bugün

Zamanında o ikazı dikkate alsaydım şimdi memurdum ama olmadı işte.
Bi keresinde krem karamel diye bişey yemiştim.
Tanımak.
Istediğim bölümü istediğim üniversiteye tercih etmeseydim .
Bir insanı tanımak olmuştu. keşke tanımasaydım be.
Kariyer planımı çok yanlış yaptım. Yani şöyle ki; olmayı çok istediğim mesleğe ulaşmak için zor olarak gördüğüm yolun, aslında daha kısa ve çabuk olacağını farketmem 4 yılımı aldı. 1-2 ay önce farkettim ki aslında yürüdüğüm yol engebeli ve zor olan yolmuş.

(very sad story)
üniversite sınavına hazırlık döneminde ve onceki final ve vizelerimde gereksiz stres yapacağıma keşke doğru planlı çalışsaydım. Galiba bende bi sorun var.
Keşke onu hiç tanımasaydım.
keşke insanları o an ona söylemem gereken şeyi söylemezsem sanki onları kaybedeceğim hissimi kontrol edebilseydim.
insanlara açıklama yapmak zorunda hissetmek.
Aşık olduğum kişiye , en sevdiğim arkadaşıma , onu sevdiğimi söylemem.
amca oğlunun düğünde bayağı keşkek yapmıştık

(bkz: yaran yanlış okumalar)
Keşke annemle daha çok ilgilenebilseydim. Keşke ona daha güzel günler yaşatabilseydim.
Keşke dedirten şeyler olmasa keşke. Keşkeler için hayat çok kısa. O yüzden hiç geriye dönüp bakmadan ilerlemek gerekir, sonuçta bir çok “keşkeler” geri dönüşü olmayan kararları barındırır. değiştirebileceklerimize odaklanmak en iyisi. Geçmişle vedalaşıp, geleceğe odaklanmak en güzeli.
keşke maçtan önce ısınsaydım.
keşke geçmişte daha çok ders çalışsaydım. lise hayatıma bakıyorum bomboş geçmiş. saçma şeylerle uğraşıp en değerli şey olan zamanımı çöpe atmışım. şimdi acısını çekiyorum ikinci kez sınava gireceğim. ve istediğim yer için köpek gibi çalışmam lazım.
Beni hiç mi hiç önemsemeyen ve bunu yaptığı-yapmadığı her şeyle de apaçık belli eden biri için bu kadar vakit kabetmeseydim ve kendimi bu kadar yıpratmasaydım.
Keşke kız doğsaymışım.
Yok. Çok net.
Keşke demek, şu kelimeyi dile almak bile bir saniyede milyon pişmanlık anımsatmaya yeterli geldi. Gerisi kalsın.
Keşke hiçbi şeyi sallamasam.
Keske 2005 de dunyaya gelseydim.
o elmanın yenmesi.
Sigaraya başlamak.