bugün

sanatçı

" Bu toplumun temel sorunları, yaşayış biçimleri ve üretimi benim kendi içine var olmamı sağlayacak olanakları sunuyor ve ben bunun için Türkiye'deyim; tercihimi bu yönde kullandım... " diyor.

güney türküleri albümü halk müziği sevenler tarafından dinlenmelidir..
anamurludur.güney türküleri söyler. mutlaka dinlenmelidir.ezgileri insanı bir anda bozyazıda sahilde hissettiriverir.
hacel obasını bir söyler pir söyler..
http://www.erdalguney.com adresinde hakkında detaylı bilgi bulunabilecek olan güzelim sesli insan.

(bkz: saklımdasın)
Aşkiya, Güney Üçlemesi, Güney Türküleri ve Yakımlar olmak üzere toplam dört albümü bulunmaktadır. Ayrıca, Hilmi Yarayıcı ile birlikte Unutulmayanlar, Hatırla Sevgili gibi bir çok dizi film ve sinema filminin müziklerini yapmıştır.insanın hayatını Erdal Güney' den öncesi ve sonrası şeklinde ikiye ayırabilme yeteneğine sahiptir. Genelde Ali Asker ile konser vermektedir.
hasret başta isimli harikulade parçayı seslendiren ses sanatçısı.
türk halk müziği'nin en iyi sanatçılarından biridir.albümleri, aşkıya, köprüler, güney türküleri, yakımlar bir çok sinema filmi ve dizi müziği'ne imza atmış sanatçı.
akdenizli müzisyen.hatırla sevgili dizisinin müziği ile biliniyor şu aralar.ama onun müzik dünyası ile tanışıklığı çok gerilere dayanıyor.ilk güney türküleri ile tanıdık ve sevdik kendilerini.akdeniz türkülerini gitarla icra eder,lise yıllarında abuk sabuk hatunlara aşık olmamıza neden olurdu.*müziğin dışında iyi de bir arkeologdur kendisi.
hatırla sevgili dizi müzikleri ile tanıdığımız güzel sesli insan.
ud, bağlama, gitar ve bir daha çok telli müzik enstrumanını mükemmel güzellikte çalan, arkeoloji eğitimi almış ve bu mesleği hala icra etmekte olan, sanatçı kompleksinden uzak, konserinde kendisine en ön sıradan eşlik eden bana konser çıkışında "yapmış olduğun back vokal için çok teşekkür ederim, saklımdasın konserlerde hep eksik kalıyordu, bunu da sen doldurmuş oldun" diyerek kendisine armağan edilen çiçekleri verecek kadar paylaşımcı böylesi güzel ve sıcak bir insandır.

en son olarak sesini elveda rumeli'nin dizi müzikleri albümünde
bozdoğan adlı şarkıda dinlemek mümkündür.
hüzün insanı. güzel insan.
sana güzel sevda demek derse, bilin ki aşk ordadır. mersinli kadife sesli sanatçı.
Dinlediğinizde anıların üstünüze doğru hücum ettiğini hissettiren bir sanatçı.
duygu yüklü sesi olan hakan yeşilyurt gibi söyleyen şarkıcı,sanatçı.
http://www.youtube.com/wa...GlIEU&feature=related
gerçek sanatçıdır.sesi ile beni benden almıştır.alkışı fazlasıyla haketmiştir.bıçak sırtı adlı şarkısını dinleminizi şiddetle öneririm
Güney üçlemesi adlı eseri muazzamdır. "Köprüler" adlı albümde ayrıca yerini almıştır.
http://www.youtube.com/watch?v=TEFYKaz9J8o

(bkz: bu akşam itibari ile sardım bu parçaya)
ey kas-i kemanim,bülbül-ü seydam...
http://www.youtube.com/watch?v=Pl9kpxNk_ng&feature=related
güzel adamdır, yüreği güzeldir bir kere.

geç gelen altın portakal ödülleri'nde, zülfü livaneli'nin sürü filmi ile kazandığı ödülü erdal güney teslim almıştır; duygulandım izlerken.
kıymeti bilinmeyen gerçek sanatçı.
zırtapoz insanların başlıklarında sayfalar taştığını görüp, buraya girince değerinin ancak öldükten sonra anlaşılacağını anladığım bambaşka bir adamdır. hayattayken hak ettiği değeri göremeyen, yitip giden birçok değer gibi.
sesinde ki duyguyu size bir başkası veremez, onu dinledikten sonra günler boyunca bir başkasını dinlemek istemezsiniz, sizi tutar ve bağlar. kimse onun kadar (bkz: sana güzel sevda demek) diyemez, kimse (bkz: dalgakıran) ı onun kadar güzel söyleyemez.
(bkz: saklımdasın) (bkz: sevdamız bir uzun bakış) (bkz: bir kıyıdayım) (bkz: bir kara sevda) (bkz: bıçak sırtı) (bkz: geçmişten geleceğe) (bkz: ölmedi aşklar) (bkz: kaşı kemanım) (bkz: ala gözde ala ben) (bkz: aşk elinden) daha niceleri, dinleyin, anlayın.
(bkz: barış güney)
körler sağırlar birbirini ağırlarken çok az farkedilen sanatçıdır. Özür dilerim usta seni yeni tanıdğım için.
aldimi sazi eline yeri gogu inletebilecek turden calar, olmeden once degeri anlasilsaydi iyidi .