1. ?.
  nurseli idiz ve sisi' de gözaltına alındıktan sonra bir çok insanın gözünde artık ciddiyeti olmayan bir dava görünümündedir. ergenekon davasının suyu çıkmıştır. neden?
  1- 80 yaşında ki bir yazar sabahın köründe evinden alınacak.
  2- gözaltına alınanların hepsi atatürkçü olacak.
  3- cumhuriyet gazetesini cumhuriyet yazarları bombalayacak.
  4-cep telefonu konuşmaları belge olacak.
  5-agarta efsanesi iddianamede olacak.
  6- para kasası diye gözaltına alınan kuddusi okkır' ın hiç parası olmadığı hatta bağkura prim borcu olduğu anlaşılacak. ama zavallı adam kahrından kanserden ölecek.
  7-birbirleriyle hiç alakası olmayan insanlar aynı davadan yargılanacak.
  8-2500 sayfalık iddianame. 1 milyon belge.bunları kim inceleyecek. bir belgeye 1 dakika zaman ayrılsa bile 2 ya da 3 kuşak sürecek bir dava olacak.
  9- iddianamede olmayan isimler gözaltına alınacak. dava 1 ay sonra başlayacak ortada ek iddianame olmayacak.
  10- neyle suçlandığını bilmeyen insanlar hapiste çürüyecek.
  sonra bu dava ciddi bir dava olacak güldürmeyin bizi.
  6 -3 ... casua
 2. ?.
  bazı eksik yanları olmasına rağmen genel anlamda başarılı giden bir operasyonun yargılıma sürecini etkilemeye yönelik olarak kamuoyunda oluşturulmaya çalışılan "bıkmışlık" duygusunun eseridir.

  suyunu çıkarmaya çalışıyoruz demenin ağababasıdır.

  ama her münferit olayda "kahrolsun sünni faşistler " deyip sokağa dökülenler , ışık kapatıp ,tencere patlatanlar neden rahatsız olmaktadır ?
  ama bunlara "yürü koçum" diyen köşe başı "adamlarının" rahatsız oldukları şey bellidir...

  1- 80 yaşında yazar dediğin kimlerle hangi ilişkiler içinde bir incelemek lazım.köşesinden savcıları falan tehdit etmeler de cabası..manukyanda öldüğünde yarı ceseddi ama bu ülkenin insanlarını , bu ülkenin insanlarına pazarlıyordu.

  2- gözaltına alınanların hepsinin ben atatürkçüyüm demesi atatürkçü olduklarının kanıtı mıdır ? atatürkçü olmak "gerektiğinde demokrasi askıya alınabilir" , "türbanlılar or.spuçocuğu" , "bırakın halk yesin birbirini" , "olmadı yaşar büyükanıt olmadı" mı demektir...

  3- en saçma sebepte bu zaten.yahu arkadaşım buna bilinçaltına mesaj vermek diyorlar zaten.sen normal koşullarda cumhuriyet bombalandığında radikal dincilerin ,ve bunla bağlantıladığın akp yandaşlarının yapacağını düşüneceğin için ; bunu bildikleri için bu tür olaylara karşılaşıyorlar ya...dünyada fikrini kabul etttirmenin yolları değişeli yıllar oldu..yoksa sen hala ikiz kuleleri usame mi bombalattı sanıyorsun , usameyi eğitip silah verenden de mi bihabersin ,yeşil kuşak projesinden de mi..peheyy...

  4- cep telefonu konuşmaları , evde bulunan bombalar , yazılar , sözler , kurulan örgütler ,silah üzerine yeminler belge olmayacakta ne olacak ?

  5- iddianame en ayrıntılı şekilde hazırlanmış ki , koluna ay içinde yıldız yerine gamalı haç yaptıranların dayandıkları nokta bile irdelenmeye çalışılmış.herşey komplo teorisi , herşey tesadüf zaten dimi__??

  6- hiç parası yokmuş ? sahip olduklarını başkalarının üzerine kayıt ettirme diye birşey var...ve kaldıki çok iyi bilinir paralarını usülsuz yollarla kazananlar çok severler devletle ilişkilerinde borçlu yaşamayı.kahırdan kanser oldu dimi ya ? onları devletin arkasından iş çevirmeden önce düşüneceklerdi..

  7- birbirleriyle hiç alakası olmayan insanlar mı ? alakaları olması için illa kolkola mı gezmeleri lazım , Allah aşkına bu tür yapılanmaları sokak çeteleriyle karıştırmayalım..ittihat terakki zihniyetinin gladio ya dönüştürülmüş , vatan sevgisi kokulu , atatürkçü görünüşlüsü duruyor karşımızda , hala ninjacılık oynadıklarını mı sanıyoruz ?

  8- iddianamenin uzun olması onu sulandırmak için bir sebep değildir.ama sulandırmak isteyenlerin hangi noktalardan bakabileceği bir örnektir.eminim ki iddianameinin oluşumunu da , gözaltı süreçlerine de yanlışlar karıştırıldı.tabii ki içeri alınan onca "insan" birileri tarafından kollanıyordu , ve kollarını uzatabildiklrei yerlere kadar uzattılar.

  9-devlete karşı suç işleyen adamı polisin gözaltına alması için iddianamede isminin yer alması şart mı? polis her daim iddianamemi bekleyecek?

