bugün

entry kelimesi bilgisayar dünyasına bill gates tarafından girmiştir. microsoft uzmanları msn messenger projesi sürerken bill gates'e "msn messenger'da yorum kısmına ne ad verelim?" diye sorduklarında "ne bileyim amk entry deyin." diyerek bu kelimenin hafızalara kazınmasına yol açmıştır.
itü sözlük te giri olarak kullanılan ingilizce sözcüktür.
Benjm bugun 4/5tane entry im silindi. Acaba neden?
sözlüklerde her biri ayrı bir koda sahip, farklı konularda farklı yazarlarca ve ya aynı konuda farklı yazarlarca girilen. ancak aynı konuda aynı yazarca girilnesi pek hoş görülmeyen şey.
Teknik olarak da 'log' olarak nitelendirilir.
başlık nasıl açıyoz yeniyim. lütfen biri yazsın.
sözlük jargonunda, sözlüğe girilen her düşünce parçacığıdır dersek yanılmış olmayız efendim. Ayrıca çaylaklık sürecinde, ne olduğu öğrenilmesi gereken ilk kelimedir.
Türkçeye giriş, girdi olarak çevrilmekle birlikte, dilimizin kısır kalmasına hizmet eden kelimelerden biridir.
Enter girmek demek kelime kökünü ordan alır ve enter kelimesinin entr şeklindeki kombinasyonuna y denen sümüklü de katılır ve entry oluşur, entry girdi demektir.
Türkçe karşılığı olmasına rağmen kullanımı daha çok tercih edilen kelime.
40 karakterden fazla girmelisiniz diyor ya caylakloktan kurtulmak icin. Lanet olsun bu sene universiteye baslayacagim hayirlisiynan eksi'de merak ettigim bir konu hakkinda bilgi alabilmek icin birine mesaj atmam gerek şu cektigim eziyete bak. Evet 40 harf oldu herhalde, bye.
Sabah ezanı ve saba makamı.
sözlüğe girilen yazı.
(bkz: entiri)
(bkz: budur)
budur. nokta.
Türkçe karşılığı ''giriş,girdi'' anlamlarına gelen sözcük.
Entry budur.
(bkz: giri)
entry sendir bendir, bakkal hasan Amcadır, köşedeki manavdır, bayramda eli örülen komşu teyzedir, içimizden biridir.
Adam degildir.
giriş anlamına gelir sanırsam.
o zaman türkçesini kullanalım,
entry yerine yazıya giriş yaptım deriz.
Çoğunlukla "entry" kelimesini yazmak saçma geldiğinden sorguladığım düşünce. Entry yerine "ileti" demeyi tercih ediyorum. Ama bu kötü denilen kişiye benim de kötü diye hitap etmem gibi anlam açısından anlaşılır olsun diye entry diyoruz işte...
Minimum 7 karakterle girilen şey.
0 ila 6 karaktere entry nerde diyor.
Entry tanımlama sorunsalı.

Entry bir olgu hakkında fikir tanımlaması.
güncel Önemli Başlıklar