bugün

Aşkından canına kıyan osmaniyeli genç. Hayatına facebook üzerinden canlı yayında son vermiş. Yazık daha 22 yaşında...

https://www.facebook.com/...videos/10208718510012486/

http://www.milliyet.com.t...ihar-etti-gundem-2324752/
Bir sümüklü kız için değermi.
ayak yapmış afedersiniz o. çocuğu.

edit; olum bebe ayak yapmış ölmemiş yani tiyatroymuş şakacıktanmış ibnelik olsun diye şeetmiş. intihar yok yani.
Kekleme videosu olduğu düşünülen ancak maalesef gerçekten canlı facebook yayınında intihar eden genç.

Resmi haber;

http://www.ellek.bel.tr/h...-ailesinin-aci-kaybi.html
tam 2 saattir facebook profilinde gezindigim eleman.
Canlı yayında intihar etmiş de komşusu gelmiş kapatmış videoyu falan nasıl bir komşudur ki hiç şok olup tepki vermiyor sessiz sedasız gelip kapatıyor?
Şehitlere uzulmuyorsuunuz bu kadar diyen de var.
inanmayan da var inanan da var.
Ölen(!) bir gencin arkasından sallayan da var.
bilmiyorum içimden bir ses gençlik hevesi diyor, bir türlü vazgeçemediği aşkı elif'i belki bu şekilde kandirabilir diye düşünmüş olabilir ki umarım öyledir.
(bkz: canlıyayındaintiharedençocuk)
işte bana neden facebook'u kapattın diyen arkadaşlar cevabı burada çok uzak da arama. Böyle insanlar gördükçe sosyal medya dan iyice soğudum. daha 22 yaşında ne derdin vardı be çocuğum. ergence bir hareket. ama ALLAH rahmet eylesin kardeşim.
bir mehmet pişkin değildir.
Cocugun bakislari bile herseyi acikliyor.
Facebook profilinde gezindim işinde gucunde ekmegini cikartan fotograflarinda hep gulumseyen yine de herseyden mutlu olan bi tipe benziyodu.
Acaba bi kiza mi acildi da kiz bunu tersledi ezikledi pis fakir diyerek dalga mi gecti bilemiyorum.
Belki de bi kiza platonik asikti cirkinde degil halbuki eli yuzu duzgun cocuk temiz birine benziyo yazik olmus.
Ne yasadigini bilmiyoruz.
Allah rahmet eylesin.
Facebook üzerinden canlı yayınla intihar etmiş kişidir. Her şeyden evvel intiharın ölüp kurtulmak olmadığını da göstermiştir aslında bilmeden. Ölüm sonrası o böğürmelee kan kusmalar.. Tarifi yok ailesine başsağlığı dilerim.
Annesiz ve babasız büyümüş, alın teriyle işçi olarak hayatını sürdürmeye çalışmış bir gençtir. Psikolojisi insanlar ve hayat şartları yüzünden tecavüze uğramış, bir kadına aşık olmuş ve terkedilmiştir. Facebook üzerinden yaptığı bir canlı yayında intihar etmiştir. Videoda intihar anından sonra düşen telefonuna ulaşmaya çalışmış, ulaşamamıştır. Sonrasında ise kan kusma sesleri gelmektedir... Henüz çok genç, çok masum bir delikanlıydı. Üzülüyor insan, gerçekten üzülüyor... Evet yaptığı doğru değil, sağlıklı bir bireyin yapacağı bir şey değil ama hayatı aşktan ibaret sanıyordu Erdoğan... kim bilir belki anne sevgisinden kalan eksikliği bir kadında bulunca hayatı o kadarcık zannetmişti. Belki bizimkiler gibi kocaman hayalleri yoktu sıcak bir yuva sevdiği ve çocuğu tek hayaliydi. Binlerce belki kalabilir ama olayın en acı tarafı videonun altına yapılan yorumlarda dalga geçen, küfür eden, eğlenen 'yeni' nesil. Ya ölümü video oyunlarındaki gibi sanıyorlar ya da ruhsuz ve kalpsiz olarak yetiştirdik onları...Mehmet Pişkin'den daha çok üzdü beni... Mehmet hayatı dolu dolu yaşamıştı ve doyuma ulaşmıştı, artık hayattan zevk alamıyordu. Erdoğan henüz hayata başlayamamıştı henüz bebekken ailesinden mahrum kalarak eksikliği artmıştı. Ne diyelim unutmamak gerek her acı bir gün biter...
Canına kıydın gittin. Unutulupta gittin be bilader deydi mi ?
ismini görünce duygulandım.

Değdi mi be kardeşim canına kıymaya.
dün akşam aklıma geldi nedense. yaptığı elbette yanlış bir şey ama o hepimiz gibi değil; bizler evimizde, sıcak odalarımızın içerisinde her şey elimizin altında zaman geçiriyorken ve buna rağmen hayattan şikayet ediyorken, bazen sırf sevmediğimiz yemeği yaptı diye annemizle kavga ediyor, sırf bizden 3-5 şey istedi diye bize emek veren büyüklerimizi tersliyorken o annesiz babasız bir ortamda büyüyüp hayata çok erken yaşta atılmış bir genç, büyük ihtimalle çocukluktan beri görmediği anne şefkatini buldu kızda, bilemiyorum. bence her şey gelip geçicidir, benim dünyam da hayallerim de büyüktür ama o? büyük ihtimalle çocukluktan beri ekmek için çalışmış bir genç, dünyası ufak, belki de tek hayali sıcak bir evde sevdiği ile yaşamak ama güvendiği kız da onu 20 gün sonra terk ediyor. zaten temeli güçsüz bir binaya benzeyen dünyası çabucak paramparça oluyor ve sonunda video kaydını açıp son veriyor yaşamına. doğru mu? yanlış. hayatta her şeye rağmen güçlü kalmak lazım. siyahlıklar olacak, beyazlıklar olacak ama hepimiz yaşıyoruz bir şekilde iyi yada kötü. en dertsizinde de vardır dert, en dertlisinde de. hayatın gerçeği bunlar.

yapmasaydın keşke.

edit: ayrıca değinmek istediğim bir nokta da müzikler. özellikle genç yaşlarda müzikler insanın görüşlerini, düşünce yapısını şekillendirebiliyor. grup yorum dinleyen bir genç çok çabuk solcu yada atilla yılmaz dinleyen bir genç çok çabuk sağcı olabiliyor mesela. müziğin zararsız bir uyuşturucu olduğunu düşünürüm hep, insana birkaç dakikalığında aslında olmayan şeyleri hissettirebilecek bir gücü vardır. aslında olmayan duygularınızı aşırı bir şekilde hissedebilirsiniz. bu yaşlarda ebeveynlerin çocuklarının dinledikleri çocuklara da göz ucuyla dikkat etmesi lazım bana kalırsa.
güncel Önemli Başlıklar