  10 - onlar neyle suçlandırdıklarını gayet iyi bilmekteler merak etme.içeride de boş durmayım köşe başlarındaki "köpeklerin" kalemlerini "kan doldurmaları" için haberler salmaktalar...pkk nın tam da yargılama başladığı günlerde azması , "özel" isimler gözaltına alınırken ülkede kaos ortamı yaratılmaya çalışılması , emin gürses " beni de alsınlar...alsınlar bakalım..israil ve amerikan konsolosluklarına saldırılacak.." şeklinde konuşmaları ortadayken amerikan başkonsolosluğuna saldırılması...

  ben demiyorum ki bütün katliamları , ülkede pis işleri ergenekon yaptı.ama pek çok işin merkezindeydi , bu ülkeyi istedikleri tarafa doğru çekmek adına bir paşanın dediği gibi " evlerinin önlerinde bomba patlatmaktan" çekinmeyenler elbetteki hapislerde çürümeliler...

  pkk'nın kuruluş aşaması , şu an içeride olan kimlerle bağlantılı oldukları ortadadır...
  meşhur 80 lik yazarın hangi sahibe "seslik" yaptığı ayan beyandır , washington hattı..onu perdelemek için sürekli anti-amerikancı söylemler...

  son tahlilde bu operasyon yanlışlarıyla da eksikleriyle de olsa ülkemizin ferahı açısından gayet başarılı ve önemli bir operasyondur.birilerinin kuyruğuna basıldıkça havlamalarının artması , ve medya koltuklarındaki "kurt kardeşlerinin" atağa geçmesi gayet normaldir.zira sıra onlara gelmektedir...

  edit : açıklamalar yukarıdaki entrye karşılık nezdinde değildir.zira yukarıdaki suçlamalar bir kesim tarafından sürekli dile getirilmektedir.bazı noktalarda haklılık payları olabilir , fakat objektifliği yitirmeden , sağduyuyla bu operasyona yaklaşıldığında ve şu gereksiz "yalancı acımalardan " "80 likti ölüyordu" falan demelerden kurtulduğumuzda birşeyleri daha net göreceğiz...
  2 -6 ... comengineer
 3. ?.
  artık iyice cıvıdı diye düşünüyorum. ne ergenekonu ya. ne kadar cumhuriyetçi, atatürkçü varsa içeri aldılar. cumhuriyetçi ve atatürkçü olmak ergenekoncu olmak için yeterli. artık devir değişti. cumhuriyetin üzerinden neredeyse bir asır geçti. artık islami rejime geçme zamanı bunu yapmanın en kolay yolu cumhuriyetçi beyin takımını içeri atıp diskalifiye etmek sonra elini konunu sallayarak şeriat devleti kurmak. plan şu an için muntazam yürüyor.
  5 -3 ... casua
 4. ?.
  (bkz: Yıl 2030 Ergenokonda 300 Dalga)
  2 ... zayi
 5. ?.
  iş komplo teorisine gelince, senaryo üretmeye meyilli insanların fantezi dünyasına lsd düşüyor. bir fantezinin peşinden, bırakalım görelim kim suçlu, dava sonuçlansın bir hele, diyerek bir sonuca varmaya çalışanlardır bu insanlar. tabi ki bu insanlar demokrasi için, aydınlık bir türkiye için, daha barışçıl bir dünya içindir tüm çabaları. hukukun işleyişine saygıları sonsuzdur her ne kadar işleyen sürec ile hayatları hücrede tükenen insanlar olsada. oysa bir bilseler yavaş yavaş gelenin, belinde bir odunun kırılması için, bir kadının dilinin ucunda oluşunu. aslanımın beli de kalındır ama dayanamadı deriz, hukuka saygılıydı deriz onun için.

  ağır işleyen hukuki süreci en verimli şekilde kullananlar, biliyorlar ki hukuka saygılı insanların, karşılarına çıkartılmış suçlamalara tek tek insan gibi cevap vereceklerini. oysa ki ne cevabı, siktirin gidin demeleri, bu kanlı irticai oyunu durduacak haraketi başlatmaları gerekmektedir. yakındır arkasına arap sermayesini ve emperyal projecileri almış ümmetin, artık bizim devrimiz, bizim düzenimiz demesi.
  -2 ... diks
 6. ?.
  Aynen öyle diyorum (yukarıda yazdığı şekilde) artık sizin devriniz bitti, atatürk ün arkasına saklanıp medyayla şişirilip göbek büyütmenin devri bitti...

  Tsunami olana kadar dalga dalga devam edecektir.
  siz inkar etseniz de dalga geçseniz de, pisliklerden temizlenme zamanıdır, bürokratik diktanın yıkılma zamanıdır, Milletin vicdanı olan mahkemelerin zamanıdır, içi kuru bir cumhuriyet teriminin savcılarının değil tüm milletin tüm ülkenin benim devletimin benim halkımın cesur savcılarının zamanıdır, günün geldiği devranın döndüğü zamandır...
  bu dava
  .. a s r ı n d a v a s ı d ı r .....

  kudurun...
  3 -5 ... piremit
 7. ?.
  cumhuriyetçiler gözaltına alındıkça yobazların bayram ettiği dava süreci. umarım mahkemeyi ele geçirmemişlerdir. yoksa bu dava eninde sonunda kafalarında patlayacaktır.
  1 -3 ... casua
 8. ?.
  aslında var olan bir çetenin aşırı büyütülmesiyle ve siyasileştirilmesiyle doğru olduğu kanısına varılan düşüncedir.
  -1 ... adonisdiyenickmiolur
 9. ?.
  (bkz: sabih kanadoglu nun evinin aranmasi)
  ... moltisanti
 10. ?.
  anayasama mahkemesi de yobazların elinde değil mi !!! Danıştay da yobazların elinde değil mi !!! Herkesi kendisi gibi sanan angutların genel adıdır ergenekon....
  2 -2 ... piremit