bugün

kısa saçın yakışmaması.
kızlardır herhalde.
kulaklarının kepçeleğini şekilli!! kapatmak için olabilir.
sevgiliye sen misin saçını benim istediğim renge boyamayan diyip, sonuç olarak inada bindirilen iştir.
(bkz: ayıp)
kısa saçla kafalarının bir garip gözükmesi.

(bkz: çok üzülüyorum ben bu çocuğa)
amon amarth elemanlarının her daim yaptığı gibi saçlarla pervane yapabilmek.

http://www.youtube.com/wa...WBJHVSrAE&feature=fvw
aslında bizde saç uzatmaya çalışan ve bunu bir nebze yapmayı başaran erkeklere çevresinde saygı duyulur bir nevi yarı tanrı gözüyle bakılır. bu özellikle üniversiteye girmeden önceki baskıcı totaliter dönemlerde daha çok yaşanılan durumdur. bunun nedeni bana sorarsanız kesinlikle sadece okulda yasak olmasının verdiği bir tepki mekanizması değildir.

bu durum daha doğrusu bu saç uzatma isteğinin altında yatan psikoloji, ilk olarak berber koltuğuna oturmaya başladığınız bacak boy dönemlerimizle alakalıdır. o berber koltuğuna da öyle rahatça oturamazsın zaten. özel tahtası gelicek de berberin rahat kesim yapabileceği yüksekliğe kavuşabilesin. ah ne ezikliktir o. bildiğin fasülyeden adamsın. ama konumuz bu değil. anne ya da baba kolunuzdan tutar götürür berbere, berber koltuğuna ek yapılmış tahtaya berberin usta bir kaldırışı ile hoppa edilirsiniz. ardından yakışıklı nasıl yapalım şimdi saçları nasıl istiyorsun acaba diye kolpadan bir soru gelir. o da farkındadır bu sorunun muhatabının sen olmadığını ama yine de bu şekilde kendisine ılımlı bir hava verir. senin, ''abi punk yapalım saçları bi değişiklik olsun bu sefer diyorum, arkada minik bir tutam bırakmayı da sakın unutma'' şeklinde bir görüş bildirmen düşünülemez bile. oradaki mutlak anne-baba kararı model değiştirilemez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez.

soru biter bitmez hemen cevabı gelir beraber geldiğiniz aile bireyinin ''kısa olsun kısa 3 numaraaa'' şeklindeki haykırışı ile hain berberin elindeki makinanın o ürkütücü sesi eş zamanlı olarak kulaklarınıza çalınır. o binlerce fasülyeden yiğidin lepiska saçlarını biçip önüne düşürmüş otomatiğe bağlamış berberin suç aleti sizi ensenizde berber eliyle önünüze baktırıp uzun uzun düşündürtür.

yine 3 numara günler başlamıştır işte. kaçabildiğin kadar kaçarsın ama anne-baba gözünde papaz mertebesine ulaşıldığı anda makus kaderinle yine yüzleşirsin. işte bu günlerde intikam yeminleri etmeye başlarsın. bir gün seninde berbere istediğin modeli söyleyebileceğin daha da önemlisi o berberle bir daha muhatap olmadan gönlünce uzatacağın saçlarının hayalini kurarsın. kurmasan da bilinç altında meydana gelir gerekli zemin. işte böyle başlar erkekteki saç uzatma isteği.

o tahtayla ağzına ağzına vurucam o berberin, yapıcam ben bunu...
"yakışıyo mu lan acaba?" diye düşünmek. sonrasında bir süre boyunca berbere gitmemeye karar verilmesi ve takriben beş ay boyunca saçı kestirmeyip sonunda anneye, babaya, dedeye, vs. direnemeyerek kestirmek zorunda kalınması. yaani, yine halka headbang hayallerinin suya düşmesi.
tek nedeni "90'larda çelik ve kenan doğulu hayranı olmak"'tır. lakin o arkadaşlarda hatalarından dönmüş saçları kısaltmıştır. erkekler neden hala bu hatalara düşmektedir?
(bkz: sex)
menapoza girmelerinden kaynaklanıyor sanırım.
asıl neden: behlül

acı ama gerçek
kış geliyor üşücek olmalarından kaynaklı olsa gerek bir tür tedbir. mevsimsel olaylar yazın bunalır kestirirler kışın ısınmak için uzatılar.
kulaklarının kepçe olması veya çirkin olduğu için biraz olsun bu çirkinliği örtmek amacıyla uzatır.
meraktandır.
sevgilisi istemiştir.
yakıştığındandır. bıktım ulan kısa kısa.. 3 haftadır traş da olmuyorum zaten, saldım kendimi.
erkekler kafayı daha fazla üşütmesin diye. *
amerikadaysa berber ücretinden bıkması

ergenlik isyankarlığı

kart horoz olunca ilgi çekmek için gençlik budalası olması

genç/yaşlı gerçekten yakışması

dinlediği ya da çaldığı müzik türüyle özdeşleştirmesi

sevgilisinin uzun saçlı erkekleri beğenmesi
kepçe kulakları ve o saç yığını altında ki koca kafayı saklamak içindir.
Seyrek olan kısımları örtmek.
Kepçe olan kulakları örtmek.
(bkz: headbang)
(bkz: gizli eşcinsellik belirtileri)
bir balkaldırıştır aslında saç uzatmak.
berber parasını cebe atma düşüncesidir.tasarruftur.