Depremi, tsunamisi, yangını, seli bitmeyen doğal afetler ülkesi.
Ekonomik, siyasi, dini yaşadığı sorunlar da cabası.

Allah her yerden vurmuş tövbeler olsun!
yıllarca "komando dragonu" sandığım "comodo dragon"u adlı yaşayan en büyük kertenkelenin memleketi.
bu ülkede küçük çocukların başları okşanmaz. Zekalarının gelişmeyeceğine inanırlar.
Eski hollanda sömürgesi.
10 gündür otelde tatil modunda vs değil birebir halkın içinde bulunduğum, bir 9 gün daha bulunacağım ülke, bilgi almak isteyen Olursa seve seve yardımcı olurum.
bu ülkede 1900lerin başında adalardan birindeki devasa bir volkan patlar, 36000 kişinin ölümüne yol açan bu patlama kaç kilometre öteden duyulur biliyo' musunuz sevgili uuserler... * * * *, sözkonusu patlamalar tam 3500 km öteden duyulur, ki bu ayrıca adnan hoca'nın alimliğinin ve sakalı olduğunun ıspatıdır... *
1 haftadır limanında bulunduğum asya ülkesi. dünyanın en kalabalık nüfuslu bu müslüman ülkesi hakkında izlenimlerime gelirsek;

ilk olarak bizim gibi beyaz tenli insanlar burda rock stardan farksız. gittiğiniz her yerde odak noktası oluyorsunuz. herkes size bakıyor. kızlar gelip sizle resim çekiliyor. bir avm ye olurda girderseniz dört bir yanınızın kızlar tarafından çevrili olup hunharca kesildiğinizi fark edersiniz. bu aslında başta güzel gelsede bir süre sonra ciddi anlamda utanma ve rahatsız olmaya neden oluyor. tinder gibi bir uygulamaya sahip iseniz günde en az yarısı cinsel içerikli 10 mesaj almanız gayet sıradan. sonuç olarak burda kızlar teklif ediyor ve hatta taciz ediyor.

müslüman bir ülke ancak burada müslümanlık biraz farklı. misal müslüman kızların hepsi hem başörtü takıyor, hem takmıyor. bu ayrım neye ve nereye göre hala anlamış değilim. çarşaflı bacılar barlarda takılıyor. bir müslüman olarak çarşafa garezim yok ancak barda ne işi var. yani burda müslümanlık kavramı baya esnek geldi gözüme.

ülke ucuz ancak turiste her şey 2 katı pahalı tabi. kısaca anlatabileceğim izlenimlerim bu kadar.
Sevdiğim bir ülke buraya yerleşmek istiyorum.
mastürbasyon yasağı gibi saçma kuralları olan ülke. bu ne biçim iştir? bu ne baskıcılıktır? bu ne dinde zorlama yoktur ama islamda vardırcılıktır?

(bkz: allah akıl fikir versin)
eski atlaslarda indonezya diye geçen ülkedir azizim. ben de şaşırdım.
Pandora'da avatar bedende gibi hissetmeme sebep olan ülkedir. Gidecekler için tavsiyem tereddüt etmeden gitmeleridir. Hayatımın en güzel 20 gününü orada yaşadım, her attığım adım, yediğim, gördüğüm, duyduğum herşey o kadar farklıydı ki... internette okuduğunuz şeylerle sakın önyargı yapmayın, oranın insanında gördüğüm nezaketi ve doğallığı hiçbir yerde görmedim ben, insanlar genel olarak relax bir haldeler, koskoca trafiği elinizle durdurup geçiyorsunuz kimse kornaya bile basmıyor. Hava her zaman sıcak, titrediğim soğuklar da gördüm ama oralar cidden yüksek yerlerdi, ülkede iki mevsim var yağmurlu yaz ve yağmursuz yaz, ben yağmur mevsiminde gittim son günlerime doğru 2 gün hiç durmadan kovadan dökülür gibi yağdığı da oldu hatta bir tanesine yogyakarta'da motorda yakalandık çantamdaki pasaportuma kadar ıslandım. Burada bırakayım editleyeceğim daha sonra
bir şeyi işaret ederken elleriyle değil ayaklarıyla gösterirler.
halkı çok fakir fakat bir okadar da internettin çok yaygın olduğu bir ülke.
Büyük doğal felaketlerin meydana geldiği ülke. Tsunami sırasında konser varmış ve tsunami bütün konser alanını yutmuş. Felaket...
hiç şüphesiz ki sözlükte bir arkadaşımızın yedinci zevcesinin memleketi. şu sıralar zevceleri ülkesine dönmüş, yazar arkadaşımız da sözlükten yeni hatun arayışına çıkmış bile.