bugün

sarıkız fakat her yerde bulunmuyor.
sırmadır.
içinde nitrit ve amonyak gibi zararlı madde bulunmayanlardır.
aşağıdaki bakanlık analizi ve sonuçları kimilerinizi üzebilir.

https://www.gunboyugazete...i-maden-sulari-23897h.htm

kısa geç piç editi:

Hıfzıssıhha ve Halk Sağlığı Laboratuvarlarında gerek kaynağından alınan, gerekse piyasadan toplanan numunelerin yapılan analizlerin sonucunda, Sırma, Sarıkız, Efe, Beypazarıve Özkaynak’tan oluşan beş marka maden suyu ve sodasında nitrite rastlanmadı. Uludağ marka maden suyununanalizlerinde ise kaynağından alınan numuneler temiz çıkarken, piyasadan alınan numunelerinin birinde nitrit,diğerinde ise amonyak belirlendi. Kızılay, Askoop Kızılcahamam, Salihli, Kınık, Şifa, Çınar, Kula, Yıldız,

Çamlık ve Kuzuluk maden sularında ise nitrit tespit edildi. Karakoca, Çaldağ, Erzincan ve Gökova marka maden sularının analiz sonuçları ise henüz belli olmadı. Türk Gıda Maddeleri Tüzüğüne göre maden sularının kesinlikle nitrit ve amonyak içermemesi gerekiyor. Kaynak: Sağlığa zararlı maden suları!
iyi mi bilmem ama küçük şişeleri açıp durmak zor geldiği için sırma tercih ediyorum.
lezzeti de hoşuma gidiyor. akmina gibi su içiyormuş gibi hissettirmiyor en azından.
sıralamayı bilemem ama zirvede beypazarı vardır.
Sarıkız diye bir marka vardı her yerde bulamıyorum çok hoşuma gidiyor asit ve mineral dengesi çok iyi ama elbette beypazarı efsanedir.
Beypazarı.Favorimdir.
(bkz: uludağ)
şu başlığa hiçbir açıklama getirmeden direk sarıkız, yok bilmem beypazarı, kızılay yazanlara ayar oluyorum ya. Arkadaşım desene şundan dolayı güzel ben şu sebepten tercih ediyorum bizim bilmediğimiz bi bilgiye sahipsen paylaş bizde öğrenelim. Sanki senin ne sevdiğini öğrenmek için açılmış bu başlık. He hiçbi sebebi yok ve sen sadece onun armosını seviyosan da öyle yaz, neyse benim oyum Kızılay'dan yana. Elmalısından içiyorum ben diğerleri gibi gazoz tadı vermiyo tercih sebebim de bu. Hem belki 3-5 kuruş bişey de Kızılaya gidiyodur.
Sarıkız.
hepsi güzeldir. sonradan gurme olmaya gerek yok. sade maden suyunu alın, c plus ıvır zıvırlara para vermeyin. birkaç damla limon sıkıp içiniz. ben buna alışınca kola çok şekerli gelmeye basladı ve tamamen bıraktım.
Öğrenci için ucuz olan iyidir.
Sarıkız, beypazarı ve özkaynak olarak sıralanabilir. Bunların dışında pellegrino'da iyi bir alternatiftir.
inişdibi, beypazarı ve özkaynak'tır. en kötüsünü siz zaten biliyorsunuz.
(bkz: sırma)
(bkz: inişdibi)
Kızılay Beypazarı Kınık

Bunlar harbi maden suyudur.
Geçen hafta izmir kızılay kan bankasına gidip kurumun misyonu ve hedeflerini gördükten sonra oyumu kızılaya veriyorum. Özellikle meyveli soda içecekseniz kızılay'dan başkasını içmenizi önermem çünkü sadece kızılay gerçek meyve özü kullanıyor. Ona göre de fiyatı var lakin sağlık açısından zararsız olanı bu. Ayrıca tesisleri de gerçekten steril ve güvenilir. tadına gelecek olursak soğuk içince gayet güzel gidiyor.
Yaşlılar Kızılay önermiyorlar. Tuz oranı çok yüksekmiş.
Le maden.
özkaynak güzel yani. fakir olduğumuda belli ettim bu arada.
Beypazarı.
kınık . (sırf ismi yüzünden %50 zarar eden marka . )
kızılay. evet.
(bkz: Freşa)
(bkz: eskipazar)