bugün

100 kişiye sunum yaparken başımı tavana çarpmam. Bütün salon güldü Allah kahretmesin.
arabamın lastiği inmiş evin önünde,
hemen stepneyi çıkardım, malzemeleri indirim , lastikten bijonları sökeceğim, bijon anahtarı ile bijon uyumsuz.
yanlış bijon anahtarı koymuş mallar dedim...
araç uzun dönem kiralık olduğu için.
çağrı merkezini aradım, bağırdım , çağırdım bu nasıl yapılır dedim.
şikayet kaydı açtırdım.
bu olay dağ başında da olabilirdi diye olayı büyüttüm...

yol yardım geldi kısa zamanda, adam baktı , abi bijonların üzerindeki kapakları çıkarmamışsın,
bu anahtar doğru dedi...
meğer vidaların üzerinde koruma kapağı varmış,
bu kapağı çıkarınca anahtar giriyor ve herşey normal aslında...
bu mallıktan sonra çok utanmıştım...

araç opel, bilenler bilir , ben acı bir tecrübe ile öğrendim.
sonra bana dönüş yapmaz umarım şirket diye dua ettim, mal mısın deseler , haklarıydı...
kesin yaşanmıştır bu.
bi lisede ucretli ogretmenlik yaparken mudur yardimcisi benden toreni yapmami rica etmisti. elimde mikrofon 1200 kisiye karsi konusurken bir detone oldum, ses bi gitti var ya boyle.. yer yarilsa da icine girsem dedigim anlardan biriydi. giremedim ama..
Ortaokul 6. Sinif veya 7. Siniftayim. Hastayim midem bulaniyor, hocadan izin alip ciktim. Sinifla tuvalet arasi 5 metre falandi gittim, dayanamadim koridorda kustum. Sonra temizlenip hocaya "hocam ben koridora kustum" demistim. Kadinin yuz ifadesi hâlâ aklimda. "idareye git izin al giderken de hizmetlilere de" dedi. Ama o hocanin bakisi var ya anlatamam çok tuhafti. (bkz: swh)
mağazadaki cam kapıyı görmeyip kapıya yapışmak.
Üniversitedeyken sabah okula giderken binmekten nefret ettiğim bir otobüs vardı, tıklım tıklım ve eski model olurdu genelde; bir gün Lanet okuyarak bindim yine sabahın köründe, ayaktaydım tabii.

Baktım adamın biri tanır gibi gözümün içine bakıyor, ben de bakıyorum nereden tanıyacağım acaba diyerek. Bir süre öyle bakıştık sonra adam hafif ayaklandı, ben gidip yanına sarılacaktım tanıdık herhalde diye kafaya bak. Yanına gittim, adam kulağıma eğildi ve "fermuarınız açık kalmış" diye fısıldadı. Utançtan yerin dibine geçecektim ama adam o kadar utandı ki onun haline gülmekten utanmayı unuttum. Beni oturttu yerine "olur öyle kardeşim" kafa sallamasıyla, fermuarımı kapattığımdan emin olup arkasını döndü.

Baya rezil olmuştum ama ayakta gitmekten de kurtulmuştum. Ana fikir evden çıkmadan evvel fermuarınızı kontrol edin falan değil, ayakta gitmek istemiyorsanız fermuarınızı indirin !
Ya benim bir kere formamın altı cart diye yırtılmıstı yaa, resmen popom acıkta kalmıştı. Allahtan hemsire odasındaydık ve sadece kızlar vardı. Biri kapıyı kapatmaya koştu, biri arkama geciyor napıyon salak diyorum biri kanepeye attı kendini hunharca güldü uruspular. Neyseki hastane terzisi abla dikiverdi. Dikis yerinden kötü iplikle dikildigi icin sökülmüş.
Spor salonunda güzel bir kızla kesişilir.

Ardından kıza “o hareketi şöyle yapsan daha verimli olur” gibisinden yaklaşılır.

Kız “nasıl yapmam gerekiyor” diye tebessüm ederek sorar.

Ağırlıklar arttırılarak shoulder press e girilir.

“Omurganı dik tutup çenene kadar indirmelisin” dedikten sonra ağırlık kaldırılır.

Kıza bu kadar ağırlığı tüy gibi kaldırıyorum havası verilmeye çalışılırken ölümcül bir hata yapılır.

Nefesimi tuttuğum için (bilenler bilir) ve ağırlık da fazla olduğu için alttan bir ses gelir.

Herkes etrafına bakar... ben kıza bakarım... kız bana...

Ölümcül bir sessizlik çöker salona.

Burada paylaşılana kadar bu konu hakkında hiç konuşulmaz.

Sonuç:

Kızla birkaç ay takıldık. Tamamen normal bir ilişkimiz oldu ama ben o rezil olduğum anı hiç unutamadım.
Anlamının aklımın ucundan bile geçmediği masumlukta olduğum sıralarda ikizlerle takke diye bağırmam.

Yine aynı zamanlarda bir ton misafirin içinde babama genelev ne demek, beni de götürsene demek.
Bende üstteki arkadaş gibi otobüsün ani freniyle elbisemle havalanıp sonra yere konmustum. Canağım epey acımıştı sert düşüsle ama piremsesligim bozulmasın diye asaletle kıçımı yerden kaldırmıştım.
Telefonla konuşan birini benle konuşuyor sanıp cevap verdim.
X memleketinin insanlarını sevmiyorum dedim ve süpriiiiz!
Adam oralı çıktı ama bir yandan da iyi oldu.
Cuma namazında pantolonumun düğmesi kopmuştu.Namazı elimiz götümüzde eda ettik.Muhtemelen yanımdakiler sorgulamışlardır hangi mezhep bu amk el götte namaz kılıyor diye.Durum bu hocam.
Merdivenden tek ayak üzerinde adeta bir ceylan gibi seke seke düşüşüm.