karılarından şiddet gören erkeklerin başlattığı kampanya.
(bkz: hepimiz erkeğiz hepimiz şiddetiz)*
sadece erkeğe değil her türlü canlıya şiddete hayır diyerek genişletilecek kampanya.
şiddetsiz bir beraberlik yaşamak isteyen, şiddetten hoşlanmayan erkeğin sözüdür.
erkeğe hayır! dolayısıyla şiddete hayır!
bildiğin kılıbık erkeklerin dediği laflardan herbiri.
fiziksel şiddet kastediliyorsa garip. manevi bir şiddet kastediliyorsa sonuna kadar katıldığım durumdur. fiziken uygulamadığımız şiddeti çoğu zaman ruhen uygulayabiliyoruz.
(bkz: helal bize)
(bkz: rica ediyorum sapıtmayalım)
(bkz: dır dır)
yapılan araştırmalara göre, her yıl dünya da ortalama beş milyon erkek karısı tarafından fiziksel şiddete maruz kalmaktadır.
gözlerim kararıyor, aklım bulanık...

fiziksel şiddete eyvallah, siyasi ideolojilerimizin uğruna çok kere vurduk vurulduk ama psikolojik şiddet her yeni güne ölü uyanmanıza vesile oluyor.

erkek, şiddeti kadından daha zor atlatıyor. 3 gün oldu hala boynuzun yerleri acıyor. duvarlara sürtüyorum başımı bakalım artık.

erkekleri düşünen sosyal meleklerin görüşü.
kadina erkege fark etmez. şiddete hayır.
kadın erkek fark etmez. şiddete evet.
Her turlu desteklediğim eylem, yeter artik !
Desteklediğim kampanya.

Fiziksel neyse de halk arasındaki tabiriyle koca karı dırdırı isimli dırdırdan korusun mevlam bizi.
Kadınlara özel...
Erkek yaparsa feminist olursun, kadın yapınca oh olsun diyorsun.
Ya sen degisiksin, ya hakkı savunmuyorsun...
#herkeseadaletlazım
#bizedeadaletlazım
#canlıyasiddetehayir
Kadın / Erkek ilişkisinin şiddet boyutu, fiziksel şiddete indirgenemez, psikolojik şiddet çok daha derindir ve kadın bu işin ustasıdır.
https://mobile.twitter.com/erkek_hareketi
Her turlu siddete hayir. Kadina ya da erkek kisisine, fiziksel ya da psikolojik. Her turlusune hayir. Ay ne cok hayir dedim. Hayirlara insallah.
Ya sevgiden şiddet gösteresimiz geliyorsa? bi tane yumruk patlatarak içimiz daha da sevgiyle doluyorsa? Ya ayı yavrusunu severken öldürüyorsa?

Hiç bunları düşünmüyorsunuz. Ne kadan da düz bir mantıkla çalışıyor kafanız.
nancy sinatra'dan bang bang parçası eşliğinde destek verilmeyecek hareket.
kadınların devamlı konuşarak uyguladığı şiddettir.
haklarımızı savunmak için illa ataerkil mi olalım yani?
Mutlaka desteklenmesi gereken harekettir.
Şiddet, ne kadın, ne erkek ne de hayvanlar için kabul edilir, göz yumulur bir kavram değildir.
Kadına olduğu gibi, erkeğe de yapılan, bedensel, duygusal her türlü şiddete hayır!
insana şiddete hayır'dır. Ama şiddete karşılık şiddet haktır. Örneğin tecavüzcülere cezaevinde ki uygulamalar.
sonuna kadar katıldığım önerme. hatta hatta bununla ilgili stk kurulmalı.
kime yapılırsa yapılsın şiddete hayır.

erkekler de şiddete uğruyor. son yıllarda kadınlar erleklere " dil şiddeti" uyguluyorlar. bunu çevremden gözlemliyorum. ama kadına şiddet o kadar çok konuşuluyor ki ( haklı olarak) erkek sorunlarına sıra gelmiyor. umarım bir gün uygun zemin oluşur biz de bunları konuşur, yazar, çizeriz. şimdilik bu mümkün görünmüyor.