bugün

Terminatör 2.
12 monkeys. dizisi de çıkmış.
star wars. 18 araligi bekliyorum sabirsizlika.
predestination

bunu herkes izlemeli.
intersteller.
star wars'tur. Bu ankete star wars demeyen de varoştur, ergendir. Net.
the matrix.
inception.
dizi olaraksa doctor who.
yenilmezler diyenlere inanamadım bir an, bastım eksiyi.
interstellar ile transcendence arasında kalıp interstellar'ı seçtiğimdir.
Ergenlerin bilim kurgu ve fantastik film kategorisi arasında ki farkı bilmeden gelip buraya avengers yazması yüzünden sözlüğün durumu son derece vahimdir.

Star Wars - The Matrix arasında kaldım...

Edit: Tekrar düşündüm ve (bkz: Keanu reeves) faktöründen dolayı matrix diyorum.net oldu şimdi.
Son yillarin en iyisi kesinlikle Interstellar. Gecmisteki filmleri teknolojik olarak haksiz rekabet olacagi icin buraya karistirmak istemedim.
Matrix. Net.
Orange clockwork

Aklıma bir şey gelmedi ne yapayım her yere de bunu yazıyorum.

Edit: Metropolis diyorum. Son kararım.
Doğaüstü.
Star wars eski üçleme açık ara öndedir sonrasında Terminatör 2 ve matrix serisinin ilk filmi gelmektedir.
bilim kurgu'yu farklı bir boyuta taşıdığı için interstellar. belki atası contact filmi olabilir ama interstellar müzikleriyle, görüntüleriyle, muhteşem finaliyle tam kafayı oynatmalık!
hakkında girilen entrylerle birlikte bilim-kurguya olan merakın pek de azımsanmayacak derecede olduğu aşikar. aslında hangisi olduğu pek de önemli değil, bilim-kurgu olsun yeter. tabii ki bu türün de bir çok saçmalıklarla dolu örnekleri var ancak bana göre de bilim-kurgu tarzındaki en iyi film contact'tir. en iyi olmasının sebebi ise şahsımı gerçekten etkilemiş olması ve özel hayatımla bağdaştırdığım bir takım öğelerdir. insanın spoiler veresi geliyor ama neyse. bir bilim-kurgu filmi insanı duygulandırır mı derseniz bu yüzden size evet diyebilirim.
interstellar. net.
zor soru. çok zor soru.

star wars sanırım 1.sırayı alır.
tartışılır.
(bkz: avatar)
(bkz: matrix)
(bkz: bay hiçkimse)
(bkz: interstellar)
sonuna kadar avatar.
en iyisi tartışılır ama tartışmasız olan interstellar' in fazla şişirilmiş bir film olduğudur (yeri gelmişken söyliyim dedim). kimsenin bunu dile getirmemesinin sebebide cahil sanılma korkusudur.
star wars.

ben böyle bi evren görmedim.
Tartışmasız (bkz: contact) dır. Interstellar falan bilimden anlamayanlar için güzel olsada mantık hataları bol.
şu başlığa (bkz: the matrix) hariç bir şey yazılmaz.

yazanı wachowski kardeşler düzsün emi.

edit: zall uyardı biri ''kız''mış wachowski kardeşlerin.. olsun.
(bkz: blade runner)

sessiz ama derinden...
güncel Önemli Başlıklar