bugün

bir cümle ya da kelimenin kendimize göre anlamını paylaşmamıza entry denir.
(bkz: bana göre budur)
koparmış yazardır. lan hala gülüyorum yaa!!**
(#12113461)
bu bu bu fazlası yok işte.
ingilizce bilmeyenin anlamayacağı, uludağ sözlük yöneticilerinin neden türkçesini kullanmadığını merak ettiğim, "girdi" anlamına gelen ingilizce bir kelimedir..
ilk entry'nin nereye yazılacağını bilmemek, çaylak olduğunu kabul etmektir.
(#12351751) bebeklere sahip çıktığını düşünen ama maalesef bu entry de saçmalamış bir yazarımız.
neden diye sorduğum kelime.
moderatörlerin kafasına eseni sildiği yazılardır.
bugün girilmemeliymiş.
kendi tarafına çarpılıp yontularak değerlendirilen ifadelerdir. entry bakış açısıyla bakacak olursak bir gemide kaptanken öteki gemide miço olmak gibi birşey.bu arada fikir özgürlüğüne saygımız sonsuz.
Benim, çaylaklıktan kurtulabilmem için yazmam gereken girdidir.
yeni üyelerin en az on adet girmek zorunda olduğu cümlecikler.
gündüz sözlükte beğenilmeyen, sabaha karşı beğenilen girdilerimdir.
bir çok sözlüğün ve uludağ sözlüğün de ayıplarından biridir. türkçe karşılığı varken entry sözcüğünün kullanılmasını bütün sözlük uleması bir araya gelse mantıklı şekilde izah edemez. gerçeten ayıptır. komiktir de. madem bu sözcüğü seçtin bari türkçeleştir be sözlük. sondaki y yi i yap mesela. kelime yabancı yazılışı da yabancı, okunuşu kafamıza göre. içinde entry geçen cümle kurunca daha da komik oluyor. yabancı ve de yabancı dilde ki gibi yazılan bir kelime sonra türkçe bir kelime falan saçma sapan yani. özel isim mi ki bu aynen alıp kullanmak zorundasın.
Sozlugun icine girdigimiz seyler. bizden cikip sozluge girenler.
nasil girdim ama?
Bazı yazarların girdiği tek şey.
Vay efendim subjektif olmayacakmış.. Madem objektiflik entrylerde sart, neden + ve - butonları koyuyorsun derler adama.
Çaylak olmam dolayısıyla benim şu an girmem gereken şey ama öyle hadi entry gir deyince de insanın aklına pek birşey gelmiyor hani...
girilen bir şey. girmiş olalım.
girilen şey.
şu an okuduğunuz yazıdır.
ilk entrymin ne olması gerektiğine dair cümleler dizesi bulamayıp, akabinde yazmış olduğum ilk ileti.
girdi olarak da bilinir. Hakkında iğrenç espriler de yapılabilir.
Entry kime entry gibi.
ne idüğü belirsiz kelime. Biraz eksik kalmış ama şimdi başka bi kelime de olmaz gibi baktım da.
daha önce herhangi bir konu hakkında ya da herhangi bir başlık altına girdiğin entry olup olmadığını taratamıyorsun. bir başlığa entry girdiğini hatırlıyorsan bile arayıp bulmak zor olabiliyor bazen çünkü o entry'yi doğrudan getiren bir eklenti yok.

örneğin; ben 'galatasaray' başlığına entry girdiysem bunu görmeliyim, yazdığım şeyleri tekrar yazmamak için.
sözlük yönetimi bu konu ile ilgili çalışma yapabilir, eklenti oluşturabilir.