bugün

emine hanım değilde yakında bir yerde yaralı ve acil tedavi gerektiren bir kapalı bayan olsa ne yapılırdı diye sorulan sorudur. herhalde yüzüstü bırakılırdı.
alinmadi alinmiyor alinmayacak.
Anlamakta gucluk cekmeyin. Turbani basortusuyle karistirmayin. Eger turban siyasi simgeyse ki oyle, bu gibi tepkilere hazirlikli olacaksin.
Bu haberi yapan kisiler ayni sebepten dolayi askeriyeye top sakalla giremeyen kisileri de haber yapsinlar o zaman.
Amac konunun ozunu kavrayamamis halkin bir bolumunu askere karsi cephe almaya zorlamak.
Turbani basortusuyle karistiran yobaz zihniyete ...
sadece emine erdoğanı bağlamayan durumdur.emine erdoğan sadece deryada bir katredir.
bu ülkede evladını şehit veren, fakat evladının şehid olduğu kuruma giremeyen baş örtülü nur yüzlü anneler var.
bu ülkede oğlunun tezkere törenini göremeyen anneler var.
bu ülkede yaralı yakınlarını ziyaret edemeyenler var.
hala türban, başörtüsü deniyor...
gına geldi bu söylemlerden. soru şudur: neden asker illa kadınların boynunu görmek istiyor?
bundan haya eden insanlar varsa bu ülkede ikinci sınıf insanlar mı bunlar?
emine erdoğanın mağduriyeti hiç kalır benim nur yüzlü şehid anneminkinin yanında!
-hulusi len, iyi ki askerlik mesleğini seçmişiz. yoksa hiç boyun göremeyecektik.
-evet lan. ehi ehi..
rezilliktir.
basortuyu basin altindan baglayinca basortusu, diger sekilde turban oluyormus.
bu durumdur (#7186136). evet evet gerçekten.
insani değelerden yoksun olanlar nedeniyle gerçekleşen olaydır.
Yapılması sakıncalı hareketler . Mini etekle girebilinilen bir alana türbanla girmemek sacmalık ; özellikle örf adet anane duygularını perçinlediğini her platformda akıllara cağırıştıran bir kurum . örf ve kültüründen biri olan islamın örtüsü kabul etmiyor. bu ideolojik diğer tarafı da yukarıda
gayet normal bir olaydır. bilmiyomu bunlar türbanın yasak olduğunu. bi tek emine erdoğan değil hiçbir türbanlıyı içeri almıyolar. insanlarımızı tsk ya karşı cephe aldırmaya çalışıyorlar.
olması gerekendir. çünkü emine erdoğan'ın türban takmaktadır, tsk sınırları içerisine türbanla girmek yasaktır. bu kadar basittir.
millet marsa , aya su aramaya giderken biz hala neden baş örtüsü sorununu bile halledemediğimizin açık bir örneği.
sözde allah allah diye düşmana saldıran türk silahlı kuvvetlerinin inançlara gösterdiği hoşgörü ve saygının boyutunu bize açıklayan durumdur. nice analar evlatlarının yemin törenine alınmamışlardır, tsk sosyal tesislerine sokulmamışlardır. bu suçlar yöneltildiğinde bizimde ninemiz örtülüdür savunmasını sunarlar. kimsenin kıvırmasına gerek yok bu ülkenin çoğunluğu tarafından bilinen bir hadisedir. ilker başbuğ çıksın açıklama yapsın sadece "biz askerleri allah allah nidaları ile düşmana saldırmayı öğretiyoruz. bizden allah'ın evini bombalayacağımızı nasıl beklersiniz."

edit: şimdi birileri çıkıp beni tsk düşmanı ilan edebilir. hatta dahada ileri gidip vatan hainliği ile de suçlanabilirim. tsk insanların inançlarına ne kadar hoşgörüsü ve saygısı varsa benimde o kadar tsk'ya saygım ve hoşgörüm vardır. (bkz: allah allah diyen ordunun başörtüsü yasağı)
haberim yoktu ama çok yerinde bir dawranış. benim doğduğum hastanede nefes bile alamaz o k....k!
aptalca bir hareket. başını açarak içeri girseydi bayraklarla karşılayacak olmaları çarpık zihniyetin en bariz örneğidir. kafaya değil beyne bakılması gerekliliğini bir kez daha göstermiştir ama kime... (bkz: ibrahim fırtına dan talimatlar)
sanki bilmedikleri halde sırf oy toplamak, duygu sömürüsü için gitmiştir. tabi alınmazlar. başbakanın karısı olman kurallara uymayacağın anlamına gelmez.
başbakanın şikayet etme hakkı olmayan bi konudur. yanlışsa düzeltirsin. doğruysa şikayet etmezsin. başbakan hastane paşasından posta yemez. hesap sorar....
hiç umurumda olmayan bi durum...
gayet doğaldır. çünkü emine erdoğan, misafirliğe gittiği yerin kurallarına uymak zorundadır, başbakan eşi dahi olsa. üstelik kendisinin başı, 70lerin ilk yarısında ağabey baskısıyla kapanana kadar açıkmış. kendisine sormak lazım neden ağabey baskısına karşı gelmemiş ?
3 sene önce gerçekleşmiş bir olayın gündeme getirilmesi bakımından art niyet olduğunu gösteren bir haber. onur düşkünü recep tayyip erdoğan üç sene önce gerçekleşmiş bir olayı gündeme getirmiş. yazık. bu kadar da küçülmez bir başbakan. küçük emrah ın izinden gidileceğine ankara da donmak üzere olan işçilerin çığlıklarına kulak ver.
(bkz: emin erdoğan ın gata gelmesi)
hala bu işi savunan ahmaklar olduğuna akıl sır erdiremiyorum.
millet bu insanın kocasına koskoca ülkeyi emanet etmiş, çocuklarının geleceğini emanet etmiş, sen o bütün içerisinde bu insanın giremeyeceği kurtarılmış bölgeler yaratıyorsun.
edit: ulan ben daha butona tıklamadan eksi butonuna tıklayan kim.
dünyanın en çirkin hareketlerinden olan ve türkiye'de yoğun olarak bulunan "türban önyargısı"nın ortaya çıktığı olaydır.
seçim öncesi akp'nin
mağdur edebiyatından
mağdure edebiyatına
sıçraması için gündeme taşınmış bir konudur.
bu kafayla Zor...*
saçmalık..sadece başbakan hanımına değil tüm kapalı hanımlara yapılan haksızlık..ister gata ister data ...
ben gidip doğuda çatışmaya gireceğim sonra yaralanıcam beni gata ya yatıracaklar bana annemi göstermeyeceksin, annem türbanlı diye. vay be.

daha birkaç gün önce biz savaşa giderken allah allah diyen bir orduyuz diyeceksin sonrasında bu olay yaşanacak, baştan aşağı tezatlık oluşturan durumdur. sonra gidip tsk yıpratılıyor gibi absurt iddialar ortaya atacaksın. bu ne yaman çelişki diyesi geliyor insanın.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar