Baskasi sikiyor.
Sana karşı nefret bile hissetmiyorum artık.

Ben senin elini bile sıkmam artık.

Ben başkalarına aşık olacağım, belki de oldum bile, bilemezsin ama sen bunu sadece izleyeceksin.

Ve en acısı da bi abimle sohbetten:

+ ölümler kaderdir be oğlum, ayrılıklar tercih. Onun tercihi senin kaderin olacak kadar allah mı lan o?
- allah be.
Annemi özledim.
Benim kaderim de boyleymis.
Ölümdür efenim.
Git kendini çok sevdirmeden.
ölüm de hayatın bir parçası
dönüş yok artık. çikolatalı gofretler ve onların plastik poşetleri kaldı elimde. senden geriye kalabilecek, hiçbir şeyim olmadı.
-bakın arkadaşlar, eğer bunun aynısını yaşadıysanız bu tam tamına bir hüzündür. elle tutulabilir, gözle görülebilir, onu size hatırlatan hiçbir şey yoktur. sol tarafınızda hissettiğiniz acı, burnunuza doğru gelen yanma, dolan gözleriniz dışında tabii ki.
Gitme! Sonbahar oluyorum sonrası hiç...
Hani derler ya
Aradan çoook yıllar geçti.
Dokunursam yanarsın, öpersem ölürsün..

Öpemezsem ben ölürüm...
Belki kavuşamam sana ölüm de gelir.
''Gene makine gibi akşam üzerleri alışveriş edeceğim. Kim ve ne olduklarını merak etmediğim insanlarla görüşüp onların sözlerini dinleyeceğim.''*
sen bana geç geldinn ben sana erkenn tutuşsun gün yansın geceler vaktimiz varken.
Bugün duyduğum söz,aslında orda burdan duyulan ama bana ilk defa söylenen ve etkileyen söz;"abla para dilenmiyorum açım." valla elimi ayağıma dolaştıran sözdü bugün.
(bkz: uyan hadı sabah oldu)
git!
iş işten geçmeden
Çok gec olmadan vakit
Günahıma girmeden
katilim olmadan
Git!

söz değil kusura bakmayın. cemal safinin git şiirinin en hüzünlü kısmıdır bence.
Yumağımdaki iplerden hangisini çekersem çekeyim, geçmişimin lime lime olup elimde kaldığını görmeye artık alıştım.
Lütfen birisinin hayatına girerken yaktığınız ışığı çıkarken söndürmeyin.
daha nen olayım isterdin onursuzunum senin.
Ve karınca kolay bir cinayettir her insan için.
Karıncalar bilmeden sever.
herkes ölecek.
Ama aşkın bir hak ediş olmadığı aşikardı.
Birgün bir şölene davet ediliyorsun, oraya vardığında bir bakarsın yemek listesinde adın yazıyor.
Elohi.. Veya ah..