bugün

(bkz: carlito s way)
(bkz: rte nin time a kapak olması/#13707639)
ing; beraber yürüdük biz bu yollarda.
(bkz: subway)
kapaktaki fotoğrafla inşa edilen şey arasındaki tezatlık leman'a kapak olacak ironiye sahip olduğundan ilk görüşte şaka zannedilen durum.* yani laik, demokratik ve komşularıyla dost bir millet inşa eden kişi mustafa kemal atatürk olduğundan eğer şaka değilse huntington'ın medeniyetler çatışması'nda gösterdiği yolun küresel medyadaki uygulamasıdır.

--spoiler--
Batı'nın laik ve demokratik düzeninde yeterince deneyim kazanmış olan Türkiye, artık islam aleminin lideri olabilir. Ama bunu yapması için, Rusya'da Lenin'in reddededildiğinden daha şiddetle Atatürk'ün mirasını yadsımalıdır. Bu ise ancak hem siyasal hem de dinsel açıdan meşruiyet sahibi olan üstelik de Atatürk kalibresinde (terim Huntington'undur) bir lider tarafından gerçekleştirilebilir.
--spoiler--

daha fazlası için;
(bkz: yeni emperyalizm huntington ve eleştirisi)
time'ın son sayısının kapak yazısı. amaçları türkiye'yi gazlamak mı, yoksa gerçekten gücü görüp mü yaptılar bilinmez. aynı kapağa, ülkemizden daha önce atatürk 2 defa, 1 defa inönü ve bir kez de adnan menderes konulmuş.
Ulan ibnelik olsun da ne olursa olsun..Adam time dergisine kapak olmuş hala götün götün konuşanlar var.Atatürk de time dergisine kapak olmuştu ona ne diyeceksiniz?

(bkz: time dergisi kapaginda erdogan erdogan s way)
arap yarımadasında sürdürülen bir abd yapımı savaş hazırlığının parçasıdır bu yazı. aynı gün müslüman kardeşlerin "girecekse türkiye girsin" diye açıklama yapması da manidardır.

2012'ye hazır mısınız?
(bkz: turkey s pro-islamic leader)
(bkz: highway to hell)
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.