bölge 4 numara olduğu için 4 numara pozisyonunda oynayan özbek asıllı merlin. avrupa'nın en iyi 4 numaraları arasındadır. milli takımda tanjevic zamanında 3 numarada denenmiş ancak istenen verim alınamamıştır.
eurobasket2011 de milli takımına istediği verimi -genel itibariyle- veremeyen basketbolcudur.