bugün

akp'li velilerin yediği nanedir.

kız engelli diye aileler çocuklarını okula göndermeme kararı almış. ta sülalenizi sikeyim sizin. senin yetiştireceğin çocuk ne boka yarar lan?

http://www.sabah.com.tr/a...elen-sinifta-yalniz-kaldi
en adi orospu cocuklugudur. ulan serefsizler yarin bir gün senin çocuğunun basina bir şey gelmeyeceği ne malum? empati yapamayan vicdansiz mahlukatlar. küçücük çocukları da yanlış egitiyorlar. ek olarak: orospu cocugusunuz.
Iyi olmuştur.

Beyinden engelli akepeliler vebalıdan beterdir zira. Yavrucak temiz kalsın. Onların sloganı belli.

- kirlenmek güzeldir!
yanlı yapılmış bir haberdir.

http://www.youtube.com/watch?v=1wJltM2ynfU
ülkemizde özel eğitim almak için %40 engelli raporunuz olması gerekiyor, selen %30 zihinsel engelli bir çocuk ve muhtemelen özel eğitim alması lazım ancak kaynaştırma sınıfına konulmuş. selen'e de sınıf arkadaşlarına da çok üzüldüm, sosyal devlet hizmetlerini gökten zembille indirmeye çalışınca böyle oluyor işte.
ya biri şu zihniyeti bi temiz siksin ya başka bi sey demiyorum. insanlıktan nasip sıfır !

gelsin ben onu insanların arasında okula gönderirim diyeceğim can parçasıdır.

edit: zihniyetten kastım herhangi bir partiyle bağlı değildir.
yazik lan, hic mi vicdan kalmadi? en değerli kizdir.
yukarıda ilgili videonun linki verilmiş. açıp bir izlense anlaşılacak aslında. haberde minik kızın fiziksel engelli olduğu söyleniyor ancak fiziksel engel diğer öğrencilerle bir problem ortaya koymaz. yanlış bilgi içeriyor zira selen zihinsel engelli.

eğitimle içli dışlı olan herkes biliyor ki sınıflarda kaynaştırma öğrencileri vardır. bugüne dek karşılaştığım veliler içerisinde bu çocukları hor görenine, çocuğuyla aynı ortamda olmasını istemeyene rastlamadım.

videoda bir veli konuşuyor. diyor ki: benim çocuğum hem zihinsel hem fiziksel engelli. yan sınıfta okuyor fakat okula gitmek istemiyor. korkuyor. çünkü fiziksel olarak şiddete maruz kalıyor. ben çocuğuma karşı olumsuz bir tutumla karşılaşmadım.

anlaşılan şu ki bu minik kızın sergilediği davranışlar arkadaşlarına zarar verici nitelikte. elbette ki elinde değil, bilmeden yapıyor. burada suçlu ne çocuklarının zarar görmemesini isteyen veliler ne de selen. en suçsuz da bu çocuk zaten. suçlu engelli bir çocuğun kendini rahat hissedemeyeceği, anormal olarak hissedeceği, diğer öğrencilerle anlaşamayacağı bir ortama koyan sistem.

kaynaştırma öğrencilerinin amacı sadece engelli çocuğu topluma alıştırmak değil, bizlerin çocuklarının da engelli bir vatandaş gördüğünde normal tepkiler verebilmesini sağlamak. zira ülkemizde ne engellilere yönelik düzenlemeler var ne evden çıkabiliyorlar ne hayatlarını idame ettirebiliyorlar. hepsi toplumdan izole olmuş bir şekilde ailesine bağımlı olarak yaşıyor. bunun önüne geçmek için oluşturulan sistem tam tersi bir duruma yol açıyorsa bunu sorgulamak lazım.
daha 7-8 yaşında olmasına rağmen aptallar yüzünden mağdur olmuş kızdır.

hele sebebine de bakın: kız engelli diye okul öteki öğrencilerden fazla ilgi gösteriyormuş. demek ki kız bir de kaynaştırma öğrencisi falan olsa okulun ağzına sıçacak bu veliler.

hay ben böyle zihniyetin...
http://www.youtube.com/watch?v=1wJltM2ynfU kızın engeli fiziksel değil zihinsel vede üstelik kızın saldırganlık eğilimi var.sınıfındaki arkadaşlarına sürekli şiddet uyguluyormuş.bir arkadaşının gözünü çıkarmasına ramak kalmış. yan sınıfındaki zihinsel engelli kızın velisi bile selen'in şiddetinden şikayetçi ise ortada selenden kaynaklanan bir problem var demektir.

yukarıdaki videonun 19 ila 24. saniyesini izlerseniz kızın nasıl okul kapısını çekiştirdiğinden saldırganlık eğilimini fark edersiniz.

büyük bir ihtimalle öğretmende selen'i durdurmada yetersiz kalıyor.belli ki selen'de kaynaştırma eğtimine uygun değil.bir velinin dediği gibi selen'e de yazık diğer çocuklara'da.aynı durum benimde çocuğumun kardeşimin vs.. başına gelse bende bu şekilde tepki gösterirdim.belli ki selen'in aileside çocuklarının okuldan alınması gerektiğini kabullenemiyor vede olayda galiba ailenin istismarı var.bu tip çocuklar akranlarından daha güçlü olduklarından ve olayları tam idrak edemediğinden arkadaşlarına çok ağır zararlar verebilir hatta ölümle bile sonuçlanabilir.

bende 8. sınıfta zihinsel engelli bir çocukla aynı sınıfta okudum.sınıf arkadaşım selen'in aksine gayet uysal bir çocuktu,hatta uzak olan evine kendi gidip geliyordu.her engelli çocuk aynı uysallıkta aynı seviyede,kaynaştırma eğtimine uygun olmaz.buradaki en büyük işgüzarlık yanlı haber sitesinin.
utanılacak durum. gözlerim doluyor sözlük. ulan temiz ve sıcak kanlılığı ile bilinen insanlardan oluşan bu toplum nasıl bu hale geldi. nasıl bu kadar vurdumduymaz insanlar çıktı içimizden...
insanı insanlığından utandıran binlerce olaydan biri.
yazık ki ne yazık. ama daha umudumu yitirmedim çünkü %70 engelli çocuğa altı üstü ayakkabı bağlamayı öğrettiği için sevincinden ağlayan özel eğitim öğretmeni alkıştan sınıfı inleten onlarca veli gördüm.
Yazılanları okuduğum kadarıyla kızın saldırgan tavırları olduğu ve diğer çocuklara zarar verdiği yazılmış. Eğer durum bu ise diğer ebeveynlerin istekleri göz önünde bulundurulmamıs ve onlar protesto yapmaya itilmis olabilir. Bu durum da onlara haksizsiniz diyemeyiz çünkü çocukları okula gitmek istemeyebilir ve eğitimden soguyabilir. Durum yazıldığı gibi değil de yansitildildigi gibiyse o zaman vah ülkemin insanlarına empati yoksunlugu ne dereceye varmış denebilir.
Nasıl bir ülke olduk biz eski yillardan eser yok.
dün itü sözlük'te dünün en beğenilen entrysi "7 yaşındaki kızı üzen zihniyet" başlığının sahibi oldu. peki kim bu? kızın babası olabilir mi?

https://www.itusozluk.com...%FCzen+zihniyet/@13401027

eğer ki gerçekten babasıysa, nasıl canı yandığını görebiliyoruz.
bu arada o velilerin amk.