bugün

başı kapalı kadınlardan bahsediliyor bu başlıkta. başörtüsü olmamasından dolayı erkek milletini görünce birden 'erkek' diyere evin içine son sürat kendini atan kadındır.

maksat kötülemek, ayrım yapmak da değil sadece garipsemek. herkesin görüne saygı duyarız yeri geldiğinde...

hava buz gibi evime gidiyorum girdim binadan içeri, birazda çişim var, ayaklarımı üşütmüşüm sanırım eve bir an önce gitsemde rahatlasam diye düşünüyorum aklımdan ne in nede cin fikir geçiyor. asansorün gelmesini bekliyorum bir yandan da en üst kata kim çıkmışsa küfür ediyorum. asansör geldi kendi katım yerine başka bir kata basmışım. asansörden bir anda indim bir kalabalık koşuşturmaya başladı ''eyvahh erkekk'' diyerek neye uğradımı şaşırdım bir baktım evden çıkın ablalar ve teyzeler birini ezerek suratını kapatarak eve girmeye başladılar. utandım, korktum bir baktım yanlış kattayım. ani bir haraketle asansöre bindim ve eve gittim. aynadan kendime baktım öyle ürkülecek kaçılacak bir tipim yok. fakat kızdım kendime ''insan ol olum neden başkasının katına gidiyorsun'' dedim sonra düşündüm ''e ben bu binanın çocuğum burada büyüdüm bırak ta yıllar sonra böyle bir hata yapayım'' dedim.

neyse kendilerinden özür diyorum ve bir öneride bulunuyorum bir daha öyle dışarı çıkmasınlar zaman kötü ben değildi godzilla falanda çıkabilirdi asansörden.
sebebi bellidir;

(bkz: sabun görünce heyecanlanan erkek)
yazık kadındır.

harp çıkınca eve kaçıldığı önkabulüyle yazılar yazan yazarla aynı düzlemdedir.
başı kapalı kişilerin birer atom karınca misali ortamı terketmesi. el kafaya , baş örtü sağa sola , fes başımaa , başım fese durumları.
(bkz: harp çıkınca eve kaçan kadınlar)
dışardan kendi evine bakıyorsa ve erkeği pencerede gördüğü vakit harp çıkmış gibi eve kaçıyorsa, bidiğin azgındır bu.
sözlük yazarıdır. hatta uldağ sözlük yazarıdır.
Buradaki sözüm ona erkeklerin yazdıklarını okuyup da, o etkiyle dışarı çıkınca öcü görmüş gibi kaçmaktadır.
Kabahat kadında mıdır, yoksa abazan sivilceli gençlikde midir bilemedim.
eksilerden gelen dank * : Yahu pardon siz edebinizle yazıyorsunuz da, kadınlar kuduruk.
muhtemelen mahremi olmayan erkeklerden, haramdan kaçıyordur. islamin bir emridir, uygulayıp uygulamamak tercih meselesidir. bunda bi beis yoktur. eleştiriyi hak etmez.

(bkz: senin dinin sana benim dinim bana)
tüm erkekleri potansiyel tecavüzcü sanan kadındır. yahu trakyalıyız biz arkadaş, yan komuşunun kızına kardeşim diyoruz! gerektiğinde kolumuzun altına alıp tüm kötülüklerden koruyoruz! gerçi biz o arkadaşı kötülüklerden koruyunca, bazıları "aaa x ile y ne kadar yakışıyor birbirlerine" de derler. midem bulanıyor sizin gibilerden.

bu yazıda dininin gereğini yapanlara laf yoktur, kendi bastırılmış düşüncelerini kılıfa sokmaya çalışanlara laf vardır.
bu kadınlarda genellikle kendilerini misafir oturmalarında gösterirler daha doğrusu göstermezler. evet onları göremezsiniz. bir yere karılı kocalı yahut anneli oğullu misafirliğe gidilirken bu kadın türü ister misafir olsun ister ev sahibi bir erkek varlığı şüphesini hisssettiği anda yan odaya kaçar. bu tip kadınlar o kadar hızlı kaçarlar ki, erkekler bu tip kadınları ancak bir gölge yahut hayal suliyetinde görebilirler. en azından, adam gibi gelip bir merhaba bile demez bir baş bile sallamazlar.
yahu evine bir misafir geliyor ya da sen birine misafirliğe gidiyorsun ve gittiğin mekanda, kendisi tercih etmiş olmamakla birlikte kader hesabı dünyaya cinsiyeti erkek (kendi suçumuz değil allah öle yaratmış) olarak gelmiş birinin de olabileceğini gözönünde bulundurabiliyorsun peki daha ne kaçıyorsun, neden kaçıyorsun?
madem o kadar erkek görmekten korkuyor ve kaçıyorsun, erkek bulunması olası bir mekandan korkma. ya korkacağın yere gitme, ya gittiğin yerden kaçma.

(bkz: destur erkek var)
içinde sapık düşünceler biriktirmiş, ahlaksız kadındır. yoksa gördüğü bir erkekten sadece "erkek" olduğu için kaçmazdı.

erkek kelimesi ona "penis"i çağırıştırıyor, başka birşeyi değil.