bugün

Olabilir bence de. Cinsellik olursa da olabilir. birisiyle cinsel ilişkiye girmek onunla duygusal bir şey Yaşmak zorundasınız demek olmuyor ki.
ben bir erkekle de arkadaş olmadığım için beni ilgilendirmeyen mevzu.
Bunun aksini iddia etmek sığırlıktır. Arkadaşlık ve dostluk gibi kavramlar cinsiyetçi değil cinsiyetlerüstüdür.
doğru bir önermedir ancak “ateş ile barut yan yana durmaz” da doğru bir atasözüdür.
iki tarafa yeni bakış açıları sunabilecek gerçektir. Hayatınız futbol ya da makyaj malzemeleri konuşmaktan öteye geçer. Zaten arkadaşlığın bile mi cinsiyeti var şu hayatta?
(bkz: arkadaşça sevişmek)
insanların anlamak istemediği bir gerçek, her yan yana olan erkek ve kadını sevgili damgası yapıştırmak hoşlarına gidiyor.
Arkadaş bir çizgi, sınır değildir ki. Arkadaş olarak başlarsın ama arkadaş kalamayabilirsin. Ya da kalabilirsin.
Ve burada arkadaşlıktan ne anladığınız da önemli.
Kadın ve erkek arkadaş olur, sonrasında ne olacağı da sürece bağlı. Birlikte ne kadar vakit geçirdiğiniz, nelerden konuştuğunuz vs bunu etkiler. Arkadaş kalmak isteniyorsa buna göre davranılır.
Benim için geçerli değildir. Memelerine bakarım hemen.
Yukarıdaki yazarın da belirttiği gibi arkadaşça sevişmek olgusunun doğal karşılanması lazım.

Sevişmek için illa duygu bağlılığı olacak diye bi kaide yok.

Sevişmek bir ihtiyaçtir arkadaş da olunsa.
yok öyle bişi..

kim diyorsa hayatı yalannnndır..
Aşırı yakışıklılar ya da güzeller için olmayan gerçek. Ya da iki taraf aseksüel lezbiyen vs olacak.
Erkekle kadın asla arkadaş olamaz doğanın kanunu bu ateşle barut yan yana durmaz.
arkadaş kelimesinin cinsiyeti mi varmış? bir kız olarak, kızlarla anlaşamıyorum.

fesatlıkları, fitneleri, kıskançlıkları bitmiyor. ama erkekler öyle değil. seni hep dinleyip çözüm üretiyorlar. ağladığında omuz oluyorlar.
erkekle kadın ne olacaklarına kendileri karar verebilir.
Oluruz hemde öyle güzel oluruz ki.neden olamayalım ya?
Yani çok yakın erkek arkadaşlarım var ve ne bir kere bana yan gözle baktıklarını gördüm ne de farkettim.Bu konuda ister kabul edin ister etmeyin bence oluyor.Hatta bazen kız arkadaşlardan daha da yakın oluyorlar.
Zor gerçekten. Anca karşı cinsten kişiyi beğenmezsen mümkün olur. iki taraf birbirini beğenince duygusal bağ kurulmaya başlıyor. Sonra da arkadaşlık kalmıyor.
mesafeli arkadaşlık olabilir.
mesafe kalkarsa işin şekli değişir.
ateş baruta inananlardanım.
Linç yemek istemiyorum ama tam olarak inanmadığım olaydır. Erkekle kadın bir süreliğine arkadaş olabilir. Fakat uygun ortam , zaman gelince o arkadaşlık bir şekilde bir seviye ileriye gider.
Cinsel yönden çekici gelmeyen karşı cinsle arkadaş olunabilir ama erkekler " nefes alsa yeter " bakış açısında olanlardan değilse.

Kadınlar erkekler gibi görselleştirme ile tahrik olmadığı için muhatabının seksi olmadığını düşünüyorsa kolay kolay bunu değiştirmez ama erkekler için kadın kadındır.
Arkadaşlıkta bir sınır var. Kadın ve erkek yakınlığında da. Devletler bile sınırlarını her zaman tam anlamıyla koruyamazken insanların bunu safiyane bir biçimde yapabileceğini ifade etmek cinslerden biri için mümkün olsa bile diğeri için çok zordur. Olmaz. Fıtrata aykırı. Birgün Mutlaka bir arıza çıkar. Kurtlan kuzunun dostluğu gibi imkansız. Çünkü her insanda nefis var. Üstelik insanların % 99,99 ununda nefsi ruhani seviyede değildir. Heran tehlike kapıdadır. Çarpılır.
evinde hergece ağlayarak sol elini yoranların katılmadığı önerme bu kadar fesat olmayın gayer normal bi durum.
Üzerinde tartışılması bile çomarlık alameti olan hede. Aksini iddia eden konyalıdır.
Olur gençler. Oluyor yani. Liseden bu yana görüştüğüm arkadaş grubum var.. ve bu zamana kadar pek çok şey paylaştık. Ama hiç birbirimize farklı gözle bakmadık. ilişkilerimiz konusunda da her zaman birbirimizden tavsiyeler almışızdır. isteyince oluyor yani.
en yakın arkadaşım bir erkek ve bu tam olarak 10 yıldır böyle. süre uzadığı için artık arkadaşlıktan bir adım daha öte bir durum hatta. ikimizin aileleride bir diğerimizi ailenin bir parçası gibi görüyor.

benim anlamadığım sizin neden bunu anlamakta zorluk çektiğiniz? karşınıza çıkan her kadına/erkeğe karşı bi çekim hissetmeyi nasıl başarıyorsunuz?