bugün

bir grupla gezerken eğilip ayakkabınızı bağladığınızda sizi bekleyen birinin yanınızda olmadığını anladığınızda içinize oturan durumdur.
karşı ranzanda yatan arkadaşının telefonundan kendine resim atarken onun ekran koruyucusunda yan odadaki kızla resminin olduğunu gördüğünde ilk akla gelen şeydir.
çok sosyal ya da asosyal insanların başına gelir.sosyal tip herkesle muhabbetlidir ama yalnızdır içinde ,asosyali zaten yalnızdır. az ama samimi arkadaşları olana ne mutlu
yılbaşı gecelerini atv'nin skimsonik filmleriyle geçirilmesidir..
arkadaş diye bir kavramın olmadığını düşünürsek en mantıklısı zaten...arkadaş yok ki en iyisini arayalım.
zor bir durumdur fakat kişi bunun nedenini birazda kendinde aramalıdır. her ne kadar kendimizi hiç bir olaydan sorumlu tutmayan bir toplum olsakta, yavaş yavaş hatayı kendimizde aramanın en doğru yol olduğunu öğreneceğimizi sanıyorum.
(bkz: my best friends wedding)
(bkz: serbest çağrışım)
en iyi arkadaşının tayini çıkıp kendi memleketine ziktirip gitmesi sonucu, döt gibi ortada kalıp, vaktini sözlüklerde geçirme durumu.
insanlara güvenmemek gerektiğini öğrenen kişinin, tüm insanlara karşı aynı mesafede durmasının doğal sonucudur.
tüm arkadaşları çok sevmekten kaynaklanabilir.
(bkz: Kendimden biliyorum)
ağlarken başını omzuna yaslayacak birinin olmadığını farkettiğin durum.
yalnızlığının dibe vurduğu andır artık.
şu ölümlü dünyada iyi arkadaşların olsa ne olur be dostum. sonumuz belli. hazırlık yapmak lazım.
geçenlerde yüzleştiğim durumdur. çok zor bir anımda paylaşabileceğim biri var mı diye can havliyle telefona sarıldım. hayır, yokmuş.
hayatın acı gerçekleridir...
4 yıl aynı yurtta yaşayıp ''can dostum'' dediğiniz kişiyle mecburi olarak ayrı şehirlere gitmek versiyonu vardır bir de. bu hiç olmamasından daha iyidir ancak insanın içini acıtır, özlemi buram buram hissettirir.
en iyi arkadaş diye bir kavram olmadığından, bir şey ifade etmeyen durum, hâl, olgu.

en iyi yoktur. unutmayın.
iki yıl başını benim gibi çok güzel haraketler bunlar adlı akla ziyan başa bela hücre düşmanı bir yapımı izleyerek geçirmek demek.
en iyi arkadaşın ölmesinden kötü değildir...
depresyon sebeplerinden birisidir. derdinizi anlatabileceğiniz, mutluluğunuzu paylaşabileceğiniz, beraber saçmalayabileceğiniz birileri şart. *
olanların da en iyi olamamasından gelir. yani sen de olabilirsin bu.
arkadaş yeter, en azından dost kazığı diye bir şey olmaz hayatınızda. olanlar da gün gelir olmayıverirler nasılsa.
Bu hayatta kimsenin en iyi arkadaşı yoktur. Sadece bazıları dost görünür. Şunu düşünün çok büyük bir başarı kazandınız para ya da kariyer olabilir zannediyor musunuz ki en yakın arkadaşınız sizin başarınıza sevinsin emin olun içten içe kıskanıyor insan. Siz bir borç batağına saplanın yine göreceksiniz ki arkadaşlarınız içten içe sevinecek. gerçek dost arıyorsanız bu annenizdir. Annenizin kıymetini bilin.
insana hep yalnız olduğunu hatırlatır.
herkesin birbirinin arkasından iş çevirip kuyu kazdığı devirde olması gerekendir.
hiç olmazsa kitaplara sığın, onlar seni yanlız bırakmaz.