bugün

miami heat ile anlaşmaya varmıştır. Daha önce de heat ile anlaştığı açıklanmıştı, anlaşma bozulmuştu. Aynı şey houston rockets ile de yaşandı. Heat'te udonis haslem'in sakatlanmasından dolayı heat bir kez daha dampier'e yöneldi ve sözleşme imzalandı. Heat, dampier'e yer açabilmek için jerry stackhouse ile yollarını ayırdı.
houston rockets ile 1 yıllığına anlaşmaya varmıştır. Daha önce miami heat ile anlaştığı açıklanmıştı ama daha sonra çıkan sorunlar nedeniyle anlaşma bozulmuştu. Rockets'a çok katkı yapacağını düşünüyorum. Zira yao ming sakatlığından dolayı bu sezon fazla süre almayacak. Daha doğrusu riske edilmeyecek. Onun yedeği olarak katkı verecektir. Bir diğer önemli olay, 1 yıllık sözleşme imzalanması. Zira kontrat yıllarında iyi oynuyor ama diğer yıllarda tabiri caizse yatan bir oyuncu.

Edit: houston rockets ile de resmi sözleşme imzalamadı. Önce miami heat'le anlaşmıştı, kontrat imzalamadı. Şimdi de houston rockets. Resmi sözleşme imzalamadan entry girmeyeceğim.
miami heat yolunu tutan insan irisi. böylelikle doğu konferansında olası bir heat - magic eşleşmesi durumunda, dwight howard' a karşı savunma yapabilecek bir uzun ayrıca fazladan 6 faul hakkı elde etmiş oldu heat. ayrıca hücumda çok fazla top kullanma taraftarı olmayan, işin daha çok savunma tarafı ile idare eden bir adam olduğu için, biçilmiş kaftandı. miami heat nokta bir transfer daha yapmış oldu. maliyeti ise, veteranların aldığı minimum ücret olacak.

edit: an itibari ile pat riley sayesinde entry yenmiştir. erick dampier miami forması giymeyecektir. ileriki dönemde hangi takımda olacağının bilgisi verilecektir.
charlotte bobcats'e takas olmuştur. dallas mavericks, dampier'ın 13 milyon dolarlık kontratından kurtulmuş oldu bu takas sayesinde. 2010-2011 sezonu sonunda kontratı bitiyor ve büyük ihtimalle en fazla 1 sezon charlotte forması giyecek.

edit: hiç charlotte forması giymeden takımdan gönderildi. böylece charlotte lüks vergisi ödemekten kurtuldu.
ea sports'un nba oyunlarında dallas mavericks'i çalıştıranlar çok iyi bilirler ki, en yakın adam 5 metre uzağında bile olsa turnikeye kalkar, yapabildiği tek şey üçlük atmaktır. bildiğimiz damperdir.*
shaq tan sonra en iyi pivot benim tarzı bir çıkış yapmıştı 2005 yılı gibi; o günden beridir hiç düzgün oynadığı bir maç izleyemedim.
nba'e ilk geldiği zaman 96 draft'ında 10. sıradan pacers'a seçilen, 2003-2004 sezonunda dallas'tan yüklü bir kontrat kapan ve 2 senedir dallas'ta oynayan pivot. 638 maçta, 8.5 sayı, 7.4 ribaund, 1.5 blok ortalamalarıyla oynamıştır.
14 temmuz 1975 doğumlu basketbolcu..2,11 boyunda, 120 kg ağırlığında.. nba'de dallas mavericks takımında forma giyiyor..
dallas tarafından senelik 11 milyon dolar gibi bir kontratla alınmış fakat en ufak bir fayda bile sağlanamamış pivot.hatta geçtim fayda sağlamasından adamın zararı dokunmaktadır takıma çünkü özellikle rotasyonu inanılmaz derecede zedelemektedir.