https://www.youtube.com/watch?v=QXf-WFoc8wA
sene 2002.
müziği bıraktığını açıklayan şu aralar başarısız oyuncu.

müzik onu bırakmış haberi yok. günaydın hacı.
"hey hey hey taksi,bütün işlerim gitti aksi,heey dur taksi" şeklinde oldukça gereksiz sözlere sahip olan şarkıyı söyleyen kişilik... şarkı denirse tabi.
Oyunculuğunu beğenmeyen cihat Tamer için "bu şahsiyet saygıyı hak etmiyor" yorumu yapmış.

Bak Emrah,
Seni oldum olası hiç mi hiç sevemedim. Sana ayılıp bayılan kız arkadaşımla yolumu ayırdım iyi de yaptım. insan neyi beğeniyor ve beğenmiyorsa bununla karakterini ortaya koyar. Senelerin tiyatro sanatçısı sana yalakalık yapacak sandınsa, üç kuruş para için oğluna senelerce psikolojik işkence yaptığını da sayarsak bu ikinci büyük hatan. Para insanı adam etmez! Herkes de yalakalık etmez. Bu yüzden cihat Tamer e saygı duydum.
Oyunculuğun sıfır bile değil, sıfırın altında. Sana başrol veren yapımcının ağzına ot tıkayım. Ne karakter ne oyunculuk yönünden bir artın var. Şansını fazla zorlama. Para insanı adam etmiyor. Bunun farkındayız ebleh değiliz. Git özür dile, abi ettim bir eşeklik affet de. Senin oynadığın hiçbir diziyi izlemedim şimdiye dek, ama cihat beyle ilgili öyle bir sıkıntım yok.
Anladın mı eski bebe?
Ayakların baş olduğu çağda haddini aşman doğal aslında. Geçer bu zaman da. Atla eşek ayrılır elbette.
kaşlarına ailecek hayranız efendim.
''Mozart dinlemiyorum ama Türkiye'ye gelirse konserine mutlaka giderim.''

diyen kapı komşum.
adam anasına, bacısına, sevgilisine tecavüz ediyorlardı.
şimdi de şarkısına tecavüz etmişler:

https://www.youtube.com/watch?v=3CdH2OZXq-A
(bkz: küçük emrah)
+ne bakıyosun hiçmi o.çocuğu görmedin amca..
-konuşma lan
-senin baban bakkal
-senin baban manav
-senin baban sütçü
-senin baban tüpçü
-senin baban amcan
-senin baban tesisatçı
-senin baban...
+hayııııııııııııııııırrr.
Türkiye de ki en iyi erkek seslerinden biri.
bu kadar entry girilmiş ama kimsesin bahsetmemesi ayıp, 1967'de Cem karaca ve apaşlara altın mikrofonu kazandıran şaheser bir parçadır efendim kendileri.
hanın emri demekmiş.
Küçük Emrah ...güzel sarkilari var moralim bozuk olduğu Zaman'larda çok dinlerim eski sarkilarini ....
7/24 üzgün gezebilen insan.
kendi çalıp kendi oynayan manasına gelen erkek ismidir.
Emrah, 1971 yılında Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde doğdu. Babasını 1.5 yaşında kaybeden sanatçı annesinin işi nedeniyle Elazığ'ın Gülaman ilçesinde ilkokula başladı. Okulda müzik hocası tarafından müziğe olan ilgisi, kendine öğretileni çabuk kavrayışı ve özellikle sesinin güzelliği ile dikkat çekti ve aralarında yapmış oldukları amatör bir kasetle ilk adımı atmış oldular. Emrah, 1984 yılında istanbul'da ilk profesyonel albümleri olan "Agam Agam" ve "Gülom" ile müzikseverlerin gönlünde "Küçük Emrah" olarak yer almaya başladı. 1985' de "Yaralı" adlı albümü büyük ilgi gördü. 1986 - 1987 yıllarında "Boynu Bükükler" ve "Ayrılamam" albümleri ile satış rekorları kırdı. 1990 yılından itibaren albümlerinde kendi söz ve bestelerine yer vermeye başlayan sanatçının birçok parçası vazgeçilmeyen klasikler arasında yerini aldı. Albümleriyle beraber başlayan konser maratonu ülkede birçok mekanı tamamen doldururken; 1994 yılında Türkiye'de ilk defa bir Türk sanatçısı, inönü Stadyumu'nda verdiği muhteşem konserle 50.000 kişilik kapasite ile doldurdu.
Albümleri
Dön (2005)
Kusursuzsun (2004)
Artı (2002)
Ya Hey (2000)
Dura Dura (1998)
Narin Yarim (1996)
Sevdim mi Tam Severim (1994)
Haydi Şimdi... (1993)
Bahar Konseri (1992)
Sen Gülünce (1992)
Hoşgeldin Gülüm (1991)