bugün

kendilerince (ki haklı olarak) türk olmaktan daha asagı kalır değildir. hatta daha üstündür. zira her millet kendi ırkına iltimaslıdır.
ermeni olarak doğmaktır*. ayrıca bu başlık altında provokasyon yapmama zorunluğunu olandır.
yedi kapı kirleten ve kan içiçi olmaktır. ve birde hep masum rölü oynamak.
nerede ermeni olduğuna göre değişen durum. ermenistanda bir ermeni olmak demek türk düşmanı olmak demektir, türklere karşınefretle doldurulmak, alınacak intikamların peşinden koşmak demektir. fakat suriye'de ermeni olmak demek, antep'i urfa'yı, mardin'i ve istanbul'u özlemek demektir. hala türk kanallarını izleyip halep sokaklarında türkçe konuşmak ve açtığın işyerine kocaman bir mavi boncuk asmaktır. türkiye'de ermeni olmak ise devamlı bir şeyleri savunmaktır, suçlanmak, birazda korkmak, metrepollerde daha rahat yaşamak ama kırsalda daha bir çekingen olmaktır. amerikada ermeni olmak ise zengin olmaktır, parasıyla ona buna nefret kusturmak.

ermeni olmak hainliğinden en kadim dostunu kaybetmiş bir milletin sözcüsü olmaktır. aslında yaptıklarının hepsi koca bir özür ve büyük bir pişmanlıktır.
netice de insan olmaktır. yeşil ve ya ele gözlü olmak yada gözünün üzerinde kaşı olmaktır.
ama yine de türkiyede kimi faşizan söylemlerindaha kötüsü eylemlerin hedefi olmaktır.
ali topu agop a at/#3586961
bazı bölücü türkleri rahatsız eden durum. zira tek argümanları bu. isimden ırk tayini yapmak da ayrı bir gerizekalılık örneği olsa gerek. adam daha neyi nasıl değerlendireceğini bilmiyor. aptal işte. bu andavallardan ingilizce nick alan türkler için de ingiliz yorum bekliyoruz.

edit: nick ten ırk tahmini yapan gerizekalı
(bkz: acıtasyona gel)

dedeleriniz osmanlı zamanında mutlu mesut yaşarlarken böyle acıtasyonlar yoktu. türklere katliam yapıldıktan sonra kendisini masum olarak göstermeye çalışmak için böyle çalışmalarda bulunan millettir. barış içinde yaşayan dedeleri de hala istanbul'un belirli semtlerinde yaşamaktadır. sevdiklerim de vardır içlerinde.

ne lan bu? türkiye'de kürt olmak, türkiye'de ermeni olmak falan. beğenmiyorsan al vizeni çık git ülkene. türkiye çok mu sevdalı ermenilere sanıyorsunuz.
(bkz: bsgçk)

daha kötüsü için;
karabağda katliam kurbanı olmak.
palavracı olmaktır.
olmayan soykırımı, timsah gözyaşlarıyla dünyaya pazarlamaktır.
dün eteğinin altında mutlu mesut yaşadığı türkleri, bugün faşistlik ile suçlamaktır.

zordur yani. her insan palavracı olamaz.
çinde uygur türk'ü olmak, erbilde türkmen olmak adı altında birtane başlık yok! birtek ağlayan millet kürtler ve ermeniler. gülünçsünüz lan.
(bkz: soykırım yapmak)

(bkz: 1915 van olayları)
(bkz: hocalı katliamı)
her şeyi geçtim, hocalı soykırımı gibi bir caniliği yapan atalara sahip olmaktır. eğer bunu fark edebiliyorsa başımın üstünde yeri var.

utanılacak bir şey de değildir birilerinin söylediği gibi, kimse ne olarak dünyaya geleceğini seçemez. ben nasıl ahıska bir baba ve azeri bir anneden doğacağımı, türk olacağımı seçemediysem, onlar da ermeni olmayı seçemediler. saçmalamaya luzüm yok.

edit: eksileyen arkadaşa dokunmuş yazım belli.
aç gözle komşuların malına bakmak olmamalıdır.
ben sizin ne atanızı katlettim nede onları destekledim. sadece sizin sevmediğiniz o ırk hayk ın soyu olark geldim. tek suçum buydu sanki. dışlandım. bende siz dışlıyorum. ermenilik te hıristiyanlık ta isa da siz faşistler de sikimde değilsiniz benim gini sosyalist komunist biri için. bana her ırka objektif yaklaşan dostlarım yeter tamammı.
Afedersiniz.....
aşağılık olmaktır.
aşağılık ırkçıların hakaretlerine maruz kalmaktIR.

Türk olarak ( büyük ihtimal devşirme bir aileden ) bu ortaDoğu ülkesinde doğdun ya sanırsın bana ingiliz asilzadesi. ( hayaller Norveç gerçekler Türkiye )
birde başkalarını beğenmiyor , bu tipler ...
şakamısınız olm siz ? bu nasıl bir zügürt tesellisi *

edit : ülkenin asıl vatandaşı denen bir kavramı da öğrenmiş olduk diğerleri vatandaş değil yedek üye falan sanırım * sorsan daha sıctıği *ok kurumamış ,iki yüzyıl yıllık taşıma dededen gelen devşirme nesil yüzlerce yıldır burada yaşayan her halkı inkar ediyor..
seni kabul edeni sende seve seve edeceksin..
terraki zihniyeti mi kaldı ? en son Silivri'den çıkmak için saray efendisine yalanıyordu o zihniyetten gelenler.
Burası Ortadoğu ister zorunuza gitsin ister gitmesin..
daha doğru düzgün milleti olmayan ermeni olduğunu söyleyip türkiye de yaşayan ve buna rağmen o ülkenin asıl vatandaşına laf söyleme cüretini gösteren götverenlerin içinde olmaktır. ortadoğu değil ittihat ve terakki'den geliyoruz. bitanesi. fazla konuşma ikitanesi olursun.
k*rtle akraba ırk olmaktır. burda entelektüel takılıyorlar ama dışarda tam bir gavatlar.
Madem Ermenisin istemeden vermelisin.
Anadolu'yu ermeni ve rum'un kökünü kazıyarak aldık. Ulu Türk Başbuğ Bozkurt Atatürk'ün de dediği gibi.
görsel
Sozlukcülere göre kötü bi seymis o cocugu irkcilar.
göt olmaktır.
katil olmaktır, hain olmaktır, kuyu kazmaktır.
Tarihinden utanmak olsa gerek, kahpe olmak, yediğin kaba pislemek.
gurur duyulacak bir şeydir.
güncel Önemli Başlıklar