bugün

marsilya ile psg arasındaki maçı dün statdan takip eden eski hocamız, en son sağlık durumu kötü deniyordu, kendisini ayakta görmek güzel.
görsel
görsel
sezon sonu alanyaspor'un erol bulut'dan kalan boşluğu dolduracağı hoca diyolla.
erol bulut'un da nereye geleceğini tahmin ediyorsunuzdur.
fenerbahçenin başına getirileceği ile ilgili söylentiler olmayan teknik direktör.
2005-2006 sezonunun en kritik maçı olan bjk maçına çıkardığı ilk 11 ve bjk maçında oyuna sonradan soktuğu oyuncular.
--spoiler--
mondragon
cihan (heinz ) song tomas ergün
sabri saidou ilic (aydın) hasan ş.
necati (hasan k.) hakan
--spoiler--

not: Türkiye'nin gördüğü en cesur futbolu oynatan adamdı.
(bkz: kütür kütür erik yemek)
şaka maka aklıma erik geldi tuzlu tuzlu.
teknik direktörler konusunda her zaman genelin aksini savunan biri olmuşumdur. rijkaard geldiğinde adamın hocalıkla alakasız olduğunu, çakma sinyorun da prensipliyim ayağına yattığını defalarca kez yazmışımdır.

açık konuşmam gerekirse erik gerets de hiçbir zaman çok tuttuğum ve beğendiğim bir hoca olmadı. bununla beraber yarım sezon için anlaşılacak en iyi adaydı galatasaray için. uzun vadede düzgün bir sistem kuramasa da oyuna müdahale edebilen, maça göre kadro çıkaran ve oyuncuları en fazla verim alabileceği yerde oynatan motamot bir adamdır.

vizyon sahibi bir yönetim gider bielsa yı, favre yi filan ister ama erik gerets dursun özbek görgülüsünün olmayan vizyonuyla getirebileceği en iyi hocaydı diye düşünüyorum. souness tan sonra da mancini yle beraber taraftarın en fazla ısındığı hocaydı.
aslında bu adam tekrardan galatasaray un hocası olursa çok farklı çok güzel şeyler olabilir.
gs nin yeni hoca adayı imiş.

http://www.sabah.com.tr/s...ayin-yeni-hocasi?paging=2#
galatasaray'a yakışan hoca.

sigarayı yaktım sezen aksu'dan geri dön şarkısını dinliyorum. geri dön hocam geri dön.

inamoto, heinz, ilic gibi adamlarla şampiyon yaptı bizi. bu adam büyük hocaydı.

hamza out gerets in.
keşke türkiye'de yine çalışsa. renkli kişilikti.
hocam seni de çok andık bu gece ahaha. iyi adamdı.
Yabaniler tarafından kafasına yabancı madde atılan teknik direktör.
ekşici suserlere göre galatasaray'ın yeni hocası.
(bkz: Bildiğin ne varsa yak gel)

http://i.capsspot.com/s/17/9/987593.jpeg
galatasaray'a tekrar gelse dediğim 2006 efsane şampiyonluğumuzun mimarlarından. bakın o zamanda mali durum galatasaray'da içler acısıydı. hakan şükür , ümit karan maaşları zamanında yatmıyordu. ama 83 puanla şampiyon olduk. sanki bu dönemde o döneme benziyor. keşke ama zor.
g.saray'ı şu an adam edecek adam.
gese'ye geldiğinde sevineceğim isimlerden bir tanesi.
bir fenerbahçeli olarak prandelli sonrası gelmesini istemediğim tek adam. biz anelka , alex , appiah , tuncay ,aurelio , nobre ,luciano gibi adamlarla bu adamın elindeki saidou , orhan ak , sabri , hasan kabze gibi oyuncuları olan takımla son haftaya kadar kafa kafaya gittik. ayrıca karizması da cabası. puroyla basın toplatısı yapmışlığı var ve o basın toplantısında '' kaos içindeki takımları severim '' gibi bir laf ettikten sonra paralarını alamadığı için antrenmana çıkmayan takımı şampiyon yapmıştı.
--spoiler--
GS şampiyon olacaksa rakibi dışında Hakemleri, sahte penaltıları da yenecek. Biz taraftarın desteğiyle böyle şampiyon olduk.(2007)
--spoiler--
beyin kanaması geçirmiş teknik direktör. geçmiş olsun. evet.
takım yenik durumdayken bütün atak oyuncularını almak cesaret değil aptallık göstergesidir. aynı zamanda sistemsizliği gösterir. misal galatasaray selçuk, melo ikilisiyle oynarken ikisinden birini çıkarıp burak'ı ya da umut'u alması takımın daha çok atak yapması anlamına gelmeyecektir ki bunu şampiyonlar ligi'nde yapıyorsa vay halimize. ligde yapıyor ise nasıl o duruma düştüğünü sorgulaması gerekir.

edit: imla
dakikalar 70 ise ve takım yenik durumduysa yedek kulübesindeki bütün atak oyuncularını korkusuzca oyuna alan sürekli hücum futbolunu düşünen galatasarayda da başarıyla görev yapmış olan teknik direktördür.
ciddi manada kalite hocadır.

ulan çok severdim ben erik hocayı be, hele alnımızın akıyla aldığımız kupa yok mu... büyük adamsın vesselam.

sarıyla kırmızıyla alnımızın akıyla be hoca!!!