1. 1.
  erotomania'nın türkçeleşmiş hali.
  birinin kendisine çılgınca aşık olduğunu sanma şeklindeki hezeyandır.
  alakalı alakasız fark etmez..hiç tanımadığı bir kişi de olabilir bu.
  bildiğimiz feriştah yani.
  bu hastalığa tutulanlara da erotoman denir.
  tedavisi mümkündür.
  12 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  kucuk dagları ben yarattım moduna girebileceğiniz durum.
  1 ... city walk
 3. 3.
  Kişide birinin kendisine deli gibi aşık olduğu yolunda sanrısal düşüncedir. Kadınlarda erkeklere göre daha sıktır. Clerambault Sendromu olarak da bilinir.
  2 ... cheapdeath
 4. 4.
  clerambault sendromu, kız kurusu psikozu olarak da bilinen bir tür kişisel bozukluk.
  3 ... annekosbilgisayaryaniyo
 5. 5.
  bütün kızlarda mevcuttur aslında bu.
  2 ... serdarsl06
 6. 6.
  Kızlarda gözlenen, genellikle kendisinden daha yüksek sosyokültürel düzey ve kendinden daha yaşca büyük hatta şöhretli, meşhur kimselerin kendisine aşık olduğu şeklinde bir düşünce içeriğinin olduğu durum. Sanrısal bozukluğun erotomanik tipinde gözlenir.
  2 ... cikita muz teoremi
 7. 7.
  sözlük kızlarının pençesine düştüğü syndrome.
  2 ... geregiyok
 8. 8.
  Örnek olarak yakın çevremdeki iki kişiden örnek verebilirim ki bu kişiler çevresindeki hemen hemen herkesin onlara aşık olduğunu sanıyorlar. Yani nerde ona merhaba diyen bi erkek olsun, hatun kişi bunu aşk olarak algılıyor. Çocukluğunda eziklenmesine, özgüven eksikliğine, kıskançlık ve hırslı olmalarına bağlıyorum ben durumu biraz. Tabi ki farklı birçok neden de yatabilir altında. Ama temel olarak zaten kadınlarda ilgi ve beğenilme arzusu mevcut. Bunlarınki biraz aşırıya kaçmış sadece. Bazı şeyleri, özellikle de yenilgiyi ve ikinci plana atılmayı kabullenemiyorlar. Bahsettiğim kadar da basit bir rahatsızlık değil aslında. Beraberinde getirdiği sorunlar oldukça büyük olabiliyor. insanın biraz kendini tanıyıp frenleyebilmesi gerekli bence. Bazı şeyler elimizde olmadan gelişiyor ama buna yol açan da bizleriz.
  ... hicbirsey imkansiz degil
 9. 9.
  Oha? Gerçekten bu benim. Herkes bana aşık sanıyorum.
  1 ... nikimyokki
 10. 10.
  Erotomani sendromu, clerambault sendromu olarakda bilinir. Bir kişinin kendinden daha kültürlü veya ünlü bir kişiliğin kendine aşık olduğunu sanmasıdır. Her hangi bir durum bunu sağlayabilir sokakta gezeken birinin ona gözünün kayıp bakması bile onu tanımayan birinin ona aşık olduğunu sanmasına yetebilir. Genelde kadınlarda görülür, ve Türk kızlarının büyük çoğunluğu bu sendroma yakın davranışlar göstermektedir.

  Erotamani sendromuna yakalanan kişiler kendinin vazgeçilmez ve muhteşem biri gibi sanıp ona merhaba bile dese veya herhangi bir cümle ile bile ona aşık olduğu için söylediğini sanarlar. Genelde bu tür insanlar kendini beğenmiş burnu havada kişilerdir ve yenilme duygusunu hazmedemedikleri için bu tür bir sendrom yaşarlar. Tedavisi mümkündür.
  4 -2 ... natalieflyyn