bugün

Mal müdürlüğünden borcu yoktur yazısı alacaktım memur kendisine seslenene kadar yüzüme bakmadı .Buyur dedi borcu yoktur için dedim elimde tuttuğum noter kağıdını alıp kale ve imza attı dedim ne yaptın sen kağıdı mahvettin bunun üzerine n istemiştiniz ki siz dedi borcu yoktur belgesi dedim bunun üzerime yüzüme attığı kısa bir bakışın ardından baştan söylesene dedi.Baktım ki cahil zaten mal müdürlüğündeyiz daha bir şey demedim.
1.polisler.
2.polisler.
3.polisler.

tabi ki şoför takımı.
Bilgisayar başında çalışan tüm memurlar dövecekmiş gibi davranıyorlar.
Hemşirelerden nefret ederim. insanları doktor odasından doktor kendisi kovamazken kadınlar insanlara köpek çekiyor resmen. Nereden geliyorsa bu ego.
(bkz: öğrenci işlerindeki götü kalkık memurlar)
Nefret değil de sağlık çalışanları çalışma koşullarının zorluğundan mı yoksa insanlarla sürekli iç içe olmaktan mi kaynaklı insanlara karsı acımasızlar ve üsten bakıyorlar bu hos bi durum degil.
Çoğu iş ahlakından yoksundur, sabah gelirler akşama kadar hiç bir halt yapmaz kıç büyütürler, gidip bilgi alman gerekir, ağız ucuyla yarım yamalak cevap verirler, iki de bir sigara molasına çıkarlar (bunun adı niye molaysa, hesabından kesmek lazım bu işgüzarların), bekletirler de bekletirler, altı üstü iki kalem imza attıracaklar onu da dünyayı kurtarıyormuş edasıyla yaparlar, aldıkları maaş gökten gelmiş de yaptıkları iş angaryaymış gibi davranırlar. Özel sektördeki bir kişi kamudaki 3 kişiye bedeldir.
sistem yavaş bahanesiyle ekranda okey oynayan tüm yavşaklar.
icra memuru . Adam geliyor otu boku al al bu para eder deyip götürüyor. Tam bir yavşak.
tartışmasız bankacılardır.
10 sene ve üzerinde mesaisi olanların büyük çoğunluğu sevilmemektedir. nefret değil tabi sadece sevmiyorsun. çünkü bıkkınlık sınırını geçmiş oluyorlar hayatın anlamını çözmüş gibi davranıyorlar. çalışma istekleri kalmamış. talep ettiğin hizmeti çok rahat şekilde verebilecekleri halde hizmetin yerine getirilememesine sebep olan sorunun üzerine daha fazla sorun ekleyip seni canından bezdirmeden çözümü sunmuyorlar. bir çeşit eğlence anlayışı onlar için galiba.
kimden nefret edileceği, bankonun hangi tarafında bulunulduğuna bağlıdır.
Nüfus dairesi memurları.

Çipli kimlik kartı çıkarmak için gitmiştim, insana hayvan gibi davranıyorlar.
Sürekli oturan tayfa beni çıldırtıyor geçen öğrenci işlerindeki kadını ayakta görünce yürüyebiliyormuş iyi bari dedim hayır yani oturmaktan götleri tepsi gibi olmuş çıkıntı falan kalmamış. az bi kalk da
süs köpeği özgüveni taşıyan hemşireler tıbbi sekreterler.
Ogrenci islerindeki meymenetsizler.
Valla ben avukatlardan nefret ederim kamu özel farketmez. Askerliğim de onca davaya girdim bu ülkede adaleti yok eden avukatlar. Ne davalar da tahliye gördü bu gözler. O yüzden tecavüzcülerin , uyuşturucu satanların piç bir avukatla nasıl tahliye olabileceğini gördüm. Para için her türlü pisliği kabul ediyorlar geçim kaynakları bu. Avukat olacaksan vicdanını bir kenara bırakacaksın onu anladım.
kategori fark etmeksizin suratsız olup karşısındakini it gibi azarlayanlar.
1. sırada vergi memurları. fakiri soyup zengini, dahada zengin ederler. bütün tarih boyu gariban tayfayı hep ezmişlerdir. suyunu çıkarmışlardır.

topladıkları vergilerle krallar padişahlar şatafatlı saraylar yapmışlar. bu arada insanlar ekmek bulamamış.

osmanlıda mületzimler gariban milleti kuruturmuş . padişahlar sarayda çıtırıları düdüklesin diye.

halada aynı kararlıklıkta ibneliğe devam ediyorlar.