bugün

final ve vize döneminde, dalga geçilen kitle tarafından g.tünden ayrılınmayacak olan kişidir.
isterse sınıf birincisi olsun. mezun olduğunuzda aynı işsizler kervanında yer alırsınız. *
üniversitedeyse bunlar; birde çan sistemi varsa vay halinizedir.
Gelecekte çocuklarının "annecim, babacım üniversitedeyken neler yapardınız" sorularına yanıt veremeyecek olan, "A-sosyal" olmakla birlikte "Anti-sosyal" de olabilen bir üniversite öğrencisi türüdür. Genellikle bir başka sınıfın en ön sırasında oturup not tutan insanlarla birleştirirler hayatlarını. Çocukları ise "en önde oturup not tutma akımına tepki olarak doğar" inadına en arkada otururlar.
butun derslerde bunu yapip komitede ortalamanin altinda kaliyosa suratina tekme atilasi insandir. 90 aliyosa da notlari fotokopiye biraksin sevaptir...
sınav zamanı defterinden sayısız fotokopi çekilecek öğrencidir.
vize zamanları -lan su çocuğa çok kıl oluyorum indirelim şunu denen kişidir..
sınav zamanı defterlerinin folloş olacağı öğrencidir.
hedeflerine herkesten daha bağlı bir öğrencidir.
en ön sırada oturup sürekli tahtaya kalkan öğrenciden daha çekilesidir. *
kendisiyle aranın sıkı tutulması gerekir. zira final zamanı o insana ihtiyaç duyulacaktır.
hocanın "günaydın" cümlesini dahi not ettiklerinden ürktüklerimdir. hayır nasıl bu kadar randımanlı not tutulur anlamış değilim. 14 senedir okuyorum, hala böylesine istikrarlı not tutmuşluğum yoktur. not tutmak işte adı üzerinde, kopyalamak değil yapıştırmak değil. bilgisayar mantığı neden genç?
çalışkan olmaya aday öğrencidir. bir diğer ihtimal hocanın mikrofon kullanmamasıdır.
çalışmayı seven bir öğrencidir..ancak sürekli not tutması onu dersi dinlemekten alıkoymaktadır..işi abartmaması lazım gelendir.
arka sırada oturup muhabbet eden öğrenciyle aynı sınıftadır.
arkada oturup, sohbetini edip, notunu tutan ve göze batmayı sevmeyen öğrenciye işe yaramaz damgasını vurduran öğrencidir.

(bkz: gene göze batmışız)
Haindir, kahpedir.
vize final zamanı not vermeyen öğrencidir.
sınav anında katiyen cevapları göstermez.
(bkz: inek) *
birde bunların her zaman en arkaya oturmaya meraklı olanları* da vardır. yanına 3 5 kafadar daha bulup muhabbet makara eşliğinde ders dinleyenleride vardır ve bu arkadaşlar 2 yıllık üniversiteyi 4 senede bitirirler.* *
çaktırmadan arkadaşlık kurmak için çok çabaladığım öğrencidir.
bir iki gün konuşuruz. sonra o bize gelir, ben onlara ders çalışmaya giderim.
ama bi süre sonra koparız.
zekiler lan bunlar.
baktı ki sürekli notlarını istiyorum; hemen gardını aldı defterleri, kitaplarıyla.
n'olur lan benimle de arkadaş olsanız?
öğretmenler tarafından örnek öğrenci olarak tanıtılır.
olmazsa olmazlarımızdır.
her zaman kazanan kişi olduğu kaçınılmazdır.