kadınlara benzeme çalışmaları yumuşama belirtileride diyebiliriz.
beyaz converse içindeki gri çorapları ve taşlanmış kotundan gözüken bacakları...
bazı, şarj veya herkes gibi kelimeleri bağzı, şarz, herkez diye kullanmaları gerçekten çok itici olmakla birlikte düzeltmemek elde değil.
sokak ortasında yapılmaması gereken (bkz: tombala) hareketler.sakız çiğnemek.her ortamda maç muhabbeti açmayı becermek.her saniye kafasında "bu kızı nasıl beceririm abi" düşüncesi. (bkz: ıyyyğ)
aşırı kıllılık, aşırı kılsızlık, dar pantolon, tek kaşlılık, testesteron fazlalığı, küfr-ü mübalağ...
hepsi için değil ama bir kısmı için; cakkıdı cakkıdı sakız çiğnemeleri. düşününce bile midem bulandı. hele o çıkan ses yok mu, konuşurken tükürükler saça saça.

ben bugün bunu gördüm
(bkz: dar deri pantolon)
(bkz: tiki olma eğilimi)
(bkz: abazanvari bakışlar)
kendilerini playboy sanmaları, gözümüze girmek için olmadıkları halde serseri tribine girmeleri, becerememelerine rağmen beğenilmek uğruna espri kasıp durmaları, salak salak çocukça peşinden koşturma tripleri ve benzeri şeylerdir.
kadınların götünü fazla kaldırmaları ki, bir anda itici oluverirsiniz.
gevezelik yapmaları.
kadını itici yapan detaylardan farklı değildir.

sözkonusu iticilik eleştirisi bir kadından geliyorsa; erkeğin sadece kendisi olması kadına asla yeterli gelmeyecektir. komik olsun, fiziği diksiyonu düzgün olsun, onu eğlendirsin, zengin olsun, evi arabası olsun, hoş sohbet olsun... hatta mümkünse süper kahraman olsun, süpermen gibi uçsun ya da örümcek adam misali düz duvara tırmanabilsin.

adam uçabilen bir adam olsa; senin gibi şekilci, klişeler kraliçesi, anlayışsız, çok bilmiş, bencil ve kendini beğenmiş bir kadınla ne işi olur ki?
bazen sevmeleridir efendim. bazen severiz onda itici oluruz. seviyorsun be kardeşim bundan ötesi mi var?
bazen ise değer veririz, itici oluruz.
bazen düşünürüz onları, itici oluruz.
bazen evet bazen onlarla aynı nefesi almak için kilometrelerce yol tepersin, gene olmaz.
şu zamanlarda kadını itici edecek o kadar çok olgu var anlatamam görmen lazım. yanlız olur ve dosta ihtyacı vardır. destek olursun. ulan seviyorsun elbette destek olacaksın. arkadaş olarak görür seni? onun anlamı başkadır ya...
erkekleri itici edebilecek ne biliyor musunuz? bi erkek olarak en az bi kadın kadar geçerli olacağını düşündüğüm bir kaç olgu... ihanet ya da sevgisizliktir. aynı durum ikisi içinde geçerlidir.
kendilerini vazgeçilmez sanmaları.
çok konuşmaları, ukala olmaları.
kendilerini birşey sanmaları aslında hiçbir şey olmamaları...
erkekler tam anlamıyla hayatı kendine göre yaşayan başkalarının fikirlerine 'özellikle bayanların' önem vermeyen kişiliklerini sabote etmeye çalışan kısacası kendilerini fasulye gibi nimetten sayan tuhaf varlıklardır.
onları en itici yapan özellikte yalan üzerine yalan söylemeleri ve insanları kandırabilecekleri konusuna kendilerini bile inandırmalarıdır. aslında erkekler bir çuval inciri berbat etme konusunda tescillidir.
neyse midem bulandı ama daha fazla kusmak istemiyorum...
gögüs kılları.
etkilenmesi sevmesi , çok ısrar etmesi...
fedakarlık etmesi...*
sıçması. ne pis şeydir o yarabbi. elhamdürüllah kızlar sıçamadığı için.
arabesk tutumları, anlayışsız ve kaba oldukları her an... ter kokmaları, aşırı derecede kıskançlık göstermeleri, alış veriş esnasında acele et demeleri... siz bi gayret mutfakta yemek hazırlıyorken, ayaklarını uzatmış tv. izliyor olmaları... tüm gün uğraştığınız halde, nasılsın hayatım? günün nasıl geçti? diye sormamaları...

emek verip yaptığınız yemeğe, önce teşekkür etmeden bir bahane bulmaları, tuzsuz, yağsız vs. gibi...

yeri ve zamanı geldiğinde tavır almak yerine, mıymıntı hareketler yapıp kıvırmak. haklı olduğu halde yumuşak yüzlü davranmak. kişiliğini ortaya koymamak, zayıf bir karakter sahibi olmak.

yalan söylemek. ayrıca;
söylediği yalana, yalan söyledim deyip kabul etmeden aptalca kendini savunma yapmaları..

zeki erkekler statüsünde olmayan her tür erkek, hatun kişi tarafından itici bulunabilir kanımca.
ana kuzusu olması.
iğrenç kıllar ve kızların yanında pis konular açıp bunu marifet gibi sürdürmeleri.
karı-kız aramaktan helak olan tipler.
saçlarını dikmeleri veya şekil vericem ayağına fönletmeleri.
ve daha niceleri...
erkekleri itici yapan detaylar başlığına entry girmeleri.
bir dakika ya..
ben şimdi..
neyse.
çevresindeki insanlara sürekli ' ben normal değilim,anormalim ' demeleri..
her hayırı naz olarak algılamaları.
bazen hayır sahiden hayırdır.
(bkz: aptallık)
(bkz: ezbercilik)
(bkz: tembellik)
erkek olamaması, sızlanması, problem aramasıdır.