bugün

insanların en çok görmek istedikleri, ülke, il, köy, mekan, yapıt v.s yerleri anlatan konudur.
bartın - amasra

machu picchu

disneyland.

barcelona.
lure müzesi,
red light caddesi,
october fest ortamı,
herhangi bir okyanusta yüzmek.
Kısaca heryer,özelde kudüs hicaz iran sibirya,wudang dağı
irlanda - iskoçya - ingiltere - polonya.
boğaz manzarası ama boğaziçi üniversitesinin yurdundan, kendi odanda.
O kadar çok var ki.
barcelona ve gaudi nin yaptığı her şey. yaptığı her şeyin yaşanabilir ve dokunulabilir sanat eserleri olması çok heyecan verici. müzeye gidip bakmalık değil.
Her türkte olduğu gibi iskandinav toprakları bunun yanınd küba haiti meksika kanada doğu afrika nepal gibi ülkeleride turistik gezi amaçlı bir süre yaşamayı hayal ederim.
insan severse onu her yerde görmek ister. O yoksa hiçbir yer. Çokta sikimde neyse.
Uludağ sözlüğün kamera arkasını.
Yer değil de kuzey ışıkları'nı görmeyi çok arzuluyorum.
Mısır piramitleri.
Belgradi gormek istiyorum.Airbnb ile soyle 10 gunluk ev kiralasam once. Sava nehrindeki adaya gitmek, Tuna nehrini seyretmek,knez mihaylovskide yurumek ve hediyelikler almak,kalemegdanda gun batisini izlemek. Ogrenilen 3 5 kelime Sirpca ve Sirpcaya gecmis Turkce kelimeler ile cumle kurmak istiyorum.Tesla muzesindeki elektrik sovunu izlemek askeri muzedeki alman tanklarinin onunde fotograf cekilmek istiyorum belki muzede Turklerden kalan birseyler,hatta sansli isem Midhat Pasanin Tuna valiliginden izler gormek isterim. Belki kisa zamanligina Sirp gibi yasamak fena olmazdi aslinda.
(bkz: Beyrut) iç savaştan önceki olsa Ne güzel olurdu.
(bkz: prag) Avrupa’da görmek istediğim yegane başkent
(bkz: iskenderiye)
sümela manastırı.
eva green'in memeleri.
Avusturya hallstatt.
Ömrümü geçireceğim kişi ile oturduğum rakı masası.
Uzak doğu.
Niagara şelaleleri. Angkor Vat tapınağı. New York 5th avenue. Ve söylemeden geçemeyeceğim : Uganda swh.
Eksileme rehberi:
Arzulanan yer: Yurt dışı(gavur eli)--> Eksi
Arzulanan yer: Yurt içi ama yazarlarn memleketi değil--> Eksi
Arzulanan yer: Hem yurt içi hem de yazarların memleketi--> %25 ihtimal artı.
A
L
A
S
K
A
irlanda,iskoçya, iskandinavya,sibirya,.
görsel
Herkese görmek nasip olur inş.
güncel Önemli Başlıklar