bugün

entry girme esnasında, dur lan bu böyle mi yazılıyordu ki deyip yeni sekmeden google'u açıp doğrusunu arama durumu.
daha kısa ve kullanışlı bir yolu da, başlık kısmına söz konusu kelimeyi yazıp, ara butonuna basmaktır. fakat sakın ola ki enter veya getir'e basmayınız. yoksa yazdıklarınız gider alim allah. neyse işte eğer doğruysa kenarda çıkar. yanlışsa da çıkıyor bazen. sonra sağ tıklayıp farklı sekmede aç dersiniz. eğer doğrusuysa açıklanır. yanlışsa bilmemnenin yanlış yazılmış halidir der ve sizi düzeltir. eğer ki böyle bir başlıklar kombinasyonu yoksa, google'dan araştırılabilinir. sonra da gelip sözlüğe yazılır ki sözlük gelişsin.
tdk dan bakmak daha mantıklı bir harekettir. *
(bkz: ne googlemış be arkadaş!)
türkçeyi iyi kullanma yönünde yapılan gayret
google chrome kullanılarak vazgeçilebilecek hareket.
(bkz: google u açıp)
Kurnaz yazarlıktır.
google chrome kullanmamakla doğru orantılıdır. inanmazsın hatalı kelimelerin altını kendiliğinden çiziyor vallah. aa bak "vallah" kelimesini de çizdi. aaa "aa" kelimesini de çizdi, durduramıyorum lan.
kendisine gelen rötuş isteklerini en aza indirme çabasında olan yazarın başvurduğu yoldur. *
yaptığı işe ve kendini okuyacak kişiye saygı duyan yazar eylemidir. takdir edilesidir.
zamanla kişinin , ımla kurallarındaki eksıklıklerını gıdermesı acısından olumlu bır yaklaşım..eğitici, öğretici..
dersi derste dinlemeyen kişilerin yardım aracı. dinleseydiniz türkçe derslerini böyle şeyler olmucaktı.
google sizi saçma sapan bi siteye de yönlendirebileceğinden en iyisi tdk nın sitesine girip bakmaktır. yaparım ara sıra.
moderatörlerin entrylerini silik klasörüne yollamasından bıkmış yazarın yapacağı eylemdir.
(bkz: bağlaç olan de)
bazen yaptığım şey. kelimenin doğru yazılışı vb. türkçeyle pek aram yok nedense.
Herkes yapmalı bence bunda gücenecek bir şey yok. Ben de yaparım girdikten sonra bile gözüme çarparsa düzeltirim.
bazı kelimelerin anlamına bile bakarım sorumluluk sahibi birey hareketidir son derece akıllıca bir harekettir.
öküz derecede türkçeye sahip olmaktır. evet, öküzsünüz amk